Dobitnici „Svetosavske povelje“

Sremska Mitrovica – Sve škole u Srbiji u utorak, 27. januara tradicionalno će obeležiti Dan duhovnosti i školsku slavu, Svetog Savu. Istog dana, tačno u podne u sali 1 sremskomitrovačke Gradske kuće Gradska uprava za obrazovaje će održati “Svetosavsku akademiju” na kojoj će biti podeljene „Svetosavske povelje“ i novčane nagrade najboljim učenicima osnovnih i srednjih škola sa teritorije Grada Sremska Mitrovica.

dru-sveti-sava

Spisak ovogodišnjih dobitnika „Svetosavske povelje“:

OSNOVNE ŠKOLE
SRPSKI JEZIK I KNJIŽEVNOST
1. KRISTINA KOTUR, OŠ «Jovan Jovanović Zmaj» Martinci,
Mentor: Slađana Gvojić
PRIRODNE NAUKE
1. SARA CVIJANOVIĆ, OŠ «Jovan Jovanović Zmaj» Sremska
Mitrovica, Mentor: Branislava Blajvaz
2. NIKOLA DUGOŠIJA, OŠ «Jovan Jovanović Zmaj»,
Sremska Mitrovica, Mentor: Milica Kobaš
3. EKIPNO (Nikola DUGOŠIJA,Mihajlo ORLOVIĆ,Marko JANOŠEVIĆ,
Milena KOSTIĆ, Sara CVIJANOVIĆ), OŠ «Jovan Jovanović Zmaj»
Sremska Mitrovica, Mentor: Milica Kobaš

DRUŠTVENE NAUKE
1. ALEKSANDAR BUKOVSKI, OŠ «Sveti Sava», Sremska
Mitrovica, Mentor: Jugoslav Živanović
2. NIKOLINA MILOŠEVIĆ, OŠ«Sveti Sava», Sremska
Mitrovica, Mentor: Sanja Bugadžija
3. BOGDAN GARIĆ, OŠ «Triva Vitasović Lebarnik» Laćarak,
Mentor: Dragana Bokić
4. MARKO DRONIĆ, OŠ „ Triva Vitasović Lebarnik“, Laćarak
Mentor: Biljana Duduk Milovanović
TEHNIKA

1. MILAN SAVIĆ, ŠOSO»Radivoj Popović», Sremska
Mitrovica, Mentor: Andrija Dučak
2. DARKO STOJKOVIĆ, ŠOSO»Radivoj Popović», Sremska
Mitrovica, Mentor: Andrija Dučak
3. JASMINA FERATOVIĆ, ŠOSO»Radivoj Popović», Sremska
Mitrovica, Mentor: Zoran Šarošković
4. BILJANA NIKOLIĆ, ŠOSO»Radivoj Popović», Sremska
Mitrovica, Mentor: Vladimir Pauljev
5. JOVANA STANKOVIĆ, ŠOSO»Radivoj Popović», Sremska
Mitrovica, Mentor: Vladimir Pauljev
6. ĐORĐE SAMARDŽIĆ , OŠ »Dobrosav Radosavljević Narod», Mačvanska
Mitrovica, Mentor: Željko Ivanković

MUZIKA
1. MIA VUKOMANOVIĆ, OŠ «Jovan Jovanović Zmaj»,Sremska Mitrovica
Mentor: Dušanka Gavrilović
2. MINA ĐURĐEVIĆ, OŠ «Jovan Jovanović Zmaj»,Sremska Mitrovica
Mentor: Dušanka Gavrilović
3. DUNJA PETRUŠIĆ, OŠ «Jovan Popović»,Sremska Mitrovica
Mentor: Dušanka Gavrilović
4. MILOŠ SOĆANIN, MŠ «Petar Krančević», Sremska Mitrovica,
Mentor: Marko Đuričić
5. OGNJEN NIKOLAJEVIĆ, MŠ «Petar Krančević», Sremska Mitrovica,
Mentor: Ivana Mirosavljević
6. PREDRAG ĐURIČIĆ, MŠ «Petar Krančević», Sremska Mitrovica,
Mentor: Branislava Savić
7. VELJKO KRAVEC, MŠ «Petar Krančević», Sremska Mitrovica,
Mentor: Duško Španović
8. IVA LUKAČ, MŠ «Petar Krančević», Sremska Mitrovica,
Mentor: Duško Španović
9. MARIJA RATKOV, MŠ «Petar Krančević», Sremska Mitrovica,
Mentor: Mirjana Milaković
10. RADA ĐURĐEVIĆ, MŠ «Petar Krančević», Sremska Mitrovica,
Mentor: Leon Kajon
11. MIHAJLO ZORIĆ , MŠ «Petar Krančević», Sremska Mitrovica,
Mentor: Siniša Murić
12. TAMARA FUNŠTAJN , MŠ «Petar Krančević», Sremska Mitrovica,
Mentor: Irena Milić
13. SARA NIKOLIĆ , MŠ «Petar Krančević», Sremska Mitrovica,
Mentor: Irena Milić
14. NIKOLINA BJELAKOVIĆ,MŠ «Petar Krančević»,Sremska Mitrovica,
Mentor: Vesna Stojšić
15. NIKOLINA BJELAKOVIĆ,MŠ «Petar Krančević»,Sremska Mitrovica,
Mentor: Vesna Stojšić
16. DUNJA ĐURKOVIĆ,MŠ «Petar Krančević»,Sremska Mitrovica,
Mentor: Vesna Stojšić
17. „EUROKREM“ kamerni sastav (Nikolina BJELAKOVIĆ, Andre JANKOVIĆ),
MŠ «Petar Krančević», Sremska Mitrovica
Mentor: Vesna Stojšić

