Veliki uspesi muzičke škole “Petar Krančević”

Od strane Ozon
0 komentar

Sremska Mitrovica – U mesecu martu, muzička škola ”Petar Krančević” postigla je značajan uspeh na nekoliko međunarodnih i republičkim takmičenja . Njihovi talentovani učenici pokazali su impresivne sposobnosti i dobili priznanja za svoj trud i posvećenost muzici.

  1. Međunarodno takmičenje gitara Classic art 2023.
    03-05. mart Šabac
    Prva kategorija:
    Dunja Lazanski (1. OMŠ) – PRVA nagrada, klasa: Ivana Ferenc
    Treća kategorija:
    Nina Ilić (1. SMŠ) – DRUGAnagrada, klasa: Ivana Ferenc
  2. Međunarodno takmičenje mladih pijanista
    10-12.03.2023. Šabac
    B- kategorija:
    Kim Sretković (5. OMŠ) – PRVA nagrada, klasa: Dušanka Gavrilović
  3. Festival gudača
    17-19. mart 2023. Šabac
    Prva kategorija-violina:
    Vukašin Vučenović(1. OMŠ) – PRVA nagrada, klasa: Teodora Mitrović, klavirski saradnik: Dragana Filimonović
    Treća kategorija-violina:
    Lazar Gligorić(4. OMŠ) – PRVA nagrada, klasa: Milan Čizmić, klavirski saradnik: Boris Jekić
    Prva kategorija-violončelo:
    Matija Fatorini (1. OMŠ, vanredno) – PRVA nagrada, klasa: Jelena Ergelašev Tubić, klavirski saradnik: Boris Jekić

IV Međunarodno takmičenje flautista „Miodrag Azanjac“
16-19. mart 2023. Beograd
Pretkategorija B:
Luka Halilović (3. OMŠ) – PRVA nagrada (100 bodova, LAUREAT), klasa: Irena Milić, klavirski saradnik: Damjana Ćuk
Treća kategorija:
Isidora Kozlina (2. SMŠ) – PRVA nagrada (LAUREAT), klasa: Tatjana Miljković, klavirski sradnik: Aleksandar Cundra

  1. Međunarodno takmičenje „Davorin Jenko“
    18-22. mart 2023. Beograd
    Pretkategorija B:
    Iskra Cvetković (1. OMŠ) – PRVAnagrada, klasa: Jelena Obrenović
    Kategorija A:
    Kim Sretković ( 5. OMŠ) – PRVAnagrada, klasa: Dušanka Gavrilović; klavirski saradnik: Aleksandar Cundra
  2. Međunarodno takmičenje za mlade pijaniste Piccolo piano talents
    23-26. mart 2023, Sremska Mitrovica (onlajn)
    Kategorija B:
    Iskra Cvetković(1. OMŠ) – PRVA nagrada, klasa: Jelena Obrenović
    Kategorija C:
    Kim Sretković(5. OMŠ) – PRVA nagrada, klasa: Dušanka Gavrilović
  3. Republičko takmičenje kamerne muzike,pevača i instrumentalista
  4. mart 2023. Beograd
    KLAVIR
    Pretkategorija:
    Justina Petrović(pripremni) – PRVA nagrada, klasa: Margarita Vujović
    Prva kategorija:
    Marija Maksimović (3. OMŠ) – PRVA nagrada, klasa: Nina Botić
    Treća kategrija:
    Vuk Nemarović(5. OMŠ) – PRVA nagrada, klasa: Margarita Vujović
    Leon Žarko(6. OMŠ) – PRVA nagrada (100 poena), klasa: Margarita Vujović
    Milana Jančić(1. SMŠ) – PRVA nagrada, klasa: Margarita Vujović
    Peta kategorija:
    Tara Vukadinović (4. SMŠ) – PRVA nagrada, klasa: Margarita Vujović

