Sremska Mitrovica – Dodela Svetosavskih povelja biće održana sutra, 27. januara tačno u podne u velikoj salu Gradske kuće u Sremskoj Mitrovici.

Ove godine 101 učenik i mentor sa teritorije Grada Sremska Mitrovica će primiti ovu nagradu. Pored Svetosavska povelje, najbolji učenici biće nagrađeni i novčanom nagradom u vrednosti od 9.000 dinara, dok će mentori biti nagrađeni sa novčanom nagradom od 2.000 dinara.

sveti_sava.jpg-rts

Spisak nagrađenih učenika i mentora:

OSNOVNE ŠKOLE

OBLAST: SRPSKI JEZIK I KNJIŽEVNOST
1. MARIJA RATKOV, OŠ «Slobodan Bajić Paja» Sremska Mitrovica,
VII razred, Mentor: Sandra Hadžić, prof.
2. LENA ALARGIĆ, OŠ «Jovan Jovanović Zmaj» Sremska Mitrovica,
VIII razred, Mentor: Bojana Zorić, prof.
3. KRISTINA KOTUR, OŠ «Jovan Jovanović Zmaj» Martinci,
VIII razred, Mentor: Slađana Gvojić, prof.
4. DRAGANA TEŠIĆ, OŠ «Boško Palkovljević Pinki» Sremska Mitrovica,
VIII razred, Mentor: Ljiljana Jevtić, prof.

OBLAST: PRIRODNE NAUKE
1. NIKOLA DUGOŠIJA, OŠ «Jovan Jovanović Zmaj» Sremska Mitrovica,
VI razred, Mentor: Branislava Blajvaz, prof.
2. MILICA TANASIĆ, OŠ «Dobrosav Radosavljević Narod» Mačvanska
Mitrovica, V razred, Mentor: Svetlana Petrović, prof.
3. KOSTA BESERMENJI, OŠ «Jovan Jovanović Zmaj» Sremska Mitrovica,
VII razred, Mentor: Branislava Blajvaz, prof.
4. DUŠAN KOSTIĆ, OŠ «Jovan Jovanović Zmaj» Sremska Mitrovica,
VII razred, Mentor: Milica Kobaš, prof.
5. OLJA NADOVEZA, OŠ «Triva Vitasović Lebarnik» Laćarak,
VIII razred, Mentor: Vladica Milaković, prof.

OBLAST: DRUŠTVENE NAUKE
1. KATARINA DERENJ, OŠ «Triva Vitasović Lebarnik» Laćarak,
VIII razred, Mentor: Biljana Duduk Milovanović, prof.

OBLAST: TEHNIKA
1. BILJANA NIKOLIĆ, ŠOSO»Radivoj Popović», Sremska Mitrovica,
VIII razred, Mentor: Zoran Šarošković, prof.
2. KATARINA HRENKA, ŠOSO»Radivoj Popović», Sremska Mitrovica,
VIII razred, Mentor: Andrija Dučak, prof.
3. JASMINA FERATOVIĆ, ŠOSO»Radivoj Popović», Sremska Mitrovica,
VII razred, Mentor: Ana Kovačević, prof.
4. VELJKO NIKOLIĆ, ŠOSO»Radivoj Popović», Sremska Mitrovica,
VIII razred, Mentor: Andrija Dučak, prof.
5. VIKTORIJA BLAGOJEVIĆ, ŠOSO»Radivoj Popović», Sremska Mitrovica,
VIII razred, Mentor: Ana Kovačević, prof.
6. BORIS DUDKA, ŠOSO»Radivoj Popović», Sremska Mitrovica,
VIII razred, Mentor: Andrija Dučak, prof.
7. JOVANA STANKOVIĆ, ŠOSO»Radivoj Popović», Sremska Mitrovica,
VIII razred, Mentor: Zoran Šarošković, prof.
8. NEBOJŠA NIKOLIĆ, ŠOSO»Radivoj Popović», Sremska Mitrovica,
VIII razred, Mentor: Andrija Dučak, prof.
9. ALEKSA RADOJIČIĆ, OŠ»Jovan Jovanović Zmaj», Sremska Mitrovica,
VIII razred, Mentor: Radmila Kličković, prof.

