Svetosavske povelje

Sremska Mitrovica – Ovogodišnje Svetosavske povelje danas su dodeljene u Gradskoj kući.
Grad i gradska uprava za obrazovanje kulturu i sport dodeljuju Svetosavske povelje najboljim učenicima sa teritorije grada Sremska Mitrovica.
25 povelja je dodeljeno u osnovnim školama, pojedincima i ekipno, a u srednim školama podeljene su 24 povelje pojedincima i ekipno.

Načelnica gradske uprave za obrazovanje kulturu i sport Zorica Gašpar za Ozon radio rekla je da se povelje dodeljuju za veliki trud đaka i da one treba da budu podstrek za dalje napredovanje svih učenika.

Dodeljene su povelje iz oblasti tenike, prirodnih nauka,muzike, fizičke kulture, srpskog jezika i književnosti, društvenih nauka i praktične nastave.

Ovogodišnji dobitnici Svetosavske povelje su:

OSNOVNE ŠKOLE

SRPSKI JEZIK I KNJIŽEVNOST

Ivana Petrović, Osnovna škola “Triva Vitasović Lebarnik, MENTOR: Jasna Kuzminac
Milan Ninković, Osnovna škola “Jovan Popović, MENTOR: Svetlana Lopin
Danica Crnobrnja, Osnovna škola “Jovan Jovanović Zmaj” Martinci, MENTOR: Jasna Papist

PRIRODNE NAUKE

Uroš Ristivojević, Osnovna škola “Jovan Jovanović Zmaj”, MENTOR: Milica Kobaš
Uroš Ristivojević, Osnovna škola “Jovan Jovanović Zmaj”, MENTOR: Nada Jonić
Aleksandar Nedaković, Osnovna škola “Boško Palkovljević Pinki, MENTOR: Gordana Radonić
Aleksandar Stanković, Osnovna škola “Dobrosav Radosavljević Narod”, MENTOR: Željka Lekić
Matematička ekipa, (Lenka Ristivojević, Filip Zdelar, Milica Đorđević, Kosta Ćurčić, Uroš Ristivojević) Osnovna škola “Jovan Jovanović Zmaj”, MENTOR: Milica Kobaš

DRUŠTVENE NAUKE
Tijana Stanivuković, Osnovna škola “Sveti Sava”, područno odeljenje Čalma, MENTOR: Sanja Bugadžija

TEHNIKA

Maja Petrović, ŠOSO “Radivoj Popović”, MENTOR: Andrija Dučak
Sava Živković, ŠOSO “Radivoj Popović”, MENTOR: Vladimir Pauljev
Mladen Despotović, ŠOSO “Radivoj Popović”, MENTOR: Ivana Vac
Marko Živković, ŠOSO “Radivoj Popović”, MENTOR: Marija Aleksić
Selena Krivić, “Triva Vitasović Lebarnik”, MENTOR: Slađana Alinčić – Đukić
Nikola Knežević, Osnovna škola “Jovan Jovanović Zmaj” Martinci, MENTOR: Goran Mitrović

MUZIKA

Tijana Milaković, Muzička škola “Petar Krančević”, MENTOR: Olivera Milić Hirscher
Katarina Milutinović, Muzička škola “Petar Krančević”, MENTOR: Milan Čizmić
Ivana Marin, Muzička škola “Petar Krančević”, MENTOR: Margarita Vujović

FIZIČKA KULTURA

Maja Pisarević, Osnovna škola “Triva Vitasović Lebarnik” Laćarak, MENTOR: Nikola Milošević
Ekipa u ženskoj gimnastici V i VI razred, (Jovana Jovančević, Aleksandra Tadić, Snežana Bogićević, Nikolina Šiprage) Osnovna škola “Triva Vitasović Lebarnik” Laćarak, MENTOR: Jelena Antić
gimnastičarsku ekipa, ekipa (Sanja Drljača, Vanja Drljača, Nataša Uvalić, Ivona Tumarić) Osnovna škola “Jovan Jovanović Zmaj”, MENTOR: Mira Grbić
Bojan Trivić, (Osnovna škola “Jovan Popović”) Medicinska škola “Draginja Nikšić”, MENTOR: Slobodan Stojilković
Boris Laketić, Osnovna škola “Jovan Popović”, MENTOR: Slobodan Stojilković
Ekipa škole u gimnastici, (Zorana Sladek, Nevena Isaković, Vladana Babić, Vanja Vančik) Osnovna škola “Jovan Popović”, MENTOR: Slobodan Stojilković
Ekipa škole u malom nogometu (Boban Cvijić, Dejan Strniša, Živan Ćirić, Miloš Marković, Nenad Erić, Marko Malinović, Mirko Vučanović, Aleksandar Kovačić, Milan Čutović, Aleksandar Đorđević, Georgije Vasić), Osnovna škola “Jovan Popović”, MENTOR: slobodan Stojilković