REPUBLIČKO TAKMIČENjE ZMBŠS
19.03. do 06.04. 2023. Beograd
Kamerni ansambli – Četvrta kategorija:
Auletica Doppia (Isidora Kozlina, 2. SMŠ – flauta i Ilija Sretenović , 3. SMŠ – klarinet) – PRVA nagrada, klasa: Tatjana Miljković
Violina – Druga kategorija:
Lazar Gligorić (4. OMŠ) – PRVA nagrada, klasa: Milan Čizmić, klavirski saradnik: Boris Jekić
Gitara – Treća kategorija:
Nina Ilić (1. SMŠ) – DRUGA nagrada, klasa: Ivana Ferenc
Kamerni ansambli – Treća kategorija:
Duo violina Nota di duo (Mia Bomeštar i Matea Čizmić, obe 1. SMŠ, violina) – TREĆA nagrada, klasa: Milan Čizmić
Gitara – Prva kategorija:
Dunja Lazanski (1. OMŠ) – TREĆA nagrada, klasa: Ivana Ferenc
Tambura E prim – Peta kategorija:
Tomislav Blažina (3. SMŠ) – PRVA nagrada, klasa: Zorica Opačić

Ukupno 20 prvih nagrada (od toga 3 laureata), 2 druge nagrade i 1 treća

Uspeh muzičke škole nije samo rezultat talentovanih učenika, već i posvećenog rada nastavnika i roditelja koji su podržavali svoju decu tokom priprema za takmičenja. Iako Škola nema izvanredne uslove za učenje i vežbanje te se nada da će nadležni videti taj problem kao i rezultate koje Škola postiže iz godinu u godinu, kao i doprinose u razvoju kulturnog života Grada kroz koncerte, festivale, koje organizuje, učenici su pokazali izvanredan talenat i posvećenost muzici, što ih čini ponosom svoje škole i zajednice.
Uzimajući u obzir ovaj uspeh u mesecu martu, može se očekivati da će muzička škola i dalje postizati dobre rezultate na takmičenjima u budućnosti. Što već može da se vidi kroz rezultate ostvarene na samom početku meseca aprila:

Festival solo pesme Liebeslied

  1. april 2023, Sremska Mitrovica
    Druga kategorija:
    Snežana Popović (2. OMŠ) – PRVA nagrada, klasa: Aleksandra Padrov, klavirski saradnik: Damjana Ćuk
    Jelena Nježić (1. OMŠ) – TREĆA nagrada, klasa: Aleksandra Padrov, klavirski saradnik: Damjana Ćuk
    Treća kategorija:
    Marko Đanić (3. OMŠ) – PRVA nagrada, klasa: Aleksandra Padrov, klavirski saradnik: Damjana Ćuk
    Četvrta kategorija:
    David Perković (4. OMŠ) – PRVA nagrada, klasa: Aleksandra Padrov, klavirski saradnik: Damjana Ćuk
    Peta kategorija:
    Andrej Ušjak (1. SMŠ) – PRVA nagrada, klasa: Dejan Ljutovac, klavirski saradnik: Ksenija Lešević
    Osma kategorija:
    Sara Buček (4. SMŠ) – PRVA nagrada (100 poena, specijalna nagrada – najperspektivniji mladi pevač), klasa: Aleksandra Padrov, klavirski saradnik: Damjana Ćuk
  2. Međunarodno takmičenje solfeđa i teorije muzike
    1-2. aprila 2023, Beograd
    V A kategorija – Solfeđo:
    Vuk Nemarović (5. OMŠ) – PRVA nagrada (100 poena), mentor: Marija Isailović
    VI A kategorija – Solfeđo:
    Milana Jančić (1. SMŠ) – PRVA nagrada (100 poena), mentor: Stanislava Budošan
    VII A kategorija – Solfeđo:
    Ognjen Mišura (2. SMŠ) – TREĆA nagrada, mentor: Vesna Radivojević
    VIII C kategorija – Dvoglasno pevanje:
    Nađa Ordagić i Ilija Sretenović (3. SMŠ) – PRVA nagrada, mentor: Vesna Radivojević

Možda Vam se svidi i