OBLAST: MUZIKA
1. MIA VUKOMANOVIĆ, OŠ «Jovan Jovanović Zmaj» Sremska Mitrovica,
III razred, Mentor: mr Dušanka Gavrilović, prof.
2. MINA ĐURĐEVIĆ, OŠ «Jovan Jovanović Zmaj» Sremska Mitrovica,
V razred, Mentor: mr Dušanka Gavrilović, prof.
3. ENA BORIČIĆ, OŠ «Jovan Jovanović Zmaj» Sremska Mitrovica,
II razred, Mentor: mr Dušanka Gavrilović, prof.
4. MARKO ĐANIĆ, OŠ «Jovan Jovanović Zmaj» Sremska Mitrovica,
VI razred, Mentor: mr Dušanka Gavrilović, prof.
5. TEODOR KLINCOV, MŠ «Petar Krančević» Sremska Mitrovica,
II razred, Mentor: Duško Španović, nast.
6. JOVANA IGNJATOVIĆ, MŠ «Petar Krančević» Sremska Mitrovica,
III razred, Mentor: Duško Španović, nast.
7. OGNJEN NIKOLAJEVIĆ, MŠ «Petar Krančević» Sremska Mitrovica,
VI razred, Mentor: Ivana Mirosavljević, nast.
8. BILJANA BEARA, MŠ «Petar Krančević» Sremska Mitrovica,
VI razred, Mentor: Tatjana Miljković, nast.
9. IVANA KRMPOTA, MŠ «Petar Krančević» Sremska Mitrovica,
IV razred, Mentor: Irena Milić, prof.
10. ISIDORA KOZLINA, MŠ «Petar Krančević» Sremska Mitrovica,
I razred, Mentor: Tatjana Miljković, nast.
11. NIKOLINA MIJAILOVIĆ, MŠ «Petar Krančević» Sremska Mitrovica,
III razred, Mentor: Irena Milić, prof.
12. MILICA ŠEIK, MŠ «Petar Krančević» Sremska Mitrovica,
II razred, Mentor: Tatjana Miljković, nast.
13. TAMARA FUNŠTAJN, MŠ «Petar Krančević»,Sremska Mitrovica,
IV razred, Mentor: Irena Milić, prof.
14. DARJA MAKSIMOČEVA, MŠ «Petar Krančević» Sremska Mitrovica,
III razred, Mentor: Margarita Vujović, prof.
15. SARA NIKOLIĆ, MŠ «Petar Krančević» Sremska Mitrovica,
V razred, Mentor: Irena Milić, prof.
16. KATARINA KRNJAJIĆ, MŠ «Petar Krančević» Sremska Mitrovica,
IV razred, Mentor: Irena Milić, prof.
17. TARA VUKADINOVIĆ, MŠ «Petar Krančević» Sremska Mitrovica,
II razred, Mentor: Margarita Vujović, prof.
18. ANĐELA RELIĆ, MŠ «Petar Krančević» Sremska Mitrovica,
I razred, Mentor: Margarita Vujović, prof.
19. KONSTANTIN KOČIĆ, MŠ «Petar Krančević» Sremska Mitrovica,
II razred, Mentor: Irena Milić, prof.
20. MARIJA JOVANOVIĆ, MŠ «Petar Krančević» Sremska Mitrovica,
V razred, Mentor: Milda Kuzminac, prof.
21. IVANA OHMUT , MŠ «Petar Krančević» Sremska Mitrovica,
IV razred, Mentor: Cecilija Tomkić, prof.
22. MILICA ŠAROŠKOVIĆ, MŠ «Petar Krančević» Sremska Mitrovica,
VI razred, Mentor: Cecilija Tomkić, nast.
23. IVA LUKAČ, MŠ «Petar Krančević»,Sremska Mitrovica,
IV razred, Mentor: Duško Španović, nast.
24. ANĐELA TOMIĆ, MŠ «Petar Krančević» Sremska Mitrovica,
V razred, Mentor: Mr Dušanka Gavrilović, prof.
25. LAZAR KUZMINAC, «Petar Krančević» Sremska Mitrovica,
II razred, Mentor: Duško Španović, nast.
26. SARA GAVRILOVIĆ , MŠ «Petar Krančević», Sremska Mitrovica,
II razred, Mentor: mr Dušanka Gavrilović, prof.
27. MIHAJLO ZORIĆ, saksofon, MŠ «Petar Krančević», Sremska Mitrovica,
II razred, Mentor: Siniša Murić, nast.
28. NAĐA KOMLENIĆ, MŠ «Petar Krančević» Sremska Mitrovica,
III razred, Mentor: Olivera Milić-Hiršer,nast.
29. BOGDAN BIBIĆ, MŠ «Petar Krančević», Sremska Mitrovica,
III razred, Mentor: Mirjana Milaković, nast.
30. DUO « Zwillinge», MIHAJLO I ZORAN MAHOVAC, MŠ «Petar Krančević»,
Sremska Mitrovica, V razred, Mentor: Zorica Opačić, nast.
31. HOR OŠ «SLOBODAN BAJIĆ PAJA», OŠ «Slobodan Bajić Paja»,
Učenici: Danijela Ćetojević i ostali (35)…
Sremska Mitrovica, V-VIII razred, Mentor: Snežana Podgorica, nast.

