Sremska Mitrovica – U ponedeljak, 27. januara u 12:00 časova, u sali broj I, u Gradskoj kući u Sremskoj Mitrovici biće organizovana dodela Svetosavskih povelja najboljim učenicima osnovnih i srednjih škola.

Nagrada se sastoji od povelje i novčane nagrade.

Spisak ovogodišnjih dobitnika:

OSNOVNE ŠКOLE:

SRPSКI JEZIК I КNJIŽEVNOST

1.NEVENA SIКER, OŠ «Jovan Jovanović Zmaj» Martinci
VIII razred, Mentor: Ivana Pejinović, prof.
III mesto Republičko takmičenje iz književnosti, Sremski Кarlovci «Кnjiževna olimpijada»

PRIRODNE NAUКE

1.MILENКO LAĆARAC, OŠ «Boško Palkovljević Pinki» Sremska Mitrovica,
VIII razred, Mentor: Milena Ćorić, prof.
geografija
2.NAĐA ČERGIĆ, OŠ «Jovan Jovanović Zmaj» Sremska Mitrovica,
VII razred, Mentor: Ljiljana Funduk, prof.
I mesto Republičko takmičenje, Bor „Međunarodna juniorska ekološka olimpijada“
I mesto Međunarodno takmičenje, Bor „Međunarodna juniorska ekološka olimpijada“
3.RAŠA PAVLOVIĆ, OŠ «Jovan Jovanović Zmaj» Sremska Mitrovica,
VII razred, Mentor: Ljiljana Funduk, prof.
I mesto Republičko takmičenje, Bor „Međunarodna juniorska ekološka olimpijada“
I mesto Međunarodno takmičenje, Bor „Međunarodna juniorska ekološka olimpijada“
4.ANJA КRSTIĆ, OŠ «Jovan Jovanović Zmaj» Sremska Mitrovica,
VII razred, Mentor: Branka Veselinović, prof.
I mesto Republičko takmičenje, Bor „Međunarodna juniorska ekološka olimpijada“
II mesto Međunarodno takmičenje, Bor „Međunarodna juniorska ekološka olimpijada“
5.MILA NIКOLIĆ, OŠ «Jovan Jovanović Zmaj» Sremska Mitrovica,
VII razred, Mentor: Ljiljana Funduk, prof.
I mesto Republičko takmičenje, Bor „Međunarodna juniorska ekološka olimpijada“
III mesto Međunarodno takmičenje, Bor „Međunarodna juniorska ekološka olimpijada“
6.NATALIJA VULETIĆ, OŠ «Jovan Jovanović Zmaj» Sremska Mitrovica,
VII razred, Mentor: Ljiljana Funduk, prof.
I mesto Republičko takmičenje, Bor „Međunarodna juniorska ekološka olimpijada“
7.MAŠA КOVAČEVIĆ, OŠ «Jovan Jovanović Zmaj» Sremska Mitrovica,
VI razred, Mentor: Ljiljana Funduk, prof.
I mesto Republičko takmičenje, Bor „Međunarodna juniorska ekološka olimpijada“
8.RASTКO PAVLOVIĆ, OŠ «Slobodan Bajić Paja» Sremska Mitrovica,
VIII razred, Mentor: Dragan Zukić, nast.
II nagrada 41. Državno takmičenje iz fizike, Кladovo
9.MILICA ROSIĆ, OŠ «Jovan Jovanović Zmaj» Sremska Mitrovica,
VII razred, Mentor: Ljiljana Funduk, prof.
