Zvezda se provukla u Sremskoj Mitrovici

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su u Sremskoj Mitrovici domaću Megu Leks sa 77:75 (14:19, 27:14, 19:19, 17:23), u utakmici 17. kola Jadranske lige i ostvarili 17. pobedu. Zvezda je prva na tabeli sa svih 17 pobeda, a Mega zauzima deveto mesto na tabeli skorom od sedam pobeda i 10 poraza.

Crveno-beli su u većem delu meča kontrolisali dešavanja na parketu, ali su tek posle drame u finišu došli do 17. pobede u ABA ligi, nastavljajući da pomeraju granicu rekorda po broju trijumfa. Ništa nije nagoveštavalo da će utakmica otići u neizvesnu završnicu, ali su uporni košarkaši Mege dobrom odbranom u poslednjih nekoliko minuta zapretili crveno-belima. Ipak, snage za potpuni preokret nisu imali, ali ni iskustva kako bi bolje i zrelije završavali utakmice protiv ekipe koja igra Top16 fazu Evrolige.

Nikola Kalinić bio je najefikasniji u ekipi Zvezde sa 19 poena, šest skokova i četiri asistencije, a 15 poena dodao je Jaka Blažič. Luka Mitrović ubacio je devet, Boban Marjanović osam uz šest skokova, a osam poena ubacio je i Majk Cirbes.

U ekipi Mege najefikasniji je bio Dejan Musli sa 17 poena i 11 skokova, Nenad Miljenović ubacio je 14 poena i imao šest asistencija. Nenad Krstić i Rade Zagorac dodali su po 12 poena.

Mega je na početku povela sa 10:2 i 21:14, ali je nakon toga Zvezda zaigrala bolje i posle “trojke” Srefana Jovića povela sa 26:25. Do kraja poluvremena crveno-beli su bili sigurniji i preko Cirbesa i Čarlsa Dženkinsa stekli osam poena prednosti 41:33. Gosti su na početku drugog poluvremena poveli sa 10 razlike (45:35).

Mega je uspela da prepolovi zaostatak, ali je Zvezda “trojkama” Mitrovića i Kalinića otišla na 54:42. Ekipa Dejana Radonjića je čuvala prednost, ali je Mega u 34. minutu uspela da se primakne na 64:66 zahvaljujući Marku Kešelju i Zagorcu, a posle “trojke” Krstića.

Nakon toga Kalinić je vezao 10 poena za novih 10 razlike za Zvezdu (74:64). Međutim, Mega se nije predavala i u samoj završnici uspela je preko Jokića i Miljenovića da se pimakne na 74:75. Nakon toga Jokić je izgubio loptu u napadu, a Jaka Blažič je na drugoj strani ubacio “dvojku” za tri razlike. Do kraja utakmice Miljenović je ubacio jedno slobodno bacanje.

U sledećem kolu, u ponedeljak, Zvezda će igrati u Beogradu protiv Zadra, a Mega u subotu u Ljubljani protiv Olimpije.