SREDNJE ŠKOLE

SRPSKI JEZIK I KNJIŽEVNOST

Borinka Dobrnjac, Ekonomska škola “9. Maj “, MENTOR: Jasna Arabanas
Ana Maria Gašpar, Mitrovačka Gimnazija, MENTOR: Saša Nedeljković
Tamara Ćetković, Mitrovačka Gimnazija, MENTOR: Saša Nedeljković

PRIRODNE NAUKE

Jelena Ostojić, Mitrovačka Gimnazija, MENTOR: Sanja bacvanin
Milan Kornjača, Mitrovačka Gimnazija, MENTOR: Đorđe Domazet
Milan Kornjača, Mitrovačka Gimnazija, MENTOR: Branislava Milašinović
Dušan Kostić, Mitrovačka Gimnazija, MENTOR: Aleksandra Pantić
Milan Kornjača, Mitrovačka Gimnazija, MENTOR: Janko Jovanović
Igor Asanović, Medicinska škola “Draginja Nikšić”, MENTOR: Sonja Stojčić
Snežana Jacanović, Medicinska škola “Draginja Nikšić”, MENTOR: Ljubinka Stanković Milenković

DRUŠTVENE NAUKE

Danilo Babić, Aleksandra Raković, Jelena Relić, Mitrovačka Gimnazija, Mentori: Nedeljka Fabri i Marina Divljak
Danilo Golubović, Mitrovačka Gimnazija, MENTOR: Jelena Antonić
Katarina Grujičić, Medicinska škola “Draginja Nikšić”, MENTOR: Mila Markov – Španović

TEHNIKA

Milan Petković, Srednja tehnička škola “Nikola Tesla”, MENTOR: Zoran Katanić

MUZIKA

Aleksandar cundro, Muzička škola “Petar Krančević”, MENTOR: Maragarita Vujović
Đorđe Đurić, Muzička škola “Petar Krančević”, MENTOR: Bojan Jovanović
Ivana Lalić, Muzička škola “Petar Krančević”, MENTOR: Vesna Radivojević

FIZIČKA KULTURA

Atletska ekipa škole, (Ivona Šarić, Sofija Babić, Milica Macanović, Monika Marić, Sanja Kvrgić, Dragana Sladojević, Jelena Ostojić, Dragica Milošević) Mitrovačka Gimnazija, MENTOR: Dragana Predić
Ivona Šarić, Mitrovačka Gimnazija, MENTOR: Dragana Predić
Sofija Babić, Mitrovačka Gimnazija, MENTOR: Dragana Predić
Srećko Koviljac, Ekonomska škola “9. Maj “, MENTOR: Srđan Radovanović
Ženska ekipa u gimnastici, (Nina Milinković, Katarina Milovac, Tatjana Tadić, Kristina Ivić) Ekonomska škola “9. Maj “, MENTOR: Siniša Jukić
nogometna ekipa, (Bojan Miljević, Aleksandar Teodorović, Marko Basta, Dušan Todić, Borislav Živković, Marko Savinović, Darko Bojić, Nebojša Zeljković, Nikola Divić, Nikola Matijević) Prehrambeno šumarsko-hemijska škola, MENTOR: Bogdan Radivojev

PRAKTIČNA NASTAVA

Ekipno – Slobodan Vidović i Goran Brežnjak, ŠOSO “Radivoj Popović”, Mentori: Nada Derajić i Jasna Janda

Svetosavska povelja se sastoji iz diplome i novčane nagrade.

You May Also Like