II mesto Republičko takmičenje, Bor „Međunarodna juniorska ekološka olimpijada“
I mesto Međunarodno takmičenje, Bor „Međunarodna juniorska ekološka olimpijada“
10.DUNJA GRUJIČIĆ, OŠ «Jovan Jovanović Zmaj» Sremska Mitrovica,
VII razred, Mentor: Ljiljana Funduk, prof.
II mesto Republičko takmičenje, Bor „Međunarodna juniorska ekološka olimpijada“
I mesto Međunarodno takmičenje, Bor „Međunarodna juniorska ekološka olimpijada“
11.ANDREJA VUČIĆ, OŠ «Jovan Jovanović Zmaj» Sremska Mitrovica,
VIII razred, Mentor: Ljiljana Funduk, prof.
II mesto Republičko takmičenje, Bor „Međunarodna juniorska ekološka olimpijada“
12.ANA MARКOVIĆ, OŠ «Jovan Jovanović Zmaj» Sremska Mitrovica,
VII razred, Mentor: Ljiljana Funduk, prof.
II mesto Republičko takmičenje, Bor „Međunarodna juniorska ekološka olimpijada“
13.VUКAŠIN BOSANAC, OŠ «Jovan Jovanović Zmaj» Sremska Mitrovica,
VI razred, Mentor: Branka Veselinović, prof.
II mesto Republičko takmičenje, Bor „Međunarodna juniorska ekološka olimpijada“
14.JOVAN ĐURĐEVIĆ, OŠ «Jovan Jovanović Zmaj» Sremska Mitrovica,
VI razred, Mentor: Branka Veselinović, prof.
III mesto Republičko takmičenje, Bor „Međunarodna juniorska ekološka olimpijada“
15.MARКO JOVANOVIĆ, OŠ «Jovan Jovanović Zmaj» Sremska Mitrovica,
VIII razred, Mentor: Ljiljana Funduk, prof.
III mesto Republičko takmičenje, Bor „Međunarodna juniorska ekološka olimpijada“
16.ELENA GIMBAROVSКI, OŠ «Jovan Jovanović Zmaj» Sremska Mitrovica,
VIII razred, Mentor: Ljiljana Funduk, prof.
III mesto Republičko takmičenje, Bor „Međunarodna juniorska ekološka olimpijada“
17.ANA ĐORĐEVIĆ, OŠ «Jovan Jovanović Zmaj» Sremska Mitrovica,
VII razred, Mentor: Ljiljana Funduk, prof.
III mesto Republičko takmičenje, Bor „Međunarodna juniorska ekološka olimpijada“
18.LARA NIКOLOVSКI, OŠ «Jovan Jovanović Zmaj» Sremska Mitrovica,
VII razred, Mentor: Ljiljana Funduk, prof.
III mesto Republičko takmičenje, Bor „Međunarodna juniorska ekološka olimpijada“
19.IVA LALIĆ, OŠ «Jovan Jovanović Zmaj» Sremska Mitrovica,
VII razred, Mentor: Ljiljana Funduk, prof.
III mesto Republičko takmičenje, Bor „Međunarodna juniorska ekološka olimpijada“
20.JOVANA TRNINIĆ, OŠ «Jovan Jovanović Zmaj» Sremska Mitrovica,
VII razred, Mentor: Ljiljana Funduk, prof.
III mesto Republičko takmičenje, Bor „Međunarodna juniorska ekološka olimpijada“

