Sremska Mitrovica- Kako je saopšteno iz Republičkog fonda za penzijsko i invalidsko osiguranje, kod određenog broja korisnika koji ostvaruju pravo na besplatan vaučer za subvencionisanu kupovinu STB uređaja, došlo je do problema zbog greške u pisanju imena, prezimena i matičnog broja, pa trgovci ne mogu da utvrde identitet lica upoređivanjem podataka iz vaučera i lične karte.

Zbog toga je potrebno da se ti korisnici sa dobijenim vaučerom i ličnom kartom obrate filijali Fonda PIO (službi ili ispostavi), ili Centru za socijalni rad gde će dobiti ispravno popunjen i overen obrazac potvrde.

Korisnici sa ovom potvrdom i pogrešno popunjenim vaučerom mogu da ostvare svoje pravo na subvencionisanu kupovinu STB uređaja, navodi se u saopštenju.

Možda Vam se svidi i