Dodeljene Svetosavske povelje

Sremska Mitrovica – U sremskomitrovačkoj Gradskoj kući danas je tradicionalno održana Svetsosavska akademije tokom koje su podeljenje Svetsosavske povelje i novčane nagrade učenicima koji su postigli izuzetne uspehe na republičkom i međunarodnom nivou iz nekoliko različitih oblasti u toku prošle školske godine.

svetosavska povelja2

“Ove godine imamo jako puno dobitnika Svetosavske povelje, ukupno 59, od kojih je 34 učenika osnovne škole, i 25 učenika srednjih škola, kao i nešto manji broj mentora, koji igraju jako bitnu ulogu u postizanju ovog uspeha”, rekla je Mirjana Pjevac, načelnica Gradske uprave za obrazovanje.

Pjevac je objasnila da pored Svetosavske povelje u vidu diplome, nagrađeni učenici od grada Sremska Mitrovica i Gradske uprave za obrazovanje koji su i ovogodišnji organizatori Svetosavske akademije, dobijaju i novčanu nagradu u iznosu od 12.000 dinara, odnosno 3.000 dinara koliko dobijaju mentori nagrađenih učenika.

svetosavska povelja1

Svetosavska nagrada se dodeljuje učenicima koji su postigli zapažene uspehe iz nekoliko različitih oblasti, a to su: srpski jezik i književnost, društvene nauke, tehnika, muzička kultura, fizička kultura, praktična nastava.

svetosavska povelja3

OSNOVNE ŠKOLE

SRPSKI JEZIK I KNJIŽEVNOST
1. KRISTINA KOTUR, OŠ „Jovan Jovanović Zmaj“ Martinci,
Mentor: Slađana Gvojić

PRIRODNE NAUKE
1. SARA CVIJANOVIĆ, OŠ „Jovan Jovanović Zmaj“ Sremska Mitrovica,
Mentor: Branislava Blajvaz
2. NIKOLA DUGOŠIJA, OŠ „Jovan Jovanović Zmaj“, Sremska Mitrovica,
Mentor: Milica Kobaš
3. EKIPNO (Nikola Dugošija, Mihajlo Orlović, Marko Janošević, Milena Kostić, Sara Cvijanović), OŠ „Jovan Jovanović Zmaj“ Sremska Mitrovica,
Mentor: Milica Kobaš

DRUŠTVENE NAUKE
1. ALEKSANDAR BUKOVSKI, OŠ „Sveti Sava“, Sremska Mitrovica,
Mentor: Jugoslav Živanović
2. NIKOLINA MILOŠEVIĆ, OŠ „Sveti Sava“, Sremska Mitrovica,
Mentor: Sanja Bugadžija
3. BOGDAN GARIĆ, OŠ „Triva Vitasović Lebarnik“ Laćarak,
Mentor: Dragana Bokić
4. MARKO DRONIĆ, OŠ „Triva Vitasović Lebarnik“, Laćarak,
Mentor: Biljana Duduk Milovanović

TEHNIKA
1. MILAN SAVIĆ, ŠOSO „Radivoj Popović“, Sremska Mitrovica,
Mentor: Andrija Dučak
2. DARKO STOJKOVIĆ, ŠOSO „Radivoj Popović“, Sremska Mitrovica,
Mentor: Andrija Dučak
3. JASMINA FERATOVIĆ, ŠOSO „Radivoj Popović“, Sremska Mitrovica,
Mentor: Zoran Šarošković
4. BILJANA NIKOLIĆ, ŠOSO „Radivoj Popović“, Sremska Mitrovica,
Mentor: Vladimir Pauljev
5. JOVANA STANKOVIĆ, ŠOSO „Radivoj Popović“, Sremska Mitrovica,
Mentor: Vladimir Pauljev
6. ĐORĐE SAMARDŽIĆ , OŠ „Dobrosav Radosavljević Narod“, Mačvanska Mitrovica,
Mentor: Željko Ivanković

MUZIKA
1. MIA VUKOMANOVIĆ, OŠ „Jovan Jovanović Zmaj“, Sremska Mitrovica,
Mentor: Dušanka Gavrilović
2. MINA ĐURĐEVIĆ, OŠ „Jovan Jovanović Zmaj“, Sremska Mitrovica,
Mentor: Dušanka Gavrilović
3. DUNJA PETRUŠIĆ, OŠ „Jovan Popović“, Sremska Mitrovica,
Mentor: Dušanka Gavrilović
4. MILOŠ SOĆANIN, MŠ „Petar Krančević“, Sremska Mitrovica,
Mentor: Marko Đuričić
5. OGNJEN NIKOLAJEVIĆ, MŠ „Petar Krančević“, Sremska Mitrovica,
Mentor: Ivana Mirosavljević
6. PREDRAG ĐURIČIĆ, MŠ „Petar Krančević“, Sremska Mitrovica,
Mentor: Branislava Savić
7. VELJKO KRAVEC, MŠ „Petar Krančević“, Sremska Mitrovica,
Mentor: Duško Španović
8. IVA LUKAČ, MŠ «Petar Krančević», Sremska Mitrovica,
Mentor: Duško Španović
9. MARIJA RATKOV, MŠ „Petar Krančević“, Sremska Mitrovica,
Mentor: Mirjana Milaković
10. RADA ĐURĐEVIĆ, MŠ „Petar Krančević“, Sremska Mitrovica,
Mentor: Leon Kajon
11. MIHAJLO ZORIĆ, MŠ „Petar Krančević“, Sremska Mitrovica,
Mentor: Siniša Murić
12. TAMARA FUNŠTAJN, MŠ „Petar Krančević“, Sremska Mitrovica,
Mentor: Irena Milić
13. SARA NIKOLIĆ, MŠ „Petar Krančević“, Sremska Mitrovica,
Mentor: Irena Milić
14. NIKOLINA BJELAKOVIĆ, MŠ „Petar Krančević“, Sremska Mitrovica,
Mentor: Vesna Stojšić
15. DUNJA ĐURKOVIĆ, MŠ „Petar Krančević“, Sremska Mitrovica,
Mentor: Vesna Stojšić
16. „EUROKREM“ kamerni sastav (Nikolina Bjelaković, Andre Janković), MŠ „Petar Krančević“, Sremska Mitrovica
Mentor: Vesna Stojšić

