Opštinska smotra dramskog stvaralaštva

Sremska Mitrovica – Ustanova za negovanje kulture „Srem“ i Pozorište „Dobrica Milutinović“ organizuju Opštinsku smotru dramskog stvaralaštva.
Smotra će se održati 23 i 24.marta u pozorištu „Dobrica Milutinović“. Cilj najavljene smotre je da se mldim ljudima koji poseduju talenat i ljubav prema glumi, da šansa da taj talenat i pokažu.
Ustanova za negovanje kulture „Srem“ i Pozorište „Dobrica Milutinović“ će na ovogodišnjoj dramskoj smotri predstaviti tri dečje predstave, „Plavi zec slavi rođendan“ Dečijeg centra „Čisto srce“ i O.Š. „Jovan Popović“, „Razumemo se, zar ne ?“ O. Š. „Boško Palkovljević Pinki“ i „Mala princeza“ O. Š. „Jovan Jovanović Zmaj“, koje će biti odigrane 23.marta. I tri predstave za odrasle, „Crvenkapa i zbunjeni Vuk“ Visoke škole strukovnih studija za obrazovanje vaspitača , „TV manijak“ Srednje ekonomska škola „9. Maj“, i „Čekajući Godoa“ predstave đaka Mitrovačke gimnazije, koje će biti odigrane 24.marta.
Ulaz na sve predstave je besplatan.

DEČIJI CENTAR «ČISTO SRCE» I OŠ «JOVAN POPOVIĆ»
SREM. MITROVICA
«PLAVI ZEČEVI SLAVE ROĐENDAN» 23.mart; Početak u 11.00 sati

Po tekstu: Nataše Ilić
Adaptacija teksta i režija: Jasna Kalauzović
Scenografija: Miroslav Biuković u saradnji sa glumcima
Kostimi: glumci
Inspicijent: Nemanja Dedić, Jovan Antonić i Nemanja Đokić
Igraju:
Mrak: Teodora Gvoka / Bojan Petrović
Zečevi: Marija Vulin i Sara Dedić
Meda: Milica Sekelji / Jelena Čavić
Ovčica Aska: Katarina Milošević / Milana Jovanov
Vuk: Luka Antonijević / Kristina Bajagić
Ptica rugalica: Marijana Đuričić / Aleksandra Mihajlović
Pisac priče: Teodora Prijelaz / Jovan Antonić
Izbor muzike: Jasna Kalauzović u saradnji s glumcima

OŠ «BOŠKO PALKOVLJEVIĆ PINKI» SREMSKA MITROVICA
«Razumemo se, ZAR NE?» 23.mart; Početak u 12.30 sat

Autor teksta: Aleksandra Garunović
Režija: Svetlana Milovanović
Scenografija: Živka Petrović Šuvić
Scenska adaptacija: Svetlana Milovanović i Zdenka Gospović
Kostimi: učenici
Stručni konsultanti:
Jasminka Bogićević-nast.engleskog jezika
Slobodanka Adžija – nast.francuskog
Milomirka Vujović-nast.ruskog
Slađana Nikolić-nast.romskog jezika
Dario Španović-nast. hrvatskog jezika
Igraju:
Nastavnice: Milica Berić, Nikolina Trninić, Aleksandra Anđelić
Učenici: Marija Krstajić, Dejana Marković, Miloš Stanković,
Slobodan Poznanović, Bojan Bajunović, Ilija Stanković

Nemački i hrvatski turista, pilot: Mihailo Vasiljević
Stjuardesa: Anita Abođi
Romi: Sabina Husić, Bane Halilović, Bego Halilović
Izbor muzike: Zdenka Gospović

OŠ «JOVAN JOVANOVIĆ ZMAJ» SREM. MITROVICA
«MALA PRINCEZA» 23.mart; Početak u 14.30 sati.