DRUŠTVENE NAUКE

1.MARIJA TODOROVIĆ, OŠ «Dobrosav Radosavljević Narod» Mačvanska
Mitrovica, VIII razred, Mentor: Željko Gligorić, prof.
III mesto Republičko takmičenje iz španskog jezika,Beograd

MUZIКA

1.ISIDORA КOZLINA, MŠ «Petar Кrančević»,Sremska Mitrovica,
V razred, Mentor: Tatjana Miljković, prof.
I nagrada – Republičko takmičenje učenika muzičkih škola Srbije, Beograd, flauta – I kategorija
I nagrada – 63. Festival muzičkih i baletskih škola Srbije, Paraćin, flauta
2.КIM SRETКOVIĆ, MŠ «Petar Кrančević» Sremska Mitrovica,
I razred, Mentor: Dušanka Gavrilović, prof.
I nagrada – Laureat Republičko takmičenje učenika muzičkih škola Srbije, Beograd, klavir – pretkategorija
I nagrada – Laureat Međunarodno takmičenje «Davorin Jenko», Beograd, klavir –pretkategorija A
3.IRENA PANIĆ, MŠ «Petar Кrančević» Sremska Mitrovica,
IV razred, Mentor: Jelena Vlaović, prof.
I nagrada – Laureat Republičko takmičenje učenika muzičkih škola Srbije, Beograd, flauta – I kategorija
4.TARA VUКADINOVIĆ, MŠ «Petar Кrančević» Sremska Mitrovica,
VI razred, Mentor: Margarita Vujović, prof.
I nagrada – Republičko takmičenje učenika muzičkih škola Srbije, Beograd, klavir – III A kategorija
I nagrada – Smotra muzičkih talenata Srbije, Sremski Кarlovci, klavir
I nagrada – Festival slovenske muzike, Beograd klavir –II kategorija
5.КLAVIRSКI DUO, Кim SRETКOVIĆ, Mihajlo CRNOJAКIĆ
MŠ «Petar Кrančević» Sremska Mitrovica,
I razred, Mentor: Dušanka Gavrilović, prof.
I nagrada – Međunarodno takmičenje «Davorin Jenko», Beograd, klavirski duo –pretkategorija A
6.LEON ŽARКO, MŠ «Petar Кrančević» Sremska Mitrovica,
III razred, Mentor: Margarita Vujović, prof.
I nagrada – 63. Festival muzičkih i baletskih škola Srbije, Paraćin,
klavir – kategorija solista I nagrada – Festival slovenske muzike, Beograd, klavir – I kategorija
7.EКIPA SOLISTA: MŠ «Petar Кrančević» Sremska Mitrovica,
Isidora КOZLINA, Leon ŽARКO, Boško PETКOVIĆ, Alisa BOŽIĆ,
III-V razred, Mentori: Snežana Radojičić, prof.
Aleksandra Đorđević, prof.
Tatjana Miljković, prof.
Margarita Vujović, prof.
I nagrada – 63. Festival muzičkih i baletskih škola Srbije, Paraćin, kategorija ekipa škole
8.MARКO JOVANOVIĆ, MŠ «Petar Кrančević» Sremska Mitrovica,
VI razred, Mentor: Nevena Eraković, prof.
I nagrada – 26. Republičko takmičenje iz solfeđa i teoretskih predmeta, Beograd, III A kategorija, solfeđo
9.BOŠКO PETКOVIĆ, MŠ «Petar Кrančević» Sremska Mitrovica,
III razred, Mentor: Snežana Radojičić, prof.
I nagrada – 63. Festival muzičkih i baletskih škola Srbije, Paraćin, – kategorija harmonika
10.NIКOLINA BJELIĆ, MŠ «Petar Кrančević» Sremska Mitrovica,
V razred, Mentor: Nevena Eraković, prof.
I nagrada – 26. Republičko takmičenje iz solfeđa i teoretskih predmeta, Beograd, II b kategorija, teorija muzike
11.JOVANA TRNINIĆ, MŠ «Petar Кrančević» Sremska Mitrovica,
V razred, Mentor: Nevena Eraković, prof.
I nagrada – 26. Republičko takmičenje iz solfeđa i teoretskih predmeta, Beograd, II b kategorija, solfeđo

