Muzička škola„Petar Krančević” za jedan mesec na deset takmičenja nagrada do nagrade!

Od strane Ozon
0 komentar

Tokom aprila meseca  učenici  i nastavniki Muzičke škole „Petar Krančević” iz Sremse Mitrovice  učestvovali su na 10 različitih međunarodnih i domaćih takmičenja.

Škola je postala bogatija za 33 nagrade od kojih je 22 prve nagrade, 9 drugih i 2 treće nagrade. Na nekim takmičenjima učenici su proglašavani za Laureate čitavog takmičenja. Bez obzira na trenutno tešku situaciju koja vlada u svetu izazvanu virusom kovid-19, nastavnici i učenici su pokazali veliku istrajnost, volju, želju, entuzijazam i uz mnogo rada i vežbanja dokazali da smo na dobrom putu.

V internacionalni festival muzike „Primavera”

Etno selo Stanišići, Bijeljina 15-18. april 2021.

Treća kategorija (flauta): Irena Panić, učenica 5. razreda OMŠ – PRVA nagrada (100 poena); klasa: Jelena Vlaović, klavirski saradnik: Aleksandar Cundra

Druga kategorija (klavir): Kim Sretković, učenica 3. razreda OMŠ – PRVA nagrada; klasa: Dušanka Gavrilović

Treća kategorija (klavir): Leon Žarko, učenik 5. razreda OMŠ – PRVA nagrada; klasa: Margarita Vujović

Četvrta kategorija (klavir): Tara Vukadinović, učenica 2. razreda SMŠ – PRVA nagrada; klasa: Margarita Vujović

Peta kategorija (klavir): Anđela Tomić, učenica 3. razreda SMŠ – PRVA nagrada; klasa: Dušanka Gavrilović

Pretkategorija (solo pevanje): Marko Đanić, učenik 2. razreda OMŠ – PRVA nagrada; klasa: Aleksandra Padrov, klavirski saradnik: Margarita Vujović

Mina Đurđević, učenica 2. razreda SMŠ – DRUGA nagrada; klasa: Aleksandra Padrov, klavirski saradnik: Margarita Vujović

Prva kategorija (solo pevanje): Jelena Ranković, učenica 2. Razreda OMŠ – DRUGA nagrada; klasa: Aleksandra Padrov, klavirski saradnik: Margarita Vujović

Aleksandra Teodorović, učenica 3. razreda SMŠ – DRUGA nagrada; klasa: Aleksandra Padrov, klavirski saradnik: Margarita Vujović

KLAVIRSKO TAKMIČENJE “SLAVENSKI“

09-11.04.2021. Beograd (onlajn)

Tara Vukadinović, učenica 2. razreda SMŠ – PRVA nagrada; klasa: Margarita Vujović

Marija Jovanović, učenica 4. razreda SMŠ – PRVA nagrada (LAUREAT za srenju školu), takođe nagrada za najbolje izvedenu sonatu; klasa: Margarita Vujović

DRUGO MEĐUNARODNO TAKMIČENJE „MAKSA POPOV“

za mlade svirače tambure i mandoline

Pančevo, 10. april 2021.

Nikola Basta, učenik 1. razreda SMŠ – DRUGA nagrada; klasa: Đorđe Orlović, klavirski saradnik: Dragana Filimonović

IV INTERNACIONALNI FESTIVAL “Viva harmonika”

19-25. april 2021, Aleksinac (onlajn)

Pretkategorija: Ognjen Lukić, učenik 1. razreda OMŠ – PRVA nagrada; klasa: Mirjana Milaković

Druga kategorija: Strahinja Simeunović, učenik 3. razreda OMŠ – PRVA nagrada, klasa: Mirjana Milaković

Peta kategorija: Boško Petković, učenik 5. razreda OMŠ – PRVA nagrada, klasa: Snežana Radojičić

Sedma kategorija: Miloš Đorđić, učenik 2. razreda SMŠ – DRUGA nagrada, klasa: Branka Panić

7. MEĐUNARODNO TAKMIČENJE IZ SOLFEĐA

Beograd, 10-11. april 2021. (onlajn)

Hristina Lozjanin, učenica 5. razreda OMŠ – PRVA nagrada (Teorija muzike), klasa: Nevena Eraković

7. MEĐUNARODNO TAKMIČENJE TEORIJSKIH PREDMETA

Beograd, 18. april 2021. (onlajn)

Kategorija – kontrapunkt (3. razred SMŠ), mentor: Jovanka Ivanić

Anđela Tomić – PRVA nagrada

Jovan Sinđić – PRVA nagrada

Bogdan Bibić – PRVA nagrada

Olivera Nikolajević – DRUGA nagrada

Božidar Hadžić – DRUGA nagrada

Jovana Antonić – DRUGA nagrada

Aleksandra Teodorović – DRUGA nagrada

Zoran Čamprag – TREĆA nagrada

Međunarodno takmičenje „Viva la musica”

Daugavpils – Letonija (onlajn), april 2021.

Marija Jovanović (4. razred SMŠ) – PRVA nagrada, GRAN PRI (Laureat) čitavog takmičenja, klasa: Margarita Vujović

Tara Vukadinović (2. razred SMŠ) – PRVA nagrada, klasa: Margarita Vujović

XVIII Međunarodno takmičenje „Davorin Jenko“

Beograd 21-25. april 2021.

Pretkategorija B: Kim Sretković (3. OMŠ) – PRVA nagrada (100 poena), klasa: Dušanka Gavrilović

Kategorija D: Anđela Tomić (4. SMŠ) – PRVA nagrada, klasa: Dušanka Gavrilović

Smotra recitatora Srema

U sredu 15. aprila u organizaciji mitrovačke Ustanove za negovanje kulture „Srem“, u Savezu umetničkog stvaralaštva amatera Vojvodine, održana je Smotra recitatora Srema pod sloganom „Pesniče  naroda mog“ u onlajn formatu. Od ukupno prijavljenih 112 recitatora iz celog Srema komisija u sastavu Miodrag Petrović, Ana Leskovac i Katalin Fazekaš, za Pokrajinsku smotru odabrala je 39 recitatora među kojima se nalaze i dva naša učenika: Anđela Tomić i Jovan Sinđić, učenici 3. razreda SMŠ čije je mentor profesorka Srpskog jezika i književnosti Vesna Dostanić.

Republičko takmičenje ZMBŠS

April 2021.

Tambura (A-basprim) – Peta kategorija

Saša Živković (2. SMŠ) – PRVA nagrada, klasa: Zorica Opačić, klavirski saradnik: Ksenija Lešević

Violina – Prva kateorija

Lazar Gligorić (2. OMŠ) – PRVA nagrada, klasa: Milan Čizmić, klavirska saradnik: Boris Jekić

Mihajlo Šikić (3. OMŠ) – TREĆA nagrada, klasa: Olivera Milić Hirešer, klavirski saradnik: Ljiljana Šikić

Harmonika – Prva kategorija

Strahinja Simeunović (3. OMŠ) – PRVA nagrada, klasa: Mirjana Milaković

You may also like