Dodeljena priznanja „Sportista godine 2023“ SPISAK DOBITNIKA

Od strane Ozon
0 komentar

Sremska Mitrovica – Sremska Mitrovica – U Gradskoj kući u Sremskoj Mitrovici danas je održana svečana dodela tradicionalnih priznanja „Sportista godine 2023“. Ovo prestižno priznanje, koje se tradicionalno dodeljuje najuspešnijim pojedincima, trenerima i klubovima. Ove godine pionirima su priznanja uručile naše poznatie atletičarke, Dragana Tomašević i Jelena Aćimović.

Manifestacija je okupila najuspešnije sportiste i sportske timove iz različitih disciplina, koji su dobili priznanja za svoje izvanredne rezultate tokom protekle godine.

Karate klub „Srem“ može se pohvaliti sjajnim postignućima svojih takmičara. Dunja Berežni, osvojivši treće mesto, pokazala je izuzetnu doslednost i talent na domaćim i međunarodnim takmičenjima. Njene kolege, Anđela Perović i Miona Murić, takođe su doprinele uspesima kluba, ističući se svojim rezultatima na prestižnim turnirima.

Plivački vaterpolo klub „Srem“ takođe je ostvario značajne uspehe, a Strahinja Drmanović, osvojivši treće mesto, donosi klubu poštovanje i ponos zahvaljujući svojim bronzanim medaljama na domaćim i međunarodnim takmičenjima.

Kategorija najboljih kadeta oduševila je prisutne svojim izuzetnim dostignućima. Katarina Tomić iz Džudo kluba „Sirmium“ zaslužila je treće mesto, ističući se svojim pobedama na domaćim i međunarodnim turnirima.

Atletski klub „Sirmium“ može se ponositi Filipom Čarnopiskim, koji je osvojio drugo mesto, dok je Dušan Žeravić, iz Džiu džicu kluba „Bezbednost SM“, zasluženo stigao do prvog mesta, istakavši se svojim brojnim pobedama na domaćim i međunarodnim takmičenjima.

U kategoriji juniora, Mila Marinković iz Atletskog kluba „Sirmium“ pokazala je izuzetnu predanost i veštinu osvajanjem prvog mesta, dok je Mateja Vidović iz Plivačkog i vaterpolo kluba „Srem“ stigla do zapaženog drugog mesta.

Nagrade za najboljeg trenera i klub bile su posebno istaknute. Nenad Kosijer, trener iz Kajak kluba „Val„, zasluženo je dobio priznanje za svoj rad, dok je Kajak klub „Val“ osvojio prvo mesto u kategoriji najboljeg kluba, ističući se svojim izuzetnim rezultatima na domaćim i međunarodnim takmičenjima.

Stefan Vrdoljak, iz Kajak kluba „Val„, zasluženo je dobio titulu najboljeg sportiste Sremske Mitrovice za 2023. godinu, predstavljajući grad na prestižnim međunarodnim takmičenjima i osvajajući medalje koje su uneli radost i ponos svim građanima.

Ova svečana dodela nagrada nije samo prilika za priznanje izvanrednih dostignuća sportista, već i inspiracija za buduće generacije da slede svoje snove i ostvare vrhunske rezultate u sportu.

TREĆE MESTO:

  • DUNjA BEREŽNI, Karate klub „Srem“
    Domaća takmičenja:
  • Prvenstvo Srbije, Mladenovac, 1. mesto, kate pionirke, apsolutna kategorija
  • Prvenstvo Srbije, Mladenovac, 1. mesto, kate pionirke, klasa „B“
  • Prvenstvo Vojvodine, Inđija, 1. mesto, kate pionirke, apsolutna kategorija“
  • Prvenstvo Vojvodine, Inđija, 1. mesto, kate pionirke, klasa „B“
  • Prvenstvo Srema, Stara Pazova, 1. mesto, kate pionirke, apsolutna kategorija
  • Prvenstvo Srema, Stara Pazova, 1. mesto, kate pionirke, klasa „B“
    Međunarodna takmičenja:
  • Prvenstvo Balkana, Bar, 2. mesto, kate pionirke, apsolutna kategorija
  • Roda kup, Beograd, 1. mesto, kate pionirke, apsolutna kategorija
  • Roda kup, Beograd, 1. mesto, kate pionirke, klasa „C-B“
  • Trofej Beograda-Beogradski pobednik, 1. mesto, kate pionirke, apsolutna
    kategorija
  • ANĐELA PEROVIĆ, Karate klub „Srem“
    Domaća takmičenja:
  • Prvenstvo Srbije, Mladenovac, 2. mesto kate, apsolutni nivo, 1. mesto nade,
    kata tim, 3. mesto borbe nade do 44kg.
  • Prvenstvo Vojvodine, Inđija, 1. mesto kate, apsolutni nivo, 1. mesto nade, kata
    tim, 2. mesto borbe nade do 44kg.
  • Prvenstvo Srema, Stara Pazova, 1. mesto kate, apsolutni nivo, 1. mesto nade,
    kata tim, 1. mesto borbe nade do 44kg.
    Međunarodna takmičenja:
  • Prvenstvo Balkana, Bar, 1. mesto kate, apsolutni nivo, 1. mesto nade, kata tim,
  1. mesto borbe nade do 44kg.
  • Roda kup, Beograd, 1. mesto nade, kata tim
  • Trofej Beograda, 3. mesto kate, apsolutni nivo, 1. mesto nade, kata tim
  • MIONA MURIĆ, Karate klub „Srem“
    Domaća takmičenja:
  • Prvenstvo Srbije, Mladenovac, 2. mesto nade kate, apsolutni nivo, 1. mesto
    nade, kata tim
  • Prvenstvo Vojvodine, Inđija, 3. mesto nade kate, apsolutni nivo, 1. mesto
    nade, kata tim
  • Prvenstvo Srema, Stara Pazova, 2. mesto nade kate, apsolutni nivo, 1. mesto
    nade, kata tim
    Međunarodna takmičenja:
  • Prvenstvo Balkana, Bar, 3. mesto nade kate, apsolutni nivo, 1. mesto nade, kata
    tim
  • Roda kup, Beograd, 1. mesto nade kate, apsolutni nivo, 1. mesto nade, kata tim
  • Trofej Beograda, 1. mesto kate, apsolutni nivo, 1. mesto nade, kata tim
  • STRAHINjA DRMANOVIĆ, Plivački vaterpolo klub „Srem“
    Domaća takmičenja:
  • Zimsko Prvenstvo Srbije- bronzana medalja
  • Letnje Prvenstvo Vojvodine- 4 bronzane medalje
  • Zimsko Prvenstvo Vojvodine- bronzana medalja
  • Liga mladih plivača Vojvodine- 1 zlatna, 1 srebrna i 2 bronzane medalje
    Međunarodna takmičenja:
  • Miting „Zmaj“- 2 srebrne i 1 bronzana medalja
  • Miting „Jesenji kup Subotice“- 2 srebrne i 1 bronzana medalja
  • Miting „Plivačke nade 2023“ Kikinda, 1 zlatna medalja
  • Polet kup- 1 zlatna i 3 bronzane medalje
  • „Dživdžan kup“ 2 zlatne medalje
    DRUGO MESTO OSVOJILA JE
  • TEODORA MILOŠEVIĆ, Ženski košarkaški klub „Srem“
    Domaća takmičenja:
  • Prvenstvo Vojvodine u košarci za pionirke, zlatna medalja, proglašena je za
    najbolju košarkašicu u Vojvodini u pionirskoj kategoriji.
  • Prvenstvo Srbije u košarci za pionirke, bronzana medalja
  • Prvenstvo Vojvodine u košarci za kadete, srebrna medalja
  • Državno školsko prvenstvo u basketu 3na 3, zlatna medalja
  • Pozvana u kadetski košarkašku reprezentaciju Srbije na pripreme kadetske
    reprezentacije Srbije koje se održavaju u januaru u Beogradu.
    Međunarodna takmičenja:
  • Svetsko školsko prvenstvo u basketu 3 na 3 u Brazilu, bronzana medalja
  • Regionalni košarkaški turnir pionirki, Sarajevo, zlatna medalja.
    NAJBOLjI PIONIR ZA 2023. GODINU JE:
  • STEFAN ĐONIĆ, Atletski klub „Sirmium“
    Domaća takmičenja:
  • Prvenstvo Srbije u dvorani za pionire 60m prepone 1. mesto, 300m 1. mesto
  • Prvenstvo Srbije u višebojima u dvorani za pionire 3. mesto
  • Prvenstvo Srbije na otvorenom za pionire 100m prepone 1. mesto, 300m 1.
    mesto, 300m prepone 1. mesto
  • Prvenstvo Srbije u višebojima na otvorenom za pionire 2. mesto
  • Prvenstvo Srbije za kadete na otvorenom 110m prepone 2. mesto