OBLAST: LIKOVNO STVARALAŠTVO
1. JOVANA PAVLICA, OŠ «Dobrosav Radosavljević Narod»
Mačvanska Mitrovica, VIII razred, Mentor: Nataša Marelj, nast.

OBLAST: FIZIČKA KULTURA
1. Ekipa: Vanja VANČIK, Anđela KOVAČIĆ,
Teodora STOJANOVIĆ, Jovana RADOJEVIĆ
EKIPNO UČENICE – GIMNASTIKA OŠ «Jovan Popović»
Sremska Mitrovica, V i VI razred, Mentor: Miroslav Erak, prof.
2. Ekipa: Marina BURMUDŽIJA, Anja ŽUNIĆ,
Anđela ĆURGUZ, Lena MARTINOVIĆ
EKIPNO UČENICE – GIMNASTIKA OŠ «Boško Palkovljević Pinki»
Sremska Mitrovica, I – IV razreda, Mentor: Gordana Burmudžija, prof.
3. NEMANJA JORGIĆ, OŠ «Jovan Popović» Sremska Mitrovica,
VIII razred, Mentor: Miroslav Erak, prof.
4. ANĐELA KOVAČIĆ, OŠ «Jovan Popović» Sremska Mitrovica,
VI razred, Mentor: Miroslav Erak, prof.
5. Ekipa: Dušan Mađarovski, Mirko Mauna, Slavko Stević, Ognjen NJežić,
Jovan Burmudžija, Nemanja Jorgić, Nikola Đorđević
EKIPNO UČENICI – ATLETIKA «Jovan Popović» Sremska Mitrovica,
VIII razred, Mentor: Miroslav Erak, prof.
6. TEODORA VANČIK, OŠ «Sveti Sava» Sremska Mitrovica,
VII- VIII razred, Mentor: Branislava Alatić, prof.
7. MARINA BURMUDŽIJA, OŠ «Boško Palkovljević Pinki» Sremska
Mitrovica, IV razred, Mentor: Gordana Burmudžija, prof.
8. OŠ «SLOBODAN BAJIĆ PAJA» EKIPNO DEČACI – MALI FUDBAL
Ekipa: Rončević Danijel i ostali(10)…
OŠ «Slobodan Bajić Paja», Sremska Mitrovica, V-VIII razred,
Mentor: Mentor: Jovan Ružak, prof
9. VANJA VANČIK, OŠ «Jovan Popović» Sremska Mitrovica,
VI razred, Mentor: Miroslav Erak, prof.
10. LANA GAVRILOVIĆ, OŠ «Jovan Jovanović Zmaj» Sremska Mitrovica,
I-IV razred, Mentor: Joca Kopčić, prof.
11. STEVAN SAPUN, OŠ «Jovan Popović» Sremska Mitrovica,
VI razred, Mentor: Miroslav Erak, prof.
12. MALE OLIMPIJSKE IGRE, OŠ «Sveti Sava» Sremska Mitrovica,
Ekipa: Sara Palinkaš, Anja Panić, Katarina Vesić, Tijana Vislavski,
Sara Dimitrijević, Nikolina Šipka, Mila Miljković, Maša Strniša,
Dejana Kukić. Teodora Milošević
III razred, Mentor: Mirjana Dokić, prof.
13. JELENA JANKOVIĆ, OŠ «Slobodan Bajić Paja» Sremska Mitrovica,
IV razred, Mentor: Nenad Vukolić, prof.

