Mega savladala turskog šampiona

Sremska Mitrovica – Košarkaši „Mega Leksa“ u prijateljskoj utakmici koja je odigrana sinoć u Poslovno sportskom centru „Pinki“, savladali su turskg šampiona KK „Pinar Karsiyaka“ rezultatom 73:69.

Pred punom salom sremskomitrovačke hale, najmlađi tim ABA lige pokazao je da spreman ulazi u novu sezonu i da bez obzira što je prosek godina ovog tima samo nešto više od 20 godina u svaku utakmicu ulazi ozbiljno i sa jednim ciljem – savladati protivnika.

667820_foto-mega-leks3_f

Utakmica je bila izuzetno zanimljiva za gledanje i rezultatski dosta izjednačena. U prvoj četvrtini utakmice domaćini su dali tri koša manje od protivnika, pa je taj deo utakmice završen rezultatom 17:20, u drugoj četvrtini zaostatak je nadoknađen, a zatim je Mega i povela. U trećoj četvrtini gosti prelaze u vođstvom, međutim u samoj završnici utakmice Mega ponovo vodi i do kraja utakmice uspeva da zadrži bodovnu razliku. „Mega Leks“ – „Pinar Karšijaka“ 73:69 (17:20, 19:12, 17:25, 20:12).

KK „Mega Leks“: Simić, Đoković 1, Jaramaz 10, Veljković, Samardžiski 4, Pavlović, Luvavu 2, Zagorac 18, Simeunović 19, Nikolić 7, Janković 12.

„Pinar Karšijaka“: Regland 5, Palasios 6, Ajverson 9, Bajgul 7, Guven, Altintig 6, Džastin Karter 12, Kodž, Gonlum 9, Gabrijel 13, Džoš Karter, Šenturk 2.