41. Sabor poljoprivrednih rekordera

Sremska Mitrovica – Na sednici Sremske Privredne komore koja je održana u prvoj polovini februara, Odbor za takmičenje zemljoradnika Srema proglasio je najuspešnije takmičare u biljnoj i stočarskoj proizvodnji za prošlu godinu.

Nagrade najboljim poljoprivrednim proizvođačima biće dodeljene na 41. tradicionalnom Saboru poljoprivrednih rekordera koja će se održati u petak, 27. februara u sremskomitrovačkoj Gradskoj kući.

sabor41

Foto: rpksrem.co.rs

Ove godine za takmičenje najboljih poljoprivrednika prijavilo se 245 poljoprivrednih proizvođača iz čitavog Srema, a više od 70 njih će biti nagrađeno.

Sremski rekorderi u poljoprivrednoj proizvodnji za 2014. godinu su:

Rekorderi na površinama do tri hektara su:

PŠENICA

1 Nikola Manojlović Dobrinci 10.836
2 Marko Radulović Ruma 10.670
3 Rade Radulović Ruma 10.280

KUKURUZ

1. Ivan Fijala N. Slankamen 14.596
2 Ranko Malešević Čalma 14.135
3 Slobodan Vukelić Voganj 13.910

ŠEĆERNA REPA

1. Milenko Vuletić Laćarak 70.137
2. Darko Konjević Laćarak 63.597
3. Nikola Adnađević Kraljevci 41.469

SUNCOKRET

1 Aleksandar Ličanin Belegiš 4.933
2. Nikola Mišković Voganj 4.570
3. Marinko Dragojlović Kraljevci 4.225

SOJA

1. Jovan Vojnović Buđanovci 5.430
2. Dimitrije Savanović Voganj 5.160
3. Stole Delić Voganj 5.145

Rekorderi na površinama preko tri hektara su:

PŠENICA
Rang Proizvođač Mesto Prinos kg/ha
1. Nikola Krička Čalma 10.480
2. Ilija Bogojević Irig 9.200
3. Slavko Maletić Voganj 8.750

KUKURUZ

1. Goran LJuštinić Buđanovci 14.763
2. Radiša Obradov Buđanovci 14.486
3. Ivan Vukadinović Kuzmin 13.727

ŠEĆERNA REPA
1. Goran Jokić Kraljevci 69.610
2. Darko Danilović Kuzmin 68.734
3. Đorđe Mihajlović Kraljevci 66.486

SUNCOKRET
1. Radoslav Ješić D.Petrovci 5.500
2. Srđan Kovačević Golubinci 4.750
3. Duško Alčaković Putinci 4.425

SOJA
1. Miroslav Baburski Buđanovci 5.625
2. Radovan Vukašinović Kraljevci 5.420
3. Radoslav Tomić Kraljevci 5.340

Rekorderi u proizvodnji paradajza:
1. Tihomir Bojanić Čalma 72.480
2. Đorđe Tomić Dobrinci 66.310
3. Predrag Danilović Erdevik 66.100

Rekorderi u proizvodnji lubenica:
1. Gavra Mihajlović Dobrinci 61.820
2. Milun Vavan D.Petrovci 56.896
3. Radoslav Filipović Kuzmin 50.877

Rekorderi u proizvodnji bresaka:
1. Đorđe Bojević Irig 25.000
2. Dejan Jojić Irig 24.400
3. Miroslav Jojić Irig 24.286

Rekorderi u proizvodnji tovnih svinja u 2014. godini
1. Draško Danilović Kuzmin 275.000
2. Milovan Ivanković Zasavica I 256.980
3. Sava Stojaković Brestač 49.560

Rekorderi u proizvodnji junadi u 2014. godini
1. Jovan Makitanović Kuzmin 71.500
2. Vlada Tufegdžiuć Salaš Noćajski 42.800
3. Goran Čupić Salaš Noćajski 27.820

Rekorderi u proizvodnji mleka u 2014. godini
1. Nikola Aleksić Novi Slankamen 446.284
2. Marko Milosavljević Novi Karlovci 434.024
3. Dragan Bijelić Gibarac 222.384

Najveći robni proizvođači:
Pšenica Žikica Lazić Golubinci 3.600.000
Kukuruz Darko Danilović Kuzmin 1.647.582
Šećerna repa Darko Danilović Kuzmin 5.017.582
Suncokret Srđan Kovačević Golubinci 123.500
Soja Živan Danilović Kuzmin 542.520

You May Also Like