KATEGORIJA NAJBOLjIH KADETA
TREĆE MESTO:

  • KATARINA TOMIĆ, Džudo klub „Sirmium“
    Domaća takmičenja:
  • Prvenstvo Vojvodine- kadeti, 1. mesto
  • Prvenstvo Vojvodine, juniori, 1. mesto
  • Školsko prvenstvo Vojvodine, 1. mesto
  • Školski šampionat Srbije 3. mesto
    Međunarodna takmičenja:
  • Trofej Pantera, Bijeljina, 1. mesto
    DRUGO MESTO:
  • FILIP ČARNOPISKI, Atletski klub „Sirmium“
    Domaća takmičenja:
  • Prvenstvo Srbije u dvorani za kadete, kugla, 1. mesto
  • Prvenstvo Srbije za kadete na otvorenom, disk 1. mesto
    Međunarodna takmičenja:
  • Prvenstvo Balkana za kadete na otvorenom, disk, 2. mesto
  • EYOF Maribor disk, finale, 12. mesto
    PRVO MESTO:
  • DUŠAN ŽERAVIĆ, Džiu džicu klub „Bezbednost SM“
    Domaća takmičenja
  • Prvenstvo Srbije Subotica, 1. mesto
  • Prvenstvo Srbije V. Banja, 1. mesto
  • Prvenstvo Srbije Kraljevo, 1. mesto
  • Prvenstvo Srbije Ruma, 1. mesto
  • Prvenstvo Vojvodine Kula, 1. mesto
  • Prvenstvo Vojvodine Sombor, 1. mesto
    Međunarodna takmičenja:
  • Evropsko prvenstvo Turska, 2. mesto
  • Balkansko prvenstvo 1. mesto
  • Svetski kup Mađarska, 3. mesto
  • Evropski kup- Beograd, 1. mesto
  • Balkansko prvenstvo Jagodina, 1. mesto
  • Internacionalni turnir Mladenovac 1. mesto

NAGRADE U KATEGORIJI NAJBOLjIH JUNIORA
DRUGO MESTO:

  • MATEJA VIDOVIĆ, Plivački i vaterpolo klub „Srem“
    Domaća Takmičenja:
  • Prvenstvo Srbije na 10000m 1. mesto, 2. mesto na 5000m
  • Sveukupni pobednik Kupa Srbije na otvorenim vodama od 2000-10000m
  • Bečej 23.04.2023., 3000m apsolutna kategorija 2. mesto
  • Bečej 21.05.2023., 3000m apsolutna kategorija 1. mesto
  • Ovčar Banja 02.08.2023., 2200m 1. mesto
  • Novi Bečej 26.08.2023., 2500m 1. mesto
  • Čortanovci 27.08.2023., 3000m apsolutna kategorija 1. mesto
  • Subotica 22.10.2023., 5000m 2. mesto
  • Subotica 16.12.2023., 5000m apsolutna kategorija 1. mesto
    Međunarodna takmičenja:
  • Apatin 09.07.2023., 5000m 2. mesto
  • Zrenjanin 15.07.2023., 3000m 2. mesto
  • Mol 29.07.2023., 4000m 2. mesto
  • Bačko Gradište 30.07.2023., 3000m 2. mesto
  • Maraton Jarak-Šabac 1. mesto na 3000m, 5000m i 10000m 06.08.2023.
  • Srebrno Jezero 09.09.2023., 1000m i 3000m 1. mesto
  • Subotica 16.12.2023. 5000m apsolutna kategorija 1. mesto
  • Sombor 11.02.2023. bazen 200m mešovito 2. mesto
  • Kikinda 30.09.2023. bazen 200m mešovito 2. mesto i 100m leđno 2. mesto.
    PRVO MESTO:
  1. MILA MARINKOVIĆ, Atletski klub „Sirmium“
    Domaća takmičenja:
  • Prvenstvo Srbije za juniore na otvorenom 400m 1. mesto
  • Prvenstvo Vojvodine za seniore na otvorenom 400m 1. mesto
  • Prvenstvo Srbije za srednje škole 400m 1. mesto

