Deo građana Srema pridružio se prošlog petka, 24. januara, protestima koje su organizovali učenici srednjih škola kao znak podrške studentskim blokadama. Ove demonstracije bile su posvećene tragediji koja se dogodila 1. novembra prošle godine na novosadskoj Železničkoj stanici, a cilj protesta bio je odavanje počasti žrtvama i iznošenje studentskih zahteva.
Protesti su započeli odavanjem počasti žrtvama tragedije, a potom su usledile protestne šetnje u nekoliko gradova širom Srema, uključujući Sremsku Mitrovicu, Šid i Inđiju. Demonstranti su nosili transparente sa porukama solidarnosti, kao i zahteve koji se odnose na sigurnost i zaštitu prava mladih u obrazovnim ustanovama.
Učenici su, osim odavanja počasti, izrazili i svoje nezadovoljstvo sa stanjem u obrazovnom sistemu, kao i sa socijalnim pitanjima koja se odnose na svakodnevni život mladih. Zahtevi su uključivali bolje uslove za obrazovanje, veću sigurnost u školama, ali i odgovornost nadležnih za nesreće i tragedije poput one u Novom Sadu.
Protesti su nastavljeni i u nedelju, 26. januara, kada su se ponovo održale demonstracije u Sremskoj Mitrovici, Šidu i Inđiji, a danas je u Sremskoj Mitrovici organizovan još jedan skup, čime su studenti i građani pokazali da ne odustaju od svojih zahteva.