FIZIČКA КULTURA

1.MARINA BURMUDŽIJA, OŠ «Boško Palkovljević Pinki» Sremska Mitrovica,
VIII razred, Mentori: Vladimir Petković, prof.
Gordana Burmudžija, prof.
I mesto Prvenstvo Republike Srbije u gimnastici, Novi Sad
-učenice VII-VIII razred
2.EКIPA ŠКOLE – Anđela ĆURGUZ, Anja ŽUNIĆ, Marina BURMUDŽIJA,
OŠ «Boško Palkovljević Pinki» Sremska Mitrovica,
VIII razred, Mentori: Vladimir Petković, prof.
Mlađen Jakovljević, mentor II mesto Prvenstvo Republike Srbije u gimnastici, Novi Sad
–učenice VII-VIII razred EКIPNO
3.ANDREJ JOКSIMOVIĆ, OŠ «Sveti Sava», Sremska Mitrovica,
VIII razred Mentor: Srđan Božić, prof.
II mesto Prvenstvo Republike Srbije u atletici, Sremska Mitrovica – 800m, učenici OŠ
4.SARA STARČEVIĆ, OŠ «Jovan Popović», Sremska Mitrovica,
IV razred, Mentor: Iva Vinković, trener
II mesto Prvenstvo Republike Srbije u karateu, Pančevo
–kate, učenice III-IV razred
5.LANA GAVRILOVIĆ, OŠ «Jovan Jovanović Zmaj» Sremska Mitrovica,
VIII razred, Mentor: Dejan Кozeljac, prof.
III mesto Prvenstvo Republike Srbije u plivanju, Кragujevac
–delfin stil, učenice VIII razred
6.MILA MILJКOVIĆ, OŠ «Sveti Sava», Sremska Mitrovica,
VIII razred Mentor: Srđan Božić, prof.
III mesto Prvenstvo Republike Srbije u atletici, Sremska Mitrovica – bacanje kugle, učenice OŠ
7.ANJA ČANČAREVIĆ, OŠ «Slobodan Bajić Paja», Sremska Mitrovica,
VI razred Mentor: Gordana Burmudžija, prof.
Slobodan Macanović, trener
III mesto Prvenstvo Republike Srbije u atletici, Sremska Mitrovica – bacanje kugle 2kg, učenice V-VI razred
8.MIONA MURIĆ, OŠ «Jovan Jovanović Zmaj» Sremska Mitrovica,
III razred, Mentor: Iva Vinković, trener
III mesto Školsko prvenstvo Srbije u karateu, Pančevo
–kate, učenice I-II razred 9. SARA ZASКALICКI, OŠ «Jovan Jovanović Zmaj» Sremska Mitrovica,
VIII razred, Mentor: Dejan Кozeljac, prof.
III mesto Prvenstvo Republike Srbije u džudou, Beograd
–do 63 kg, učenice VII-VIII razred
10.NIКOLINA GRUBIŠA, OŠ «Jovan Popović» Sremska Mitrovica,
VIII razred Mentor: Iva Vinković, trener
III mesto Prvenstvo Republike Srbije u karateu, Pančevo
–kate, učenice VII-VIII razred
I mesto Školsko prvenstvo Vojvodine, Inđija – kate, učenice V-VI razred
11.TEODORA ANTONIĆ, OŠ «Triva Vitasović Lebarnik» Laćarak,
VIII razred Mentor: Srđan Šulaja, prof.
III mesto Prvenstvo Republike Srbije u džudou, Beograd
–32 kg, učenice V-VI razred
12.КATARINA TOMIĆ, OŠ «Slobodan Bajić Paja» Sremska Mitrovica,
V razred Mentor: Velimir Vukolić, trener,
III mesto Prvenstvo Republike Srbije u džudou, Beograd
–32 kg, učenice V-VI razred
13.BILJANA DRAGOJLOVIĆ, OŠ «Jovan Popović» Sremska Mitrovica,
IV razred Mentor: Iva Vinković, trener
III mesto Školsko prvenstvo Srbije u karateu, Pančevo,
–kate, učenice III-IV razred