FIZIČKA KULTURA
1. TEODORA VANČIK, OŠ «Sveti Sava» Sremska Mitrovica,
Mentor: Branislava Alatić
2. EKIPNO UČENICE–GIMNASTIKA, (Teodora VANČIK, Jelena ŽILIĆ,
Anđela ĐUKANOVIĆ, Jelena BLAGOJEVIĆ)
OŠ «Sveti Sava», Sremska Mitrovica,
Mentor: Branislava Alatić
3.EKIPNO UČENICE –GIMNASTIKA (Biljana BEARA,Zorana SLADEK)
OŠ «Jovan Popović», Sremska Mitrovica,
Mentor: Miroslav Erak
4. ANĐELA KOVAČIĆ, OŠ «Jovan Popović» Sremska Mitrovica,
Mentor: Miroslav Erak

SREDNJE ŠKOLE

SRPSKI JEZIK I KNJIŽEVNOST
1. MINA KUZMINAC, Mitrovačka gimnazija, Sremska Mitrovica,
Mentor: Dobrila Nosović
2. MINA KUZMINAC, Mitrovačka gimnazija, Sremska Mitrovica,
Mentor: Dobrila Nosović
3. TIJANA STANIVUKOVIĆ, Mitrovačka gimnazija, Sremska Mitrovica,
Mentor: Saša Nedeljković
4. MILAN NINKOVIĆ, Mitrovačka gimnazija, Sremska Mitrovica,
Mentor: Dobrila Nosović

PRIRODNE NAUKE
1. MARKO SKAKUN, fizika, «Mitrovačka gimnazija», Sremska Mitrovica,
Mentor: Marija Kurucić
2. MARKO SKAKUN, matematika, «Mitrovačka gimnazija», Sremska Mitrovica,
Mentor: Đorđe Domazet
3. MIROSLAV ŽIVANOVIĆ,fizika, «Mitrovačka gimnazija», Sremska Mitrovica,
Mentor: Zlatko Šalić

MUZIKA
1. TIJANA MIHAJLOVIĆ, MŠ „Petar Krančević“, Sremska Mitrovica,
Mentor: Vesna Radivojević
2. TIJANA MIHAJLOVIĆ, MŠ „Petar Krančević“, Sremska Mitrovica,
Mentor: Vesna Radivojević
3. KATARINA MILUTINOVIĆ, MŠ „Petar Krančević“, Sremska Mitrovica,
Mentor: Milan Čizmić
4. KATARINA MILUTINOVIĆ, MŠ „Petar Krančević“, Sremska Mitrovica,
Mentor: Milan Čizmić
5. ZORANA NIKOLIĆ, MŠ „Petar Krančević“, Sremska Mitrovica,
Mentor: Milan Čizmić
6. NEVENA RADMANOVIĆ, MŠ„Petar Krančević“, Sremska Mitrovica,
Mentor: Zorica Opačić
7. BRANKA SOĆANIN, MŠ„Petar Krančević“, Sremska Mitrovica,
Mentor: Zorica Opačić
8. MARKO SKAKUN, MŠ„Petar Krančević“, Sremska Mitrovica,
Mentor: Vesna Radivojević
9. MILICA MANDIĆ, MŠ„Petar Krančević“, Sremska Mitrovica,
Mentor: Vesna Radivojević
10. TEODORA SKURATOVIĆ, MŠ„Petar Krančević“, Sremska Mitrovica,
Mentor: Vesna Radivojević
11. TEODORA SKURATOVIĆ, MŠ„Petar Krančević“, Sremska Mitrovica,
Mentor: Vesna Radivojević
12. NINA KOBAŠ, MŠ„Petar Krančević“, Sremska Mitrovica,
Mentor: Vesna Radivojević

PRAKTIČNA NASTAVA
1. GORDANA HORNUNG ,ŠOSO»Radivoj Popović», Sremska Mitrovica,
Mentor: Renata Komnenić-Cakić
2. MARIJA KATIĆ, ŠOSO»Radivoj Popović», Sremska
Mitrovica, Mentor: Danijel Pajić
3. MAJA PETROVIĆ, ŠOSO»Radivoj Popović», Sremska Mitrovica,
Mentor: LJubica Nerandžić
4. CVIJETIN TOMAŠEVIĆ, ŠOSO»Radivoj Popović», Sremska Mitrovica,
Mentor: Đorđe Izbradić
5. DOBRIVOJE JEVREMOVIĆ, ŠOSO»Radivoj Popović», Sremska Mitrovica,
Mentor: Marinko Savić
6. MIONA JANJIĆ, MŠ»Draginja Nikšić», Sremska Mitrovica,
Mentor: Tatjana Radonić

You May Also Like