Ko su najuspešniji poljoprivredni proizvođači u Sremu ove godine?

Sremska Mitrovica – Tradicionalni 42. Sabor rekordera Srema u poljoprivrednoj proizvodnji održaće se u sremskomitrovačoj Gradskoj kući u petak, 26. februara sa početkom u 10:00 časova.

Ove godine za takmičenje najboljih poljoprivrednika prijavilo se 224 poljoprivrednih proizvođača iz čitavog Srema, a biće nagrađeno ukupno njih 75 koji su u toku prethodne godine ostvarili značajne prinose u proizvodnji kukuruza, pšenice, soje, ječma, ovsa, šećerne repe, suncokreta, ječma, tritikala, stočnog graška, dinja, lubenica, paradajza, bresaka, šljiva, grožđa, tovnih svinja, junadi, mleka.

Pozivnica - Sabor 2016

Rekorderi (kg/ha) na površini do tri hektara su:
1. PŠENICA
1. Vladica Savanović, Voganj 11.370
2. Slobodan Vukelić, Voganj 9.870
3. Slavko Maletić, Voganj 9.850

2. KUKURUZ
1. Radenko Simić, Kuzmin 13.260
2. Milan Aćimović, Laćarak 13.060
3. Nikola Krička, Čalma 12.933

3. ŠEĆERNA REPA
1.
2.
3.

4. SUNCOKRET
1. Mile Buđanovčanin, Golubinci 5.120
2. Aleksandar Ličanin, Belegiš 5.006
3. Nikola Mišković, Voganj 4.950

5. SOJA
1. Slavko Maletić, Voganj 4.970
2. Radenko Simić, Kuzmin 4.173
3. Sava Stojaković, Brestač 3.938

Rekorderi (kg/ha) na površini preko tri hektara su:
1. PŠENICA 1. Nenad Radulović, Ruma 10.820
2. Dimitrije Savanović, Voganj 10.570
3. Spasoje Marđeloški, Voganj 10.390

2. KUKURUZ
1. Nikola Manojlović, Dobrinci 13.340
2. Đorđe Mihajlović, Kraljevci 11.724
3. Miomir Mirić, Martinci 11.690

3. ŠEĆERNA REPA
1. Dragana Cvijetić, Ruma 74.900
2. Nikola Krička, Čalma 74.713
3. Milenko Antić, Kraljevci 71.430

4. SUNCOKRET
1. Ivan Fijala, Novi Slankamen 4.950
2. Miroslav Beronja, Voganj 4.730
3. Srđan Kovačević, Golubinci 4.550

5. SOJA
1. Srđan Kovačević, Golubinci 5.040
2. Dimitrije Savanović, Voganj 4.540
3. Branislav Dursanović, Martinci 4.344

Rekorderi (kg/ha) u proizvodnji ječma:
1. Vladica Savanović, Voganj 9.170
2. Milan Polić, Ruma 9.070
3. Dušan Savanović, Voganj 9.050

Rekorderi (kg/ha) u proizvodnji ovsa:
1. Rada Pekić, Golubinci 4.600
2. Stevan Vidović, Golubinci 4.300
3. Siniša Beljin, Golubinci 4.000

Rekorderi (kg/ha) u proizvodnji tritikala:
1. Miroslav Andrić, Ruma 8.430
2. Stevan Vukajlović, Dobrinci 8.170
3. Zoran Popov, Dobrinci 8.120

Rekorderi (kg/ha) u proizvodnji stočnog graška:
1. Anka Polić, Ruma 5.120
2. Ognjen Stojanović, Ruma 4.828
3. Milenija Polić, Ruma 4.138

Rekorderi (kg/ha) u proizvodnji duvana:
1. Željko Ostić, Manđelos 2.420
2. Nebojša Tubić, Golubinci 2.100
3. Siniša Kovačević, Golubinci 1.960

Rekorderi (kg/ha) u proizvodnji paradajza:
1. Đorđe Tomić, Dobrinci 68.970
2. Tihomir Bojanić, Čalma 62.430
3. Predrag Danilović, Erdevik 56.450

Rekorderi (kg/ha) u proizvodnji lubenica:
1. Branislav Radovac, Dobrinci 57.340
2. Milun Vavan, Donji Petrovci 24.400
3. –

Rekorderi (kg/ha) u proizvodnji dinja:
1. Branislav Radovac, Dobrinci 54.680
2. Dragan Manojlović, Dobrinci 54.160
3. Borislav Andrić, Dobrinci 53.517

Rekorderi (kg/ha) u proizvodnji bresaka:
1. Đorđe Stanojčev, Irig 24.800
2. Mladen Mićašević, Irig 24.200
3. Dejan Jojić, Irig 23.900

Rekorderi (kg/ha) u proizvodnji šljiva:
1. Žarko Mićašević, Irig 35.100
2. Sava Šućin, Irig 34.500
3. Nestor Životin, Irig 32.000

Rekorderi (kg/ha) u proizvodnji grožđa:
1. Dragan Trivanović, Sot 16.000
2. Nikola Medoš, Erdevik 15.800
3. Đorđe Borak, Erdevik 15.700

Rekorderi u proizvodnji tovnih svinja (kg)
1. Draško Danilović, Kuzmin 385.250
2. Sava Stojaković, Brestač 54.020
3. Ratko Nikolić, Laćarak 44.130

Rekorderi u proizvodnji junadi (kg)
1. Vlada Tufegdžić, Salaš Noćajski 53.319
2. Zoran Ostojić, Sremska Rača 18.090
3. –

Rekorderi u proizvodnji mleka (litara)
1. Nikola Aleksić, Novi Slankamen 449.664
2. Marko Milosavljević, Novi Karlovci 416.147
3. Đorđe Nenadović, Sremska Mitrovica 199.405

Najveći robni proizvođači (kg):
1. PŠENICA Žikica Lazić, Golubinci 1.980.000
2. KUKURUZ Darko Danilović, Kuzmin 1.429.128
3. ŠEĆ. REPA Živan Danilović, Kuzmin 3.666.850
4. SUNCOKRET Srđan Kovačević, Golubinci 131.950
5. SOJA Branislav Dursanović, Martinci 86.880

Najbolji organizatori takmičenja
1. „Udruženje proizvođača mleka“, Đorđe Nenadović, Sr. Mitrovica 54
2. ZZ „Kraljevci“ Đorđe Mihajlović, Kraljevci 27
3. Radiša Andrić, Ruma, Dobrinci 26

You May Also Like