Sremska Mitrovica – Košarkaši Srema zabeležili su još jednu pobedu u okviru Druge muške lige Srbije i tako načinili korak dalje u borbi za plasman u viši rang. U osamnaestom kolu druge najbolje srpske lige Mitrovčani su u gostima porazili aleksinački Napredak rezultatom 87:77 (po četvrtinama 19:16, 17:24, 27:17 i 24:20).

Meč je prelomljen u trećoj četvrtini koju je Srem dobio sa 10 poena razlike, a najzaslužniji za dvanaestu pobedu u sezoni bili su Nenad Kasabašić sa indeksom 27, Đorđo Đorđić sa 25 poena.

kk srem

Srem je ovim trijumfom nastavio borbu za plasman u Prvu ligu Srbije, pre svega što su glavni konkurenti za ta mesta igrali međusobnu utakmicu, pa Mitrovčani sada trenutno zaostaju jednu pobedu za trećeplasiranim i samo dva boda za prvim i drugim timom na tabeli.