Nagrađeni najbolji sportisti grada (SPISAK DOBITNIKA)

Od strane Ozon
0 komentar

Sremska Mitrovica – Najbolji sportisti Sremske Mitrovice tradicionalno su nagrađeni od lokalne samouprave za postignute rezultate u 2022. godini. Na svečanosti u Gradskoj kući, dodeljena su priznanja u nekoliko kategorija

Priznanja “Sportista godine za 2022” uručