SREMSKA MITROVICA – Ljubitelji vina i prijatne letnje atmosfere već sada mogu da rezervišu 29. avgust, kada će u Gradskom parku biti održana manifestacija „Vinski park 2026“. Ovaj događaj iz godine u godinu okuplja vinare, vinske entuzijaste i brojne posetioce iz Srema i drugih krajeva Srbije.

„Vinski park“ je festival vina i hrane čiji je cilj promocija vinske kulture i približavanje domaćih proizvođača krajnjim potrošačima. Prema podacima Turističke organizacije Vojvodine, na manifestaciji tradicionalno učestvuje više od 70 vinarija iz Srbije i regiona, uz predstavljanje autentičnih proizvoda i bogate gastronomske ponude.
Organizatori su za sada potvrdili datum održavanja manifestacije, dok će detaljan program, spisak izlagača i prateći sadržaji biti objavljeni naknadno.
„Vinski park“ je tokom prethodnih godina postao jedna od najprepoznatljivijih letnjih manifestacija u Sremskoj Mitrovici, a očekuje se da će i ovog avgusta okupiti veliki broj posetilaca koji će uživati u vrhunskim vinima i prijatnom ambijentu Gradskog parka.