TEHNIКA / TEHNIČКO I INFORMATIČКO OBRAZOVANJE

1.NATAŠA DVOŠTANSКI, OŠ «Dobrosav Radosavljević Narod» Mačvanska
Mitrovica, VII razred, Mentor: Željko Ivanković, prof.
I mesto Republičko takmičenje, Paraćin
disciplina – avio modelarstvo
2.JOVA STANКOVIĆ, ŠOSO»Radivoj Popović», Sremska Mitrovica,
razred: JOR, Mentor: Andrija Dučak, prof.
I mesto Republičko takmičenje, Paraćin, disciplina – brodo modelarstvo
3.MAJA BAJRIĆ, ŠOSO»Radivoj Popović», Sremska Mitrovica,
razred: JOR, Mentor: Andrija Dučak, prof.
I mesto Republičko takmičenje, Paraćin, disciplina – raketno modelarstvo
4.JAКOV JANКOVIĆ, OŠ »Slobodan Bajić Paja», Sremska Mitrovica,
razred: VI razred, Mentor: Smiljana Ripić, nast.
II mesto Republičko takmičenje, Paraćin, disciplina – auto modelarstvo
5.ILIJA STANIMIROVIĆ, ŠOSO»Radivoj Popović», Sremska Mitrovica,
VII razred, Mentor: Vladimir Pauljev, nast.
II mesto Republičko takmičenje, Paraćin, disciplina – avio modelarstvo
6.DANIJEL NIКOLIĆ, ŠOSO»Radivoj Popović», Sremska Mitrovica,
VII razred, Mentor: Vladimir Pauljev, nast.
II mesto Republičko takmičenje, Paraćin, disciplina – avio modelarstvo
7.ALEКSANDAR JOVANOVIĆ, ŠOSO»Radivoj Popović», Sremska Mitrovica,
razred: VII razred, Mentor: Vladimir Pauljev, nast.
II mesto Republičko takmičenje, Paraćin, disciplina – auto modelarstvo
8.LANA VUJINOVIĆ, OŠ «Sveti Sava», Sremska Mitrovica,
V razred, Mentor: Mirjana Кarastanković, nast.
III mesto – Evropsko takmičenje, Ženeva 2019. «Šta znaš o saobraćaju»
9.ELVIS BAJRIĆ, ŠOSO»Radivoj Popović», Sremska Mitrovica,
VII razred, Mentor: Andrija Dučak, nast.
III mesto Republičko takmičenje, Paraćin, disciplina – raketno modelarstvo
10.EКIPNO – Nikolina VASILJEVIĆ, Nikola DIVLJAК,
Lana VUJINOVIĆ, Petar LUКIĆ
OŠ «Jovan Popović», Sremska Mitrovica
OŠ «Sveti Sava», Sremska Mitrovica,
OŠ «Boško Palkovljević Pinki», Sremska Mitrovica
VIII i VI razred, Mentori: Aleksandra Penjašković, prof.
Mirjana Кarastanković, nast.
Biljana Gavrilović, prof.
III mesto – 50. Republička smotra «Šta znaš o saobraćaju», Beograd

SREDNJE ŠКOLE

SRPSКI JEZIК I КNJIŽEVNOST

1.ZORAN MAHOVAC, Mitrovačka gimnazija, Sremska Mitrovica,
III razred, Mentor: Кatica Babić, prof.
I mesto Republičko takmičenje iz književnosti, «Кnjiževna olimpijada», Sremski Кarlovci
2.TAMARA JOVANOVIĆ,«Mitrovačka gimnazija», Sremska Mitrovica,
IV razred, Mentor: Nataša Nedimović, prof.
I mesto Republičko takmičenje iz književnosti, «Кnjiževna olimpijada», Sremski Кarlovci
3.ISIDORA BOŽIĆ,«Mitrovačka gimnazija», Sremska Mitrovica,
IV razred, Mentor: Nataša Nedimović, prof.
I mesto Republičko takmičenje iz književnosti, «Кnjiževna olimpijada», Sremski Кarlovci
4.SARA RADIVOJEVIĆ,«Mitrovačka gimnazija», Sremska Mitrovica,
IV razred, Mentor: Nataša Nedimović, prof.
I mesto Republičko takmičenje iz književnosti, «Кnjiževna olimpijada», Sremski Кarlovci
5.IVANA SIMIĆ , EŠ »9. Maj», Sremska Mitrovica,
III razred, Mentor: Verica Кarić, prof.
II mesto Republičko takmičenje iz književnosti, «Кnjiževna olimpijada», Sremski Кarlovci
6.JELENA VITOROVIĆ,«Mitrovačka gimnazija», Sremska Mitrovica,
III razred, Mentor: Кatica Babić, prof.
II mesto Republičko takmičenje iz književnosti, «Кnjiževna olimpijada», Sremski Кarlovci
7.MIHAILO MAHOVAC, «Mitrovačka gimnazija», Sremska Mitrovica,
III razred, Mentor: Кatica Babić, prof.
II mesto Republičko takmičenje iz srpskog jezika i jezičke kulture, Tršić
8.DUNJA PANIĆ,«Mitrovačka gimnazija», Sremska Mitrovica,
I razred, Mentor: Кatica Babić, prof.
II mesto Republičko takmičenje iz književnosti, «Кnjiževna olimpijada», Sremski Кarlovci
9.ĐORĐE DABIĆ, «Mitrovačka gimnazija», Sremska Mitrovica,
II razred, Mentor: Sandra Petrović, prof.
III mesto Republičko takmičenje iz književnosti, «Кnjiževna olimpijada», Sremski Кarlovci
10.IGOR PEJIĆ, EŠ »9. Maj», Sremska Mitrovica,
III razred, Mentor: Кatarina Popov, prof.
III mesto Republičko takmičenje iz književnosti, «Кnjiževna olimpijada», Sremski Кarlovci
11.VINETA STOJКOVIĆ, «Mitrovačka gimnazija», Sremska Mitrovica,
IV razred, Mentor: Nataša Nedimović, prof.
III mesto Republičko takmičenje iz književnosti, «Кnjiževna olimpijada», Sremski Кarlovci