OBLAST: TEHNIČKO I INFORMATIČKO OBRAZOVANJE
1. OGNJEN ČAVIĆ, OŠ «Jovan Popović» Sremska Mitrovica,
I razred, Mentor: Aleksandra Penjašković, prof.
2. BRANKA RUSIĆ, OŠ «Boško Palkovljević Pinki» Sremska Mitrovica,
VII razred, Mentor: Drago Trivun, prof.
3. MIONA LUKIĆ, OŠ «Boško Palkovljević Pinki» Sremska Mitrovica,
V razred, Mentor: Drago Trivun, prof.

SREDNJE ŠKOLE

OBLAST: SRPSKI JEZIK I KNJIŽEVNOST
1. NATAŠA POPOVIĆ, Mitrovačka gimnazija, Sremska Mitrovica,
II razred, Mentor: Saša Nedeljković, prof.
2. NIKOLINA BELOMARKOVIĆ, Mitrovačka gimnazija, Sremska Mitrovica,
II razred, Mentor: Dobrila Nosović, prof.
3. MINA KUZMINAC, Mitrovačka gimnazija, Sremska Mitrovica,
IV razred, Mentor: Dobrila Nosović, prof.
4. TIJANA STANIVUKOVIĆ, Mitrovačka gimnazija, Sremska Mitrovica,
IV razred, Mentor: Saša Nedeljković, prof.
5. ANDREA TOMIĆ, Mitrovačka gimnazija, Sremska Mitrovica,
I razred, Mentor: Sandra Petrović, prof.

OBLAST: PRIRODNE NAUKE
1. DANIJEL RADULOVIĆ, biologija, «Mitrovačka gimnazija», Sremska
Mitrovica, III razred, Mentor: Ksenija Bujnović, prof.
2. MARKO SKAKUN, fizika, «Mitrovačka gimnazija», Sremska
Mitrovica, II razred, Mentor: Janko Jovanović, prof.
3. LENKA RISTIVOJEVIĆ, fizika, «Mitrovačka gimnazija», Sremska
Mitrovica, I razred, Mentor: Janko Jovanović, prof.
4. MIROSLAV ŽIVANOVIĆ, fizika, «Mitrovačka gimnazija», Sremska
Mitrovica, IV razred, Mentor: Zlatko Šalić, prof.

OBLAST: DRUŠTVENE NAUKE
1. ANA MIRKOVIĆ, latinski jezik, MŠ »Draginja Nikšić», Sremska
Mitrovica, II razred, Mentor: Nebojša Mirilović, prof.
2. ISIDORA LAZIĆ, latinski jezik, MŠ «Mitrovačka gimnazija», Sremska
Mitrovica, I razred, Mentor: Zorica Obradović, prof.
3. MARINA DRINIĆ, latinski jezik, MŠ «Mitrovačka gimnazija», Sremska
Mitrovica, II razred, Mentor: Zorica Obradović, prof
4. JELENA HAJDUKOVIĆ, italijanski jezik, MŠ «Mitrovačka gimnazija»,
Sremska Mitrovica, IV razred, Mentor: Marina Tintor Popović, prof.

