Na Svetosavskim Poveljama Od 176 Čak 50 „Zmajevih“ Imena

Od strane Ozon
0 komentar

Dan najvećeg srpskog prosvetitelja, Svetog Save, doneo je ove godine Osnovnoj školi „Jovan Jovanović Zmaj“ mnogo razloga za ponos – čak 50 Svetosavskih povelja za izuzetan uspeh učenika postignut na republičkim i međunarodnim takmičenjima u školskoj 2020/21. godini. Od celokupnog plasmana srednjih i osnovnih škola dodeljeno je ukupno 178 povelja od čega je čak 50 za “Zmajevce”

Na osnovu Odluke o nagradama i javnim priznanjima Grada Sremska Mitrovica, Zmajeva škola dobila je 35 laureata iz prirodnih nauka i muzike, kao i 12 iz sporta u pojedinačnoj i ekipnoj konkurenciji.

Najuspešniji pojedinac je učenica osmog razreda Hristina Lozjanin, kojoj su pripale tri Svetosavske povelje za biologiju, fiziku i muzičke smotre u prošloj godini.

Osim đaka, priznanja su dobili i njihovi mentori, profesori i treneri, a svima su danas, na svečanosti u prostorijama Opštine Sremska Mitrovica uručene plakete i novčane nagrade.

Nagrađeni su:

PRIRODNE NAUKE:
ANDREJ KOPČALIĆ, VIII razred I mesto – Republičko takmičenje, Bor „Međunarodna juniorska ekološka olimpijada“ Mentor: Branka Veselinović, prof.
ZORANA RANITOVIĆ, VIII razred I mesto – Republičko takmičenje, Bor „Međunarodna juniorska ekološka olimpijada“ Mentor: Branka Veselinović, prof.
JOVAN ĐURĐEVIĆ, VIII razred I mesto – Republičko takmičenje, Bor „Međunarodna juniorska ekološka olimpijada“ Mentor: Branka Veselinović, prof.
LENA MARIĆ, VIII razred I mesto – Republičko takmičenje, Bor „Međunarodna juniorska ekološka olimpijada“ Mentor: Branka Veselinović, prof.
VUKAŠIN BOSANAC, VIII razred I mesto – Republičko takmičenje, Bor „Međunarodna juniorska ekološka olimpijada“ Mentor: Branka Veselinović, prof.
DANILO PAPIĆ, VII razred I mesto – Republičko takmičenje, Bor „Međunarodna juniorska ekološka olimpijada“ Mentor: Branka Veselinović, prof.
MAŠA KOVAČEVIĆ, VIII razred I mesto – Republičko takmičenje, Bor „Međunarodna juniorska ekološka olimpijada“ Mentor: Ljiljana Funduk, prof.
JANA BUDOŠAN, VII razred I mesto – Republičko takmičenje, Bor „Međunarodna juniorska ekološka olimpijada“ Mentor: Ljiljana Funduk, prof.
NIKOLINA MIĆIĆ, VII razred I mesto – Republičko takmičenje, Bor „Međunarodna juniorska ekološka olimpijada“ Mentor: Ljiljana Funduk, prof.
FILIP JOVANOVIĆ, VII razred I mesto – Republičko takmičenje, Bor „Međunarodna juniorska ekološka olimpijada“ Mentor: Ljiljana Funduk, prof.
HRISTINA LOZJANIN, VII razred I mesto – Republičko takmičenje, Bor „Međunarodna juniorska ekološka olimpijada“ Mentor: Ljiljana Funduk, prof.
ENA BORIČIĆ, VII razred I mesto – Republičko takmičenje, Bor „Međunarodna juniorska ekološka olimpijada“ Mentor: Ljiljana Funduk, prof.
MATEJA VIDOVIĆ, VI razred, I mesto – Republičko takmičenje, Bor „Međunarodna juniorska ekološka olimpijada“ Mentor: Ljiljana Funduk, prof.
ALEKSANDRA DUMANČIĆ, VI razred I mesto – Republičko takmičenje, Bor „Međunarodna juniorska ekološka olimpijada“ Mentor: Ljiljana Funduk, prof.
DAVID VIDOVIĆ, VI razred I mesto – Republičko takmičenje, Bor „Međunarodna juniorska ekološka olimpijada“ Mentor: Ljiljana Funduk, prof.
KATARINA SRDIĆ, VI razred I mesto – Republičko takmičenje, Bor „Međunarodna juniorska ekološka olimpijada“ Mentor: Ljiljana Funduk, prof.
ANA BARANjEK, VI razred I mesto – Republičko takmičenje, Bor „Međunarodna juniorska ekološka olimpijada“ Mentor: Ljiljana Funduk, prof.
DRAGANA MIJAJLOVIĆ, V razred I mesto – Republičko takmičenje, Bor „Međunarodna juniorska ekološka olimpijada“ Mentor: Ljiljana Funduk, prof.
MAKSIM GUSLOV, V razred I mesto – Republičko takmičenje, Bor „Međunarodna juniorska ekološka olimpijada“ Mentor: Ljiljana Funduk, prof.
VUK SARIĆ, V razred I mesto – Republičko takmičenje, Bor „Međunarodna juniorska ekološka olimpijada“ Mentor: Ljiljana Funduk, prof.
DUNjA VASILjEVIĆ, VIII razred II mesto – Republičko takmičenje, Bor „Međunarodna juniorska ekološka olimpijada“ Mentor: Branka Veselinović, prof.
KATARINA MAKEVIĆ, VIII razred II mesto – Republičko takmičenje, Bor „Međunarodna juniorska ekološka olimpijada“ Mentor: Branka Veselinović, prof.
DANKA MILIVOJEVIĆ, VIII razred II mesto – Republičko takmičenje, Bor „Međunarodna juniorska ekološka olimpijada“ Mentor: Branka Veselinović, prof.
ALEKSANDAR BOŽIĆ, V razred II mesto – Republičko takmičenje, Bor „Međunarodna juniorska ekološka olimpijada“ Mentor: Branka Veselinović, prof.
ANDREJ MITROVIĆ, VIII razred II mesto – Republičko takmičenje, Bor „Međunarodna juniorska ekološka olimpijada“ Mentor: Ljiljana Funduk, prof.
UNA TREBOVAC, VII razred II mesto – Republičko takmičenje, Bor „Međunarodna juniorska ekološka olimpijada“ Mentor: Ljiljana Funduk, prof.
JANA MILOŠEVIĆ, VI razred II mesto – Republičko takmičenje, Bor „Međunarodna juniorska ekološka olimpijada“ Mentor: Ljiljana Funduk, prof.
TODOR NIKOLOVSKI, V razred II mesto – Republičko takmičenje, Bor „Međunarodna juniorska ekološka olimpijada“ Mentor: Ljiljana Funduk, prof.
IVANA SISOJEVIĆ, VII razred III mesto – Republičko takmičenje, Bor „Međunarodna juniorska ekološka olimpijada“ Mentor: Ljiljana Funduk, prof.
DUNjA MILOŠEVIĆ, VII razred III mesto – Republičko takmičenje, Bor „Međunarodna juniorska ekološka olimpijada“ Mentor: Ljiljana Funduk, prof.
DUNjA MILAČIĆ, VII razred III mesto – Republičko takmičenje, Bor „Međunarodna juniorska ekološka olimpijada“ Mentor: Ljiljana Funduk, prof.
SARA GLUMAC, VI razred III mesto – Republičko takmičenje, Bor „Međunarodna juniorska ekološka olimpijada“ Mentor: Ljiljana Funduk, prof.
ALEKSEJ CINDRIĆ, V razred III mesto – Republičko takmičenje, Bor „Međunarodna juniorska ekološka olimpijada“ Mentor: Ljiljana Funduk, prof.
LAZAR LUKIĆ, V razred III mesto – Republičko takmičenje, Bor „Međunarodna juniorska ekološka olimpijada“ Mentor: Ljiljana Funduk, prof.
OGNjEN KOSTIĆ, V razred III mesto – Republičko takmičenje, Bor „Međunarodna juniorska ekološka olimpijada“ Mentor: Ljiljana Funduk, prof.
VUK ŠOBIĆ VIII razred III mesto – Republičko takmičenje, Bor „Međunarodna juniorska ekološka olimpijada“ Mentor: Branka Veselinović, prof.

