Predstava u režiji Bojana Naića bavi se temama identiteta, usamljenosti i virtuelne popularnosti u svetu društvenih mreža i digitalnih maski. U predstavi igraju: Saša Jovanović, Iva Miličević, Lena Radonjić, Vanja Gajić, Dunja Gajić, Nađa Radonjić, Katarina Ranković, Mila Dimitrijević, Mihajlo Božović, Ignjatije Topolski, Mateja Gajić i Lazar Ivković – polaznici starije grupe dramske sekcije KCP-a.
SREMSKA MITROVICA – Premijera predstave „Aleksa – klik za stvarnost“, izvedena 6. juna u Pozorištu „Dobrica Milutinović“, nije bila samo još jedna tačka na kulturnoj mapi grada. Bilo to veče kada su se svetla pozornicepretvorila u ogledalo u kojem su se mladi prepoznali – i svi koji ih žele razumeti.
U produkciji Kulturnog centra Pećinci, pod pokroviteljstvom opštine Pećinci, ova savremena digitalna bajka pod rediteljskom palicom Bojana Naića donela je na scenu jednu tihu, ali snažnu istinu: danas biti mlad znači plivati u moru virtuelnih maski, a želeti da te neko zaista vidi.
Više od predstave – dijalog sa stvarnošću



„Aleksa – klik za stvarnost“ bavi se temama identiteta, usamljenosti i potrage za prihvatanjem u svetu društvenih mreža, ali to ne čini kroz površnu, već kroz duboko ljudsku priču. Ova predstava ne moralizuje – ona razume, pita i pokreće dijalog.
Slobodan Stanković, direktor Kulturnog centra Pećinci i autor adaptacije teksta, istakao je:
„Aleksin put od nevidljivosti do prihvatanja je simboličan, ali i vrlo konkretan – svako od nas je nekada bio Aleksa.“
Glas generacije
Reditelj Bojan Naić objasnio je da predstava ne nudi lake odgovore, ali donosi iskrena pitanja.
„Pitanje ‘ko sam ja u svetu u kojem svi izgledaju srećno’ nije trivijalno. Mladi to ne pitaju naglas, ali ova predstava je njihov glas“, rekao je Naić.


Posebnu snagu predstavi dali su njeni mladi glumci – polaznici starije grupe dramske sekcije KCP-a:
Saša Jovanović, Iva Miličević, Lena Radonjić, Vanja Gajić, Dunja Gajić, Nađa Radonjić, Katarina Ranković, Mila Dimitrijević, Mihajlo Božović, Ignjatije Topolski, Mateja Gajić i Lazar Ivković.
Bez glume u glumi, pokazali su šta se dešava kada se mladima poveri ozbiljna umetnička odgovornost.
Emocija koja se pamti

Saša Jovanović, koji tumači lik Alekse, podelio je svoje utiske:
„Igrati Aleksu bilo je kao izgovoriti misli koje inače čuvamo za sebe. Najlepši trenutak je scena kada Aleksa dobije poruku od Zare – tada se cela scena pretvori u tišinu koja govori.“