680
Sremska Mitrovica – Grupa od oko 30 sremskomitrovačkih sportista danas putuje u Beograd na državno takmičenje Sportskih igara mladih koje se održava na Adi Ciganliji od 19. do 23. jula.
Druga grupa sa oko 40 takmičara u Beograd otputovaće u četvrtak, 21. jula. Sremsku Mitrovicu na ovom takmičenju predstavljaće ukupno 74 takmičara koji će učešće uzeti u ukupno sedam sportova.
Mitrovački sportisti takmičiće se u malom fudbalu, odbojci (dečaci i devojčice), basketu 3 na 3, šahu, tenisu, stonom tenisu i igri između dve vatre.
Pobednici državnog takmičenja direktno se kvalifikuju na regionalno takmičenje Igara koje će se tradicionalno održati u hrvatskm gradu Splitu krajem avgusta meseca.