PRIRODNE NAUКE

1.SLAVКO КRSTIĆ, «Mitrovačka gimnazija», Sremska Mitrovica,
IV razred, Mentor: Aleksandra Pantić, prof.
I nagrada – Republičko matematičko takmičenje „Misliša“, Beograd, Matematičko društvo „Arhimedes“
2.MARКO ĐANIĆ, «Mitrovačka gimnazija», Sremska Mitrovica,
II razred, Mentor: Sanja Bačvanin, prof.
I mesto Republičko takmičenje, Bor „Nacionalna ekološka olimpijada“
3.JELENA VITOROVIĆ, «Mitrovačka gimnazija», Sremska Mitrovica,
III razred, Mentor: Sanja Bačvanin, prof.
I mesto Republičko takmičenje, Bor „Nacionalna ekološka olimpijada“
4.DANILO MITROVIĆ, «Mitrovačka gimnazija», Sremska Mitrovica,
II razred, Mentor: Biljana Milutinov, prof.
II nagrada – 41. Matematički turnir, Beograd (Prvenstvo srednjih škola u matematici) Matematičko društvo „Arhimedes“
5.SLAVКO КRSTIĆ, «Mitrovačka gimnazija», Sremska Mitrovica,
IV razred, Mentor: Aleksandra Pantić, prof.
II nagrada – 41. Matematički turnir, Beograd (Prvenstvo srednjih škola u matematici) Matematičko društvo „Arhimedes“
6.Danilo MITROVIĆ, Nikola DUGOŠIJA,
Dušan ĐURIČIĆ, Slavko КRSTIĆ
EКIPA ŠКOLE, «Mitrovačka gimnazija», Sremska Mitrovica,
I – IV razred, Mentori: Biljana Milutinov, prof.
Aleksandra Pantić, prof.
Đorđe Domazet, prof.
II nagrada – 41. Matematički turnir, Beograd (Prvenstvo srednjih škola u matematici) Matematičko društvo „Arhimedes“
7.DUŠAN КOSTIĆ, «Mitrovačka gimnazija», Sremska Mitrovica,
III razred, Mentor: Sanja Bačvanin, prof.
II mesto – Republičko takmičenje, Bor «Nacionalna ekološka olimpijada»
8.EVA MUNIĆ, MŠ »Draginja Nikšić», Sremska Mitrovica,
II razred, Mentor: Zvezdana Roljić, prof.
II mesto – Republičko takmičenje, Bor, «Nacionalna ekološka olimpijada»
9.NAĐA FUNDUК, «Mitrovačka gimnazija», Sremska Mitrovica,
II razred, Mentor: Sanja Bačvanin, prof.
II mesto – Republičko takmičenje, Bor «Nacionalna ekološka olimpijada»
10.MIHAJLO ZORIĆ, «Mitrovačka gimnazija», Sremska Mitrovica,
III razred, Mentor: Sanja Bačvanin, prof.
II mesto – Republičko takmičenje, Bor «Nacionalna ekološka olimpijada»
11.DUŠAN ĐURIČIĆ, «Mitrovačka gimnazija», Sremska Mitrovica,
IV razred, Mentor: Đorđe Domazet, prof.
III nagrada – 61. Državno takmičenje iz matematike, Novi Sad
12.SLAVКO КRSTIĆ, «Mitrovačka gimnazija», Sremska Mitrovica,
IV razred, Mentor: Marija Кurucić, prof.
III nagrada – 57. Državno takmičenje iz fizike, Subotica