FIZIČKA KULTURA

1. TEODORA VANČIK, OŠ „Sveti Sava“ Sremska Mitrovica,

Mentor: Branislava Alatić
2. EKIPNO UČENICE–GIMNASTIKA, (Teodora Vančik, Jelena Žilić, Anđela Đukanović, Jelena Blagojević) OŠ „Sveti Sava“, Sremska Mitrovica,
Mentor: Branislava Alatić
3. EKIPNO UČENICE –GIMNASTIKA (Biljana Beara, Zorana Sladek) OŠ „Jovan Popović“, Sremska Mitrovica Mentor: Miroslav Erak

4. ANĐELA KOVAČIĆ, OŠ „Jovan Popović“ Sremska Mitrovica, Mentor: Miroslav Erak

SREDNJE ŠKOLE

SRPSKI JEZIK I KNJIŽEVNOST
1. MINA KUZMINAC, „Mitrovačka gimnazija“, Sremska Mitrovica,
Mentor: Dobrila Nosović
2. TIJANA STANIVUKOVIĆ, „Mitrovačka gimnazija“, Sremska Mitrovica,
Mentor: Saša Nedeljković
3. MILAN NINKOVIĆ, „Mitrovačka gimnazija“, Sremska Mitrovica,
Mentor: Dobrila Nosović

PRIRODNE NAUKE
1. MARKO SKAKUN, fizika, „Mitrovačka gimnazija“, Sremska Mitrovica,
Mentor: Marija Kurucić
2. MARKO SKAKUN, matematika, „Mitrovačka gimnazija“, Sremska Mitrovica,
Mentor: Đorđe Domazet
3. MIROSLAV ŽIVANOVIĆ,fizika, „Mitrovačka gimnazija“, Sremska Mitrovica,
Mentor: Zlatko Šalić

MUZIKA
1. TIJANA MIHAJLOVIĆ, MŠ „Petar Krančević“, Sremska Mitrovica, Mentor: Vesna Radivojević
2. TIJANA MIHAJLOVIĆ, MŠ „Petar Krančević“, Sremska Mitrovica, Mentor: Vesna Radivojević
3. KATARINA MILUTINOVIĆ, MŠ „Petar Krančević“, Sremska Mitrovica,
Mentor: Milan Čizmić
4. KATARINA MILUTINOVIĆ, MŠ „Petar Krančević“, Sremska Mitrovica,
Mentor: Milan Čizmić
5. ZORANA NIKOLIĆ, MŠ „Petar Krančević“, Sremska Mitrovica,
Mentor: Milan Čizmić
6. NEVENA RADMANOVIĆ, MŠ „Petar Krančević“, Sremska Mitrovica,
Mentor: Zorica Opačić
7. BRANKA SOĆANIN, MŠ „Petar Krančević“, Sremska Mitrovica,
Mentor: Zorica Opačić
8. MARKO SKAKUN, MŠ„Petar Krančević“, Sremska Mitrovica,
Mentor: Vesna Radivojević
9. MILICA MANDIĆ, MŠ„Petar Krančević“, Sremska Mitrovica,
Mentor: Vesna Radivojević
10. TEODORA SKURATOVIĆ, MŠ„Petar Krančević“, Sremska Mitrovica,
Mentor: Vesna Radivojević
11. TEODORA SKURATOVIĆ, MŠ „Petar Krančević“, Sremska Mitrovica,
Mentor: Vesna Radivojević
12. NINA KOBAŠ, MŠ „Petar Krančević“, Sremska Mitrovica,
Mentor: Vesna Radivojević

PRAKTIČNA NASTAVA
1. GORDANA HORNUNG ,ŠOSO „Radivoj Popović“, Sremska Mitrovica,
Mentor: Renata Komnenić-Cakić
2. MARIJA KATIĆ, ŠOSO „Radivoj Popović“, Sremska Mitrovica,
Mentor: Danijel Pajić
3. MAJA PETROVIĆ, ŠOSO „Radivoj Popović“, Sremska Mitrovica,
Mentor: Ljubica Nerandžić
4. CVIJETIN TOMAŠEVIĆ, ŠOSO „Radivoj Popović“, Sremska Mitrovica,
Mentor: Đorđe Izbradić
5. DOBRIVOJE JEVREMOVIĆ, ŠOSO „Radivoj Popović“, Sremska Mitrovica,
Mentor: Marinko Savić
6. MIONA JANJIĆ, MŠ „Draginja Nikšić“, Sremska Mitrovica,
Mentor: Tatjana Radonić

 

 

You May Also Like