„Srem“ siguran u Nišu

Od strane Ozon
0 komentar

Sremska Mitrovica – U pretposlednjem kolu Druge muške lige Srbije u košarci mitrovački Srem uspeo je da zabeleži još jedan trijumf pobedivši u gostima poslednjeplasiranu ekipu „Niš Fair Play“ rezultatom 79:62.

„Srem“ je i pre početka utakmice važio za ogromnog favorita, pre svega zbog stanja na tabeli, ali se zbog skorog kraja sezone i izvesnog ostanja u drugom rangu nije moglo računati na sigurnu pobedu, pogotovo što je na drugoj strani ipak postojala šansa da se Nišlije ipak dokopaju opstanka ili bar zabeleže pobedu u poslednjoj ovosezonskoj utakmici pred svojom publikom.

Mitrovčani su silovito krenuli i prvu deonicu dobili sa 22:14. Niška ekipa je tada, međutim, pojačala tempo i do kraja prvog poluvremena preokrenula na 38:36. Košarkaši „Srema“ tada su ipak uspeli da pokažu zašto su cele sezone bili u igri za vrh i plasman u viši rang, i do kraja treće četvrtine vodili sa sedam, a na kraju utakmice sa sedamnaest poena razlike.