Sremska Mitrovica – Udruženje za negovanje tradicije Oganj organizuje humanitarni koncert za Teodoru Matić, koji će biti održan u četvrtak, 20. februara, sa početkom u 18 časova, u biblioteci OŠ Dobrosav R. Narod. Ulaz je slobodan.
Veče je posvećeno tradicionalnoj muzici i zajedništvu, a publiku očekuje program u kojem se spajaju pesma, glas i zvuk gusala. Kao specijalni gosti nastupiće Vukman Boričić i vokalna solistkinja Jovana Brzak.
Organizatori pozivaju građane da dolaskom podrže humanitarnu akciju i, istovremeno, uživaju u večeri posvećenoj očuvanju kulturne baštine. Koncert „Ognja“ ima za cilj da pokaže kako tradicija može biti i prostor solidarnosti – kada pesma dobije razlog više.
We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website. If you continue to use this site we will assume that you are happy with it.Ok