SPECIJALNA PRIZNANjA SPORTSKOG SAVEZA GRADA SREMSKA
MITROVICA

  • IZUZETAN DOPRINOS RAZVOJU ŠKOLSKOG SPORTA
    DEJAN KOZELjAC
  • IZUZETAN DOPRINOS RAZVOJU ŠKOLSKOG SPORTA
    NIKOLA MILOŠEVIĆ
  • IZUZETAN DOPRINOS RAZVOJU ŠKOLSKOG SPORTA
    MIROSLAV ERAK
  • IZUZETNI REZULTATI U OBLASTI SPORTA
    GRADSKI ŽENSKI
    ODBOJKAŠKI KLUB
    „SREM“
    KADETSKA EKIPA
  • IZUZETNI REZULTATI U OBLASTI ŠKOLSKOG SPORTA
    BASKET 3H3
    EKIPA OŠ „JOVAN JOVANOVIĆ ZMAJ“

NAGRADU ZA NAJBOLjEG TRENERA
NAJBOLjI TRENER U 2023. GODINI JE:
NENAD KOSIJER, Kajak klub „Val“
Domaća takmičenja.

  • Kup Srbije – Beograd: 2 zlatne, 2 srebrne i 2 bronzane medalje
  • Prvenstvo Srbije- Beograd: 5 zlatnih i 2 bronzane medalje.
    Međunarodna takmičenja:
  • Svetski kup: 6. i 14. mesto
  • Svetsko prvenstvo U23- Auronzo: bronzana medalja, 8. i 9. mesto
  • Evropsko prvenstvo U23- Montemor 9. mesto
  • Svetsko prvenstvo Doesburg, 6. i 8. mesto
  • Evropske olimpijske igre: bronzana medalja i 8. mesto.

NAGRADE ZA NAJBOLjI KLUB

  • ATLETSKI KLUB „SIRMIUM“
    Domaća takmičenja:
  • Ekipno Prvenstvo Srbije za pionire, dečaci 3. mesto
  • Dasović Mirjana: prvakinja Srbije i Vojvodine za seniorke u bacanju kugle,
  • Čančarvić Anja: 3. mesto Prvenstvo Srbije u dvorani za juniorke kugla,
    prvakinja Srbije u dvorani za kadete kugla, 3. mesto Prvenstvo Srbije na
    otvorenom za juniore kugla, prvakinja Srbije na otvorenom za kadete kugla,
    vicešampionka u disku.
  • Čikić Strahinja: vicešampion Srbije na otvorenom za kadete na 400m prepone
    i 3. mesto na 400m
  • Đonić Stefan: prvak Srbije na 60m prepone i 300m u dvorani za pionire, 3.
    mesto na prvenstvu Srbije u dvorani u višebojima za pionire, prvak Srbije na
    100m prepone, 300m i 300m prepone na otvorenom za pionire, vicešampion
    Srbije u bišeboju ma otvorenom za pionire, vicešampion Srbije za kadete na
    otvorenom 110m prepone.
  • Lazić Marko: vicešampion Srbije za pionire na otvorenom u skoku u vis.
  • Mojsin Dejan: prvak Srbije za mlađe pionire u bacanju vorteksa.
  • Čarnopiski Filip – prvak Srbije u dvorani za kadete kugla, prvak Srbije za
    kadete na otvorenom disk
  • Dokmanović Jovana – vicešampionka Srbije za pionire na otvorenom disk
  • Ilić Petar – vicešampion Srbije za seniore na otvorenom disk.
    Međunarodna takmičenja:
  • Dasović Mirjana: Prvenstvo Evrope za mlađe seniore Espo/Finska, Ekipno
    prvenstvo Evrope Poljska, Prvenstvo Balkana, kugla
  • Čančarević Anja: Prvenstvo Balkana za kadete disk.
  • Čarnopiski Filip – finalista EYOFA, vicešampion Balkana za kadete disk.
  • Ilić Petar – Ekipno prvenstvo Evrope za seniore disk, prvenstvo Balkana za
    seniore disk
    PRVO MESTO U KATEGORIJI NAJBOLjI KLUB OSVOJIO JE:
  • KAJAK KLUB „VAL“
    Domaća takmičenja.
  • Kup Srbije – Beograd: 2 zlatne, 2 srebrne i 2 bronzane medalje
  • Prvenstvo Srbije- Beograd: 5 zlatnih i 2 bronzane medalje.
  • Majski kup Novog Sada: zlatna i srebrna medalja
  • Đurđevdanska regata: 2 zlatne i 2 srebrne medalje
  • Regata Staniša Radmanović: 2 zlatne, srebrna i 2 bronzane medalje.
  • Mini liga: 3 zlatne i 4 bronzane medalje
  • Regata Zabrežje: 2 zlatne medalje
  • Prvenstvo Vojvodine: zlatna i srebrna medalja
    Međunarodna takmičenja:
  • Svetski kup: 6. i 14. mesto
  • Svetsko prvenstvo Doesburg, 6. i 8. mesto i dve norme za olimpijske igre Pariz
  • Evropske olimpijske igre: bronzana medalja i 8. mesto.
  • Svetsko prvenstvo U23: bronzana medalja, 8. i 9. mesto
  • Evropsko prvenstvo U23: 9. mesto i 8. mesto