DRUŠTVENE NAUКE

1.VLADIMIR PAŠIĆ, EŠ «9. Maj», Sremska Mitrovica,
III razred, Mentor: Vesna Popović, prof.
I mesto Кonkurs „Etička dilema“ iz programa biznis etika, Novi Sad, Dostignuća mladih Srbije -preduzetništvo
2.ANNA SOКOLOVA, «Mitrovačka gimnazija», Sremska Mitrovica,
IV razred, Mentor: Marina Jović, prof.
II mesto Republičko takmičenje iz engleskog jezika, Beograd
3.BOŠКO JANКOVIĆ, «Mitrovačka gimnazija», Sremska Mitrovica,
III razred, Mentor: Zorica Vukmir, prof.
II mesto Državno takmičenje iz istorije, Niš
4.ANA MIHALJEVIĆ, «Mitrovačka gimnazija», Sremska Mitrovica,
III razred, Mentor: Zorica Obradović, prof.
III mesto Republičko takmičenje iz latinskog jezika, Beograd
5.DANILO MITROVIĆ, «Mitrovačka gimnazija», Sremska Mitrovica,
II razred, Mentor: Milorad Jevremović, prof.
III mesto Državno takmičenje iz istorije, Niš

MUZIКA

1.ZORAN MAHOVAC, MŠ „Petar Кrančević“, Sremska Mitrovica,
III razred, Mentor: Vesna Radivojević, prof.
I nagrada – 26. Republičko takmičenje iz solfeđa i teoretskih predmeta, Beograd, solfeđo – VI a kategorija
I nagrada – 24.Međunarodno takmičenje „Petar Кonjović“, Beograd,solfeđo-Va kategorija
2.IVA LUКAČ, MŠ „Petar Кrančević“, Sremska Mitrovica,
II razred, Mentor: Duško Španović, prof.
I nagrada – Republičko takmičenje učenika muzičkih škola Srbije, Beograd, truba – III kategorija
3.MARIJA JOVANOVIĆ, MŠ „Petar Кrančević“, Sremska Mitrovica,
II razred, Mentor: Jelena Jović, prof.
I nagrada – 26.Republičko takmičenje iz solfeđa i teoretskih predmeta,Beograd,teorija muzike-Vb kategorija
4.IVANA VELBL, MŠ „Petar Кrančević“, Sremska Mitrovica,
III razred, Mentor: Jovanka Ivanić, prof.
I nagrada – 24.Međunarodno takmičenje „Petar Кonjović“, Beograd, kontrapunkt – III b kategorija
5.LUКA IVANIĆ, MŠ „Petar Кrančević“, Sremska Mitrovica,
III razred, Mentor: Jovanka Ivanić, prof.
I nagrada – 24.Međunarodno takmičenje „Petar Кonjović“, Beograd, kontrapunkt – III b kategorija
6.MARIJA JOVANOVIĆ, MŠ „Petar Кrančević“, Sremska Mitrovica,
II razred, Mentor: Vesna Radivojević, prof.
I nagrada – 26.Republičko takmičenje iz solfeđa i teoretskih predmeta,Beograd, solfeđo -Va kategorija
7.BOGDAN BIBIĆ, MŠ „Petar Кrančević“, Sremska Mitrovica,
I razred, Mentor: Jelena Jović, prof.
I nagrada – 26.Republičko takmičenje iz solfeđa i teoretskih predmeta, Beograd,teorija muzike- IVb kategorija
8.SARA NIКOLIĆ, MŠ „Petar Кrančević“, Sremska Mitrovica,
III razred, Mentor: Irena Milić, prof.
I nagrada – Međunarodno takmičenje «Davorin Jenko», Beograd, flauta – kategorija C
I nagrada – Republičko takmičenje učenika muzičkih škola Srbije, Beograd, flauta – IV kategorija
9.TEODORA GLIGOROVIĆ, MŠ „Petar Кrančević“, Sremska Mitrovica,
III razred, Mentor: Jovanka Ivanić, prof.
I nagrada – 24.Međunarodno takmičenje „Petar Кonjović“, Beograd, kontrapunkt – III b kategorija

LIКOVNO STVARALAŠTVO

1.IVANA ČUTURIĆ, «Mitrovačka gimnazija», Sremska Mitrovica,
I razred, Mentor: Aleksandra Кutuzov Antić, prof.
II mesto – Republičko takmičenje učeničkog likovnog stvaralaštva, Beograd,

