Sremska Mitrovica- Protekli vikend bio je veoma uspašan za članove Atletskog kluba „Srem“.

U Kragujevcu, na održanom finalu KUP-a Srbije za Seniore-ke u atletici, nastup atletičara AK ”Srem” iz Sremske Mitrovice bio je vrlo zapažen.

Pobednici KUP-a Srbije su Marija Vučenović u bacanju koplja i Nikola Čanković u bacanju diska, dok su vicešampioni postali Darko Radaković i Ana Dasović u bacanju diska i Nataša Kuzmić u skoku s motkom.

I na prvenstvu Vojvodine za pionire održanom u Novom Sadu članovi AK “Srem” zabeležili su uspeh.

Stanimirović Sara pobedila je u disciplini bacanje koplja rezultatom 35,39m ,dok je Dasović Mirjana bila drugoplasirana bacivši koplje na daljinu od 34,73m.

Srebrnu medalju osvojila je i Tamara Jovanović u discipline bacanje kugle rezultatom 10,64m.
U skoku u vis Poznanović Željka je dva puta obarala lični rekord a na kraju je bila trećeplasirana rezultatom 145cm.
Mauna Mirko je ličnim rekordom na 800m 2:17,74 osvojio četvrto mesto, dok je Bertok Sara u skoku dalj bila jedanaesta.