Neuspeo pokušaj protesta u Sremskoj Mitrovici

Od strane Ozon
3 komentari

Neuspeo pokušaj protesta ili hrabar čin?

Sremska Mitrovica – Na Trgu Ćire Milekića u Sremskoj Mitrovici sinoć se okupilo dvadesetak ljudi na zakazanom protestu protiv diktature.

Protest prema informacijama iz Policijske uprave u Sremskoj Mitrovici nije bio zvanično ni prijavljen, a organizovan je isključivo pozivanjem putem društvenih mreža. Bez obzira da li je upravo to razlog malog odziva ili nešto drugo, Mitrovački srednjoškolci smatraju da je organizacija neozbiljna, ali potvrđuju da ima Mitrovčana koji su na studijama u Beogradu i Novom Sadu i tamo učestvuju u protestima.

Kako Ozon media saznaje poziv za okupljanje važi i danas i to na Trgu Ćire Milekića u 18 časova.

Podsećanja radi, u više gradova širom Srbije studenti već treći dan protestuju nezadovoljni izbornim rezultatima i „protiv diktature Aleksandra Vučića“.

Studenti zahtevaju smenu članova RIK-a, zbog nepoštovanja odluka Ustavnog suda, smenu članova saveta REM-a, zbog nereagovanja na više stotina prekršaja i prijava, kao i razrešenje Maje Gojković, zbog blokade rada Narodne skupštine. Takođe, učesnici protesta traže i smenu glavnog i odgovornog urednika RTS-a i urednika informativnog programa RTS-a, zbog “režimskog izveštavanja i neravnomerne zastupljenosti kandidata”.

You may also like

3 komentari

Mitrovica Protest 06.04.2017. - 1:14 pm

Pozivam sve nezadovoljne građane na protest u 18h u centru Sremske Mitrovice. Pokazite svoje nezadovoljstvo na mirnom protestu građana. Pre svega pozivamo sve one koji žele bolje islove rada, sindikalno organizovanje i jednake uslove zapošljavanja. Pristojne plate a ne minimalac. Zar ste zaboravili da je naš grad bio jedan od najrazvijenijih industrijskih centara.

Mitrovica Protest 06.04.2017. - 1:16 pm

Pozivam sve nezadovoljne građane na protest u 18h u centru Sremske Mitrovice. Pokazite svoje nezadovoljstvo na mirnom protestu građana. Pre svega pozivamo sve one koji žele bolje uslove rada, sindikalno organizovanje i jednake uslove zapošljavanja. Pristojne plate a ne minimalac. Zar ste zaboravili da je naš grad bio jedan od najrazvijenijih industrijskih centara.

Milan 07.04.2017. - 6:00 am

U Mitrovici je sve normalno ljudi zadovljni penzioneri radnici ovi mladi nerade ako neko ima srece da radi za 25.000 i
Da ima fakultet nema tu razloga za proteste

Komentari su zatvoreni.