Sremska Mitrovica – Udruženje bubrežnih bolesnika Sremske Mitrovice juče je organizovalo predavanje na temu “Transplantacija nam je jedini spas“.

Predavanje je bilo organizovano na nivou cele Vojvodine, a učesnicima su se pridružili i gosti iz centralne Srbije.

„Ovo predavanje je takoreći jedan apel našeg udruženja državi i celokupnoj javnosti za bolju organizaciju kada je u pitanju dobijanje donorskih kartica i načina kako lakše doći do njih, jer mnogo ljudi se interesuje za posedovanje istih, ali je država iskomplikovala proceduru i ljudi jednostavno ne znaju kako i gde potpisati donorsku karticu“, rekla je Violeta Srbljanin, sekretar udruženja bubrežnih bolesnika Sremska Mitrovica. Srbljanin je dodala da je predavanje ujedno i prvi korak kojim su želeli da javnost obaveste o promenama koje se tiču donorskih kartica, načinima na koje se može doći do njih, kako se i gde se prijaviti.

udruzenje bubreznih

Predsednik udruženja bubrežnih bolesnika Sremske Mitrovice Vladimir Srbljanin ovom prilikom objasnio je i približio rad udruženja svim prisutnim: „Osnovni cilj i zadatak našeg udruženja jeste zdravstvena, socijalna i pravna zaštita naših pacijenata, kao i njihova edukacija koja kod ovih bolesnika ima dvojak značaj, prvenstveno da naši članovi što više saznaju o svojoj bolesti, tako da se na jedan adekvatan način mogu boriti protiv nje, a zatim i načini kako da se na kvalitetan način uključe u društveni život. Naše aktivnosti koje su mnogobrojne i kreću se u tri pravca, kulturni pravac – posete izložbama, pozorištima, galerijama, sportski pravac – sportske discipline prilagođene sposobnostima naših članova i edukativni pravac gde nastojimo da što više znanja članovima usadimo o bolesti i lekovima koji se koriste, kao i o načinu života koji treba da imaju kako bi što duže živeli sa tom bolešću“, rekao je Srbljanin.

udru

Udruženje bubrežnih bolesnika u Sremskoj Mitrovici broji oko 120 članova.

Možda Vam se svidi i