OBLAST: MUZIKA
1. MIRJANA BOMETA, MŠ „Petar Krančević“, Sremska Mitrovica,
IV razred, Mentor: Siniša Murić, prof.
2. JOVANA MARIN, MŠ „Petar Krančević“, Sremska Mitrovica,
II razred, Mentor: Vesna Radivojević, prof.
3. TEODORA SKURATOVIĆ, MŠ „Petar Krančević“, Sremska Mitrovica,
IV razred, Mentor: Vesna Radivojević, prof.
4. TIJANA MIHAJLOVIĆ, MŠ „Petar Krančević“, Sremska Mitrovica,
III razred, Mentor: Vesna Radivojević, prof.
5. MILICA MANDIĆ, MŠ „Petar Krančević“, Sremska Mitrovica,
III razred, Mentor: Vesna Radivojević, prof.
6. KATARINA MILUTINOVIĆ, MŠ „Petar Krančević“, Sremska Mitrovica,
III razred, Mentor: Milan Čizmić, prof.
7. MILOŠ ANDRIĆ, MŠ „Petar Krančević“, Sremska Mitrovica,
II razred, Mentor: Milica Miljanić, prof.
8. SARA MEDAR, MŠ „Petar Krančević“, Sremska Mitrovica,
II razred, Mentor: Duško Španović, prof.

OBLAST: FIZIČKA KULTURA
1. EKIPNO – ATLETIKA
Ekipa: Petrić Uroš, Đokić Milorad, Babić Saša,
Aleksandar Macanović,Nemanja Milošević, Dejan Novaković, Ognjen Stojanović.
EŠ »9. Maj», Sremska Mitrovica, I-IV razred, Mentor: Aleksandar Prokić, prof.
2. MIODRAG ĐOKIĆ, EŠ »9. Maj», Sremska Mitrovica,
IV razred, Mentor: Aleksandar Prokić, prof.
3. SAŠA BABIĆ, EŠ »9. Maj», Sremska Mitrovica,
III razred, Mentor: Aleksandar Prokić, prof.
4. ZORANA GAJIĆ, EŠ »9. Maj», Sremska Mitrovica,
II razred, Mentor: Ivica Kozenko, trener

OBLAST: PRAKTIČNA NASTAVA
1. ALEKSANDRA VIJATEK, ŠOSO »Radivoj Popović», Sremska Mitrovica,
I razred, Mentor: Renata Cakić-Komlenić, nast.
2. LIDIJA MILJKOVIĆ, Prehrambeno-šumarska i hemijska škola,
Sremska Mitrovica, IV razred, Mentor: Svetlana Perić Durić, prof.
3. EKIPA – MUŠKIH FRIZER, MŠ »Draginja Nikšić», Sremska Mitrovica,
Ekipa: Lidija Radosavljević, Jelena Grbatinić
III razred, Mentor: Dušan Lopatić, nast. i
Vesna Miljković, nast.
4. CVIJETIN TOMAŠEVIĆ, ŠOSO»Radivoj Popović», Sremska Mitrovica,
III razred, Mentor: Marinko Savić, nast.
5. EKIPA PRVE POMOĆI, MŠ »Draginja Nikšić», Sremska Mitrovica,
Ekipa: Nikolina Vučićević, Dejan Petrović, Aleksandar Šarac,
Stefan Janošević, Slađana Kurtić, Veljko Mirčeta, Miloš Vasić
III razred, Mentor: Dragana Petković, nast.
6. RADOJKA STEVANOVIĆ, ŠOSO»Radivoj Popović», Sremska Mitrovica,
III razred, Mentor: Danijel Pajić, nast.
7. LIDIJA RADOSAVLJEVIĆ, MŠ »Draginja Nikšić», Sremska Mitrovica,
III razred, Mentor: Dušan Lopatić, nast.
8. SAVA ĐURĐEVIĆ, ŠOSO»Radivoj Popović», Sremska Mitrovica,
II razred, Mentor: LJiljana Veličković, nast.
9. JELENA GRBATINIĆ, MŠ »Draginja Nikšić», Sremska Mitrovica,
III razred, Mentor: Vesna Miljković, nast.

You may also like