Radovi i zatvaranja puteva širom Srema: Evo gde se danas vozi izmenjenim režimom i koje deonice treba izbegavati

Od strane Ozon
0 komentari

SREM – Vozače koji danas, 22. avgusta, i narednih dana putuju kroz Srem očekuje više radova, privremenih obustava i izmena režima saobraćaja. Radovi su aktuelni na području Sremske Mitrovice, Šida, Rume, Iriga i Pećinaca, kao i na auto-putevima i državnim putevima kroz Srem. Na pojedinim mestima zatvorena su odmorišta, isključenja sa auto-puta ili čitave deonice puteva.

Donosimo pregled trenutno aktuelnih radova i zatvaranja.

Sremska Mitrovica: Večeras zatvoren deo Fruškogorske ulice

Zbog održavanja festivala ART FRONT 4, večeras, 22. avgusta, biće potpuno obustavljen saobraćaj u delu Fruškogorske ulice u Sremskoj Mitrovici.

Zatvaranje se odnosi na deo od raskrsnice sa Banjalučkom ulicom do raskrsnice sa Ulicom Dimitrija Davidovića, a obustava će trajati od 18 časova do 2 časa posle ponoći.

Vozači će biti preusmeravani kod Doma učenika, kao i na raskrsnici Fruškogorske i Dimitrija Davidovića.

Zatvoreno odmorište Laćarak na auto-putu

Na auto-putu, na deonici Kuzmin–Sremska Mitrovica, u smeru ka Beogradu, od 21. do 27. avgusta izvode se radovi na sanaciji kolovoza u zoni odmorišta Laćarak.

Tokom radova zatvorena je zaustavna traka u dužini od oko jednog kilometra, a odmorište Laćarak nije dostupno vozačima.

Salaš Noćajski–Noćaj: Radovi do 17. oktobra

Na državnom putu IB-20, na deonici Salaš Noćajski–Noćaj, u toku su radovi na rehabilitaciji kolovoza.

Radovi se izvode na potezu od km 7+900 do km 13+300 i, prema najavljenom roku, trajaće do 17. oktobra.

Tokom izvođenja radova u toku dana vozila se propuštaju naizmenično. Van vremena izvođenja radova saobraćaj se odvija suženim kolovozom, uz ograničenje brzine.

Kuzmin–Sremska Rača: Izmenjen režim zbog novog auto-puta i graničnog prelaza

Vozači treba da računaju i na izmenjen režim saobraćaja na državnom putu IB-19 Kuzmin–granica Srbije i Bosne i Hercegovine kod Sremske Rače.

Radovi su povezani sa izgradnjom novog auto-puta Kuzmin–Sremska Rača i novog graničnog prelaza.

Prema trenutno dostupnim informacijama, izmenjeni režim saobraćaja na ovoj deonici predviđen je do 3. septembra. U zoni radova postavljena je privremena saobraćajna signalizacija, a vozači treba da očekuju suženja i usporeno odvijanje saobraćaja.

Kod Kuzmina radovi do kraja avgusta

Radovi se izvode i na auto-putu A3, između petlji Adaševci i Kuzmin, u zoni buduće petlje „Kuzmin zapad“.

Do 31. avgusta u 18 časova traju radovi na uklapanju ulivnih i izlivnih rampi novog auto-puta Kuzmin–Sremska Rača sa postojećim auto-putem.

Na delu od km 19+700 do km 21+200, u smeru ka Beogradu, za saobraćaj su zauzete vozna i zaustavna traka, dok se vozila kreću preticajnom trakom.

Morović–Višnjićevo zatvoreno do 25. avgusta

Na području opštine Šid traje privremena obustava saobraćaja na putu Morović–Višnjićevo zbog nastavka rekonstrukcije ove deonice.

Put je zatvoren za vozila od 20. do 25. avgusta.

Prema objavljenom rasporedu, u nedelju, 23. avgusta, radovi se neće izvoditi.

Tokom prethodnih faza rekonstrukcije kao alternativni pravac korišćena je trasa Šid–Kuzmin–Bosut–Višnjićevo. Vozačima se savetuje da prate privremenu signalizaciju i aktuelna uputstva na terenu.

Irig–Ruma: Novi režim zbog Fruškogorskog koridora

Izmenjen režim saobraćaja važi i na državnom putu IB-21 Irig–Ruma, na potezu od km 28+139 do km 34+755, zbog radova na Fruškogorskom koridoru.

Oko kilometar nakon ukrštanja puteva Irig–Ruma i Irig–Vrdnik saobraćaj je preusmeren na novoizgrađenu kružnu raskrsnicu.

Desna servisna saobraćajnica vodi prema Irigu, dok leva vodi prema Vrdniku.

Ruma–Šabac: Radovi i povremeno zatvaranje traka

Radovi se izvode i na pravcu Ruma–Šabac, odnosno na potezu petlja Ruma–petlja Drenovac–kružna raskrsnica Šabac.

Do 30. avgusta obavljaju se poslovi redovnog održavanja i košenja.

U zonama radova mogu biti zatvorene preticajne ili zaustavne trake, zbog čega su moguća usporavanja saobraćaja.

Na deonici petlja Ruma–petlja Drenovac do 25. avgusta obavlja se i sakupljanje pokošene trave iz srednjeg pojasa, pa se tokom radova zatvaraju preticajne trake u oba smera na kraćim deonicama.

Petlja Pećinci: Zatvorena pojedina uključenja i isključenja

Posebnu pažnju treba obratiti na radove na petlji Pećinci, gde je u toku rekonstrukcija natputnjaka.

Prema aktuelnim informacijama, završetak radova planiran je do 25. avgusta, ukoliko vremenski uslovi dozvole.

U smeru ka Beogradu saobraćaj se odvija bez izmene, dok je u suprotnom smeru zatvorena preticajna traka i vozila koriste voznu i zaustavnu traku.

Za vozače je posebno važno da je zatvoreno isključenje na petlji Pećinci iz pravca Beograda, kao i uključenje sa petlje Pećinci u smeru ka Sremskoj Mitrovici i Šidu.

Za dolazak do Pećinaca iz pravca Beograda koristi se obilazni pravac preko petlje Šimanovci.

Vozačima se savetuje dodatni oprez

Zbog velikog broja gradilišta na glavnim putnim pravcima kroz Srem, vozačima se savetuje da pre polaska provere stanje na željenoj deonici, poštuju privremenu saobraćajnu signalizaciju i računaju na moguće zadržavanje.

Posebno treba obratiti pažnju na pravce Kuzmin–Sremska Rača, Morović–Višnjićevo, Salaš Noćajski–Noćaj, Ruma–Šabac i petlju Pećinci, kao i na večerašnje zatvaranje Fruškogorske ulice u Sremskoj Mitrovici.

Izvori: JP „Putevi Srbije“, AMSS

Možda Vam se svidi i

Ostavi komentar