SRBIJA – Zbog požara na njivama koji su se proširili do železničke pruge, danas je privremeno obustavljen železnički saobraćaj na više deonica u Srbiji, uključujući i brzu prugu između Stare Pazove i Nove Pazove, kao i prugu između Inđije i Golubinaca.
Povodom prekida saobraćaja oglasio se „Srbijavoz“, koji je saopštio da je do obustave došlo zbog smetnji na železničkoj infrastrukturi izazvanih požarima u neposrednoj blizini pruge.
– „Srbijavoz“ a.d. obaveštava korisnike usluga da je dana 30.07.2026. godine došlo do privremenog prekida saobraćaja vozova na delu novosadske pruge između stanica Batajnica – Beška i na delu šidske pruge između stanica Inđija – Golubinci, zbog smetnji na infrastrukturnim kapacitetima – navodi se u saopštenju.
Kako nezvanično saznajemo, požari na njivama približili su se pruzi, zbog čega je, iz bezbednosnih razloga, doneta odluka o privremenoj obustavi železničkog saobraćaja.
Za sada nije poznato kada će saobraćaj biti u potpunosti normalizovan, a putnicima se savetuje da pre polaska provere najnovije informacije o redu vožnje i eventualnim kašnjenjima.
Nadležne službe rade na otklanjanju posledica požara i stvaranju uslova za bezbedan nastavak železničkog saobraćaja.