NAGRADE NAJBOLjIM SENIORIMA.
TREĆE MESTO OSVOJILA JE

  • DUNjA GRABIĆ, Gradski ženski odbojkaški klub „Srem“
    Domaća takmičenja:
  • 6. mesto superliga
    Međunarodna takmičenja:
  • 1. mesto kvalifikacioni turnir Evropsko prvenstvo reprezentacija Srbije,
    mlađe seniorke
  • 5. mesto Svetsko juniorsko prvenstvo
    DRUGO MESTO RAVNOPRAVNO ĆE PODELITI DVE DAME – MARIJA
    DOSTANIĆ I ANASTAZIJA BAJUK, ČLANICE KAJAK KLUBA „VAL“,
    PREDSTAVLjAĆE SRBIJU I SREMSKU MITROVICU NA
    OLIMPIJADI U PARIZU OVE GODINE.
  • ANASTAZIJA BAJUK, Kajak klub „Val“
    Domaća takmičenja:
  • Kup Srbije – Beograd: K1 200m 3. mesto i K1 500m 5. mesto
  • Prvenstvo Srbije – Beograd: K2 1000m 1. mesto, K2 500m 1. mesto i K2 200m 1.
    mesto
    Međunarodna takmičenja:
  • Svetski kup Segedin: K4 500m B finale 4. mesto
  • Svetsko Prvenstvo Duizburg. K4 500m 6. mesto i osvojena norma za Olimpijske
    igre Pariz 2024.
  • Svetsko Prvenstvo U23 Auronzo: K2 500m 3. mesto
  • MARIJA DOSTANIĆ, Kajak klub „Val“
    Domaća takmičenja:
  • Kup Srbije- Beograd: K1 500m 2. mesto, K1 200m 2. mesto
  • Prvenstvo Srbije – Beograd: K2 1000m 1. mesto, K2 500m 1. mesto, K2 200m 1.
    mesto, K1 5000m 1. mesto
    Međunarodna takmičenja:
  • Svetski kup Segedin: K4 500m B finale 4. mesto
  • Svetsko Prvenstvo Duizburg. K4 500m 6. mesto i osvojena norma za Olimpijske
    igre Pariz 2024.
  • Evropske igre – Krakov K2 500m 8. mesto

NAJBOLjI SPORTISTA SREMSKE MITROVICE ZA 2023. GODINU,
NAŠ PREDSTAVNIK NA OLIMPIJADI U PARIZU, KAJAKAŠ,
OSVAJAČ MEDALjE NA EVROPSKIM OLIMPIJSKIM IGRAMA –

  • STEFAN VRDOLjAK, Kajak klub „Val“
    Domaća takmičenja:
    -Kup Srbije – Beograd: K4 500m 1. mesto, K1 500m 7. mesto i K1 200m 4. mesto
    Prvenstvo Srbije- Beograd: K1 200m 4. mesto
    Međunarodna takmičenja:
  • Svetski kup Segedin, K4 500m -6. mesto
  • Evropske olimpijske igre Krakov, K4 500m – 3. mesto
  • Svetsko Prvenstvo Duizburg, K4 500m – 8. mesto i olimpijska norma za Pariz.

Možda Vam se svidi i