Marija Dostanić osma u četvercu na Svetskom kupu

Od strane Ozon
0 komentar

Segedin/Sremska Mitrovica – Prvi ovogodišnji seniorski Svetski kup u kajaku održan je od četvrtka, 17. do nedelje, 20. maja u mađarskom gradu Segedinu uz učešće 62 zemlje sa šest kontinenata.

Reprezentaciju Srbije predstavljali su i kajakaši sremskomitrovačkog „Vala“, Marija Dostanić i Bojan Zdelar.

U svojoj prvoj seniorskoj godini Marija Dostanić je zauzela visoko osmo mesto u četvorosedu na 500 metara sa Nikolinom Moldovan, Milicom Starović i Kristinom Bedeč. Zlatna medalja pripala je posadi Novog Zelanada, srebrna Australiji, a bronza je otišla u ruke mađarske posade.

Pored četvoroseda, Marija se takmičila i u pojedinačnoj konkurenciji na istoj distanci gde je zauzela 9. mesto u B finalu, to jest u ukupnom poretku 18. mesto.

Junior Bojan Zdelar je svoj seniorski debi završio kao petoplasirani u C finalu, sveukupno zauzevši 23. mesto, u jednosedu na 500 metara.

Sledeće takmičenje koje očekuje seniorske reprezentativce jeste Evropsko prvenstvo za seniore koje će se održati od 8. do 10. juna na beogradskoj Adi Ciganliji.