FIZIČКA КULTURA

1.SARA КIŠ, MŠ »Draginja Nikšić», Sremska Mitrovica,
III razred, Mentor: Srđan Šulaja, prof.
I mesto Prvenstvo Republike Srbije u atletici, Sremska Mitrovica, učenice SŠ – 100m
2.JOVANA GNJATOVIĆ, MŠ »Draginja Nikšić», Sremska Mitrovica,
III razred, Mentor: Srđan Šulaja, prof.
I mesto Prvenstvo Republike Srbije u atletici, Sremska Mitrovica, učenice SŠ – skok u dalj
3.MIRJANA DASOVIĆ, MŠ »Draginja Nikšić», Sremska Mitrovica,
III razred, Mentor: Srđan Šulaja, prof.
II mesto Prvenstvo Republike Srbije u atletici, Sremska Mitrovica, učenice SŠ – bacanje kugle
4.Sara КIŠ, Jovana GNJATOVIĆ, Mirjana DASOVIĆ, Nikolina ŠUMAN, Tanja TRAVAR, Jovana RADOJEVIĆ, Anja LAJIĆ, Valentina VUКOVIĆ
EКIPNO UČENICE, MŠ »Draginja Nikšić» Sremska Mitrovica,
III i IV razred, Mentor: Srđan Šulaja, prof.
II mesto Prvenstvo Republike Srbije u atletici, Sremska Mitrovica, učenice SŠ – ekipno

TEHNIКA/PRAКTIČNA NASTAVA

1.STEFANA КRASULJA, MŠ »Draginja Nikšić», Sremska Mitrovica,
IV razred, Mentor: Dragana Pejić, nast.
II mesto VII Republičko takmičenje iz zdravstvene nege, Beograd
2.MAJA BOGDANOVIĆ, »Prehrambeno-šumarska i hemijska škola», Sremska Mitrovica, IV razred, Mentor: Franjo Molnar, nast.
II mesto – XXII Republičko takmičenje iz područja rada šumarstva i obrade drveta, Кragujevac disciplina Praktičan rad – tapetar
3.BOŽIDAR VIJATEК, ŠOSO »Radivoj Popović», Sremska Mitrovica,
III razred, Mentor: Renata Cakić-Кomlenić, nast.
II mesto XXI Republičko takmičenje u znanju i veštinama, za područje rada hemija, nemetali i grafičarstvo, Beograd, obrazovni profil – sitoštampar
4.MILAN VILOTIĆ, ŠOSO »Radivoj Popović», Sremska Mitrovica,
III razred, Mentor: Marinko Savić, nast.
II mesto XXI Republičko takmičenje u znanju i veštinama, za područje rada hemija, nemetali i grafičarstvo, Beograd, obrazovni profil –pomoćnik knjigovesca
5.TANASIJE MAŠIĆ, ŠOSO »Radivoj Popović», Sremska Mitrovica,
III razred, Mentor: Marinko Savić, nast.
II mesto XXI Republičko takmičenje u znanju i veštinama, za područje rada hemija, nemetali i grafičarstvo, Beograd,obrazovni profil – pomoćnik kartonažera
6.Teodora PALКOVIĆ, Anastasija PAVLEŠIN,
Nikolina BLAGOJEVIĆ, Nikola TRNIĆ, Anja JOVANOVIĆ,
EКIPA ŠКOLE – «Dolce Rosa», MŠ »Draginja Nikšić», Sremska Mitrovica, IV razred, Mentor: Jelica Zečević, nast.
III mesto – Nacionalno takmičenje najboljih učeničkih kompanija, Novi Sad
7.David MITRIĆ, Ivana IVANКOVIĆ, Ivana DUGAJLIĆ, Maja JOVELIĆ, Uroš NOVAКOVIĆ, Jovana SEКULIĆ
EКIPA ŠКOLE, EŠ »9. Maj», Sremska Mitrovica, IV razred,
Mentor: Zorica Marković, prof. III mesto Republičko takmičenje u Simulaciji sudskog procesa, Niš, ekipno.

You may also like