Režija: Bojana Zorić i Aleksandra Novaković
Igraju:
Mala princeza – Milica Pavić
Pripovedač – Ana Vučenović
Mlinarev sin – Ivan Ilić
Doktor Dijagnostika – Julija Kendrišić
Vatrogasac – Lena Funduk
Kralj jednog arhipelaga – Nataša Vasilić
Kralj severnog pola – Ana Lončarević
Kraljica – Sara Krnjajić
Mačak – Sima Popović
Glas naroda – Luna Radovanović, Biljaljna Poznanović, Nataša
Šojić, Jelena Šarković
Izbor muzike: «Čarobna frula» Mozart

VISOKA ŠKOLA STRUKOVNIH STUDIJA ZA OBRAZOVANJE VASPITAČA
STUDENTSKO POZORIŠTE
«Crvenkapa i zbunjeni vuk» , 24.mart; početak u 10.00 sati

Rade Pavelkić

Režija: Nikola Krsmanović
Scenografija: Višnja Vukašinović
Kostimograf: Višnja Vukašinović
Muzika: Milivoj Bomet
Svetlo: Danijel Bogdanov

Uloge:
Vučko-Nikola Krsmanović
Bakica-Višnja Vukašinović
Crvenkapa-Stanislava Jovanović / Vesna Mladenović
Lovac Timotije-Nataša Jović
Pudlica Caca-Aleksandra Jovičić
Djevojčica Nina-Marina Petrović
Spiker-Daniela Bošnjaković

EKONOMSKA ŠKOLA «9. MAJ »SREMSKA MITROVICA
«TV MANIJAK» 24.mart; početak u 11.30 sati

Scenarijo: Marko Vukićević i Stefan Tajbl
Režija: Marko Vukićević i Stefan Tajbl
Scenografija: Vuk Muškinja
Kostimi: glumci u suradnji sa Pozorištem „Dobrica Milutinović“ Sremska Mitrovica
Svjetlo i ton: Milan Uzelac
Inspicijent: Katarina Popov
Izbor muzike: Marko Vukićević i Stefan Tajbl
Uloge:
Jelena Živković-Čistačica; devojka1; devojka u fitnes emisiji; statista u reklami; Grand balerina
Goran Vučanović-voditelj jutarnjeg programa; domar; tip u reklami; Rubi;
Gledalac 5; Slavko Bolesnik; narator; Šaban Ahmedović
Marko Vukićević-Deda; Miša; Flaša Popović; Kasandra; Zvaleksandar Kučić;
Kristina Sretenović-voditeljka jutarnjeg programa; djevojka 2; statista u reklami; profesorica; grand balerina
Stefan Tajbl-Budislav; baba; sveštenik; Zolja Bećković; narator za grudnu reviju; Smiljka Panić

Bogdan Petković-takmičar 1 u Lagalici; učenik Silan slaninić; dete; sportista sporić
Momčilo Uzelac-Izobiljka Kiflanović; Glaviša Šprajc; Marija Milićević Malecka; Sebastijan
Valentina Erić-Mileva; Roksanda Spikerić; Radojka; Merandža; Barbika
Dragana Jovanović-model; Mandarina Šišmišmanović; takmičar 2 u Lagalici; Lepa Cajka
Valentina Jurišić-Mara Mamipara; Ćana; gledalac 3; mama; djevojka iz reklame Coca gola; Boca Podžinovska

Mitrovačka GIMNAZIJA
«ČEKAJUĆI GODOA» 24.mart; početak u 13.30 sati

Samuel Beckett

Adaptacija teksta i režija: Saša Nedeljković
Scenografija: Natalija Kemetar
Kostimi: Nataša Kemetar
Muzika: Ana Marija Gašpar

Uloge:
Estragon-Milica Bulatović
Vladimir-Milica Jokanović
Poco-Jelisaveta Kusić
Laki-Bogdan Rašić
Dečak-Ivana Lukić

You May Also Like