Budućnost sigurno startovala!

Sremska Mitrovica – Derbi prvog kola u Borkovačkoj dolini dobila je iskusnija i kvalitetnija ekipa iz Salaša Noćajskog koja je savladala FK “Sloven” iz Rume rezultatom 2:1.

Od samog starta Salaščani su krenuli ofanzivno i to im se isplatilo u 20. minutu, Vanja Rogo je krenuo u solo prodor, zaobišao 2 igrača “Slovena” i u padu centrirao Jelikiću na drugu stativu, koji se samo poklonio za 0:1. Sigurna igra i u drugom poluvremenu krasila je igru Salaščana, posle greške dva domaća štopera, lopta dolazi do Jelikića, koji rutinski šalje loptu pored nemoćnog golmana domaćih za 2:0.

Do kraja utakmice “Bućucnost” je propustila par odličnih prilika, a domaćin se vratio u igru posle opravdano dosuđenog penala, kada je golman Čupic srušio domaćeg napadača, ali taj pogodak je bio sve od domaćih igrača. “Budućnost” je sigurnom igrom privela kraju ovu utakmicu.

FK “Budućnost”: Čupić, Jeftić, Radosavljević, Petrović, Bošković, Petrić, Đukić, Milovanović, Jelikić, Janković, Rogo. Igrali joč: Marjanović, Savić i Grujić. Trener: Aleksandar Sokolović.

Narednu utakmicu “Budućnost” igra u nedelju 21. avgusta u Salašu Noćajskom, protiv ekipe FK “Jadran” iz Golubinaca, biće to derbi kola dve ekipe koje pucaju na sam vrh tabele Sremske lige.