Sremska Mitrovica – Umesto 1. januara 2014. godine, početak isplate akontacije u iznosu od 10 odsto utvrđenog iznosa obeštećenja vlasnicima nacionalizovane imovine kojima ta imovina nije mogla da se vrati u naturi odlaže se za godinu dana.

Isplata će početi 1. januara 2015. godine.

Predlog ovog Zakona o izmenama vraćanja oduzete imovine i restituciji, upravo je u skupštinskoj proceduri.

Zakonom o vraćanju oduzete imovine i obeštećenju predviđeno je da se obeštećenje vrši u obveznicama sa 15-godišnjim prispećem i u novcu za isplatu akontacije.

Možda Vam se svidi i