Sremske novine proglasile najbolje sportiste

Sremska Mitrovica – Sremske novine tradicionalno po 54. put dodelile su nagrade najboljim sportistima Srema u protekloj godini.

„Nagrada „Najbolji sportista Srema“ je tradicionalna nagrada koju najuspešnijim sportistima, klubovima i školama Sremske novine dodeljuju od osnivanja do danas. Mi se na ovaj način trudimo da popularišemo sport i sportiste, da prikažemo njihove rezultate, a na njima je naravno da se na svojim borilištima trude da osvoje što više nagrada“, rekao je Dragan Đorđević, direktor Sremskih novina.

10877945_1533982986854645_490254960_n

Đorđević je dodao da su pre tri godine uveli kategoriju školski sport koju posebno neguju jer je samatraju kao osnovu za razvoj profesionalnog sporta.

Da je ova nagrada izuzetno značajna za sportiste Srema rekla je mlada kajakašica mitrovačkog kajak kluba „Val“ Sandra Polovina, dodavši da je nagrada i jedan postrek za nju da i u narednom periodu nastavi vredno da trenira i ostvaruje zapažene rezultate.

10947748_1533982940187983_591553438_n

Ove godine nagrađeno je ukupno 35 sportskih klubova, pojedinaca i škola.

Seniori:

1. Dragana Tomašević AK „Sirmijum“ Sremska Mitrovica

2. Ana Bajić TJ „Elit“ Inđija

3. Dejan Majstorović KK „Dunav“ Stari Banovci

4. Đorđo Đorđić KK „Srem“ Sremska Mitrovica

5. Ivan Lakićević  FK „Donji Srem“ Pećinci

6. Vedran Samac AK „Srem“ Sremska Mitrovica7. Aleksandar Škrbić MOK „Inđija“ Inđija

8. Marija Jovanović ŽOK „Jedinstvo“ Stara Pazova

9. Katarina Lukić GŽOK „Srem Iton Tempo“ Sremska Mitrovica

10. Čanković Nikola AK „Srem“ Sremska Mitrovica

Juniori:

1. Sandra Polovina KK „Val“ Sremska Mitrovica

2. Velibor Pucar KK “Front” Stara Pazova

3. Jovana Janković ŽRK “Železničar” Inđija

4. Ana Dasović AK “Srem” Sremska Mitrovica

5. Aleksa Turudić KK “Val” Sremska Mitrovica

6. Stefan Marković TJ “Zmaj” Pećinci

7. Anja Kovač AK “Soko” Vrdnik

8. Vanja Jahazović OK “Mladost 07” Pećinci

9. Teodora Obrenović ŽOK “Jedinstvo” Stara Pazova

10. Nemanja Koviljac AK “Sirmijum” Sremska Mitrovica

Ekipe:

1. ŽOK “Jedinstvo” Stara Pazova

2. GOŽK “Srem Iton Tempo” Sremska Mitrovica

3. OK “Inđija” Inđija

4. KK “Srem” Sremska Mitrovica

5. FK “Donji Srem” Pećinci

6. KK “Val” Sremska Mitrovica

7. AK “Sirmijum” Sremska Mitrovica

8. AK “Ruma” Ruma

9. TK “Zmaj” Pećinci

10. BK “Metalac” Šimanovci

Škole:

1. Srednja ekonomska škola „9. maj“ Sremska Mitrovica

2. „Gimnazija“ Inđija

3. Gimnazija „Branko Radičević“ Stara Pazova

4. Srednja medicinska škola“ Draginja Nikšić“ Sremska Mitrovica

5. Tehnička škola „Nikola Tesla“ Sremska Mitrovica

You May Also Like