Sremska Mitrovica – Ministarstvo poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede uputilo je gazdinstvima obrasce za obnovu, za upis u Registar poljoprivrednih gazdinstava za 2014. godinu.
Prema Zakonu o podsticajima u poljoprivredi i ruralnom razvoju, rok za obnovu ili prvu registraciju poljoprivrednih gazdinstava je 31. mart.

Ministar Dragan Glamočić uputio je molbu Ministarstvu finansija, u čijem sastavu je i Trezor, da i institucije van Trezora pomognu poljoprivrednim proizvođačima prilikom ispunjavanja obrazaca za registraciju kako bi se ubrzao ceo proces registracije i izbegle gužve.

U Srbiji trenutno postoji mogućnost da se poljoprivrednici prijave na 145 mesta.

Ministarstvo poziva udruženja poljoprivrednika, savetodavne stručne službe i kancelarije za agrar u opštinama da u neposrednom kontaktu sa regionalnim upravama Trezora organizuju prijavljivanje proizvođača i da pomognu u ispunjavanju dostavljenog upitnika.

Prijavljivanje u Registar je polazna osnova za korišćenje sredstava za sve vidove podsticaja i premija iz agrarnog budžeta.

U protekloj godini bilo je prijavljeno oko 250.000 gazdinstava.

Ministarstvo poziva poljoprivrednike da obave ovaj administrativni posao do kraja marta jer produženja roka za registraciju neće biti.

Možda Vam se svidi i