Kamion natovaren stablima oštetio most manastira Beočin

Od strane Ozon
0 komentari

Most koji je krasio manastir Beočin i koji je star isto koliko i ovo nepokretno duhovno i kulturno dobro, od prošle nedelje više nije u funkciji. Meštanin Stevan Gajić, kaže da je do pucanja mosta je došlo kada je kamion prepun natovarenih drva pokušao da pređe i prenese natovareni prtljag.

“Koliko znam za sebe, toliko znam i za taj mostić. Bio je zaštitni znak kako manastira, tako i Beočina. Međutim, u poslednje vreme pojedini ljudi slabo mare za bilo šta. To samo nose, vuku, i to samo borovinu izvlače. Nije mi jasno ko je dozvolio da most koji nije u stanju da izdrži ni 5 tona, bude na takav način tretiran“, kaže meštanin.

Kako je ispričao ovaj meštanin, prostor oko manastira preti da postane livada, jer seča borove šume u poslednje vreme postaje nekontrolisana. Na putu od manastira do Brankovca, svako jutro može da se zatekne 10 kamiona koji su do vrha napunjeni borovinom, dodaje Gajić.

Prema rečima ovog meštanina, policija je obaveštena o slučaju.

Izvor NS uživo

Možda Vam se svidi i