HRISTINA LOZJANIN, VII razred III nagrada – 42. Državno takmičenje iz fizike, Sokobanja Mentor: Branislava Blajvaz, prof.

MUZIKA:
HRISTINA LOZJANIN, V razred I nagrada – 28. Republičko takmičenje iz solfeđa i teoretskih predmeta, Beograd, V b kategorija, teorija muzike; I nagrada – 7. Međunarodno takmičenje iz solfeđa i teoretskih predmeta, Beograd, V b kategorija, teorija muzike Mentor: Nevena Eraković, prof.

FIZIČKO VASPITANjE – EKIPNO:
Ana MIHAJLOVIĆ, Mina MIHAJLOVIĆ, Tara PEVAC, Ana IVKOVIĆ, Jana MILOŠEVIĆ, Dunja STANKOVIĆ, Ivana MARTINOVIĆ, Anja ANOJČIĆ, V-VIII razred I mesto Prvenstvo Republike Srbije u odbojci, Karataš – učenice V-VIII razred Mentor: Ivona Tumarić, prof.

FIZIČKO VASPITANjE – POJEDINAČNO:
IRENA GRUJANIĆ, III razred I mesto Školsko prvenstvo Srbije u karateu, Beograd – kate, učenice III-IV razred Mentor: Iva Vinković, trener
LANA NOVAKOVIĆ, IV razred II mesto Prvenstvo Republike Srbije u džudou, Beograd – 36kg, učenice OŠ Mentor: Nenad Vukolić, trener
ANĐELA PEROVIĆ, IV razred II mesto Školsko prvenstvo Srbije u karateu, Beograd – kate, učenice III-IV razred Mentor: Iva Vinković, trener
MIONA MURIĆ IV razred III mesto Školsko prvenstvo Srbije u karateu, Beograd – kate, učenice III-IV razred Mentor: Iva Vinković, trener

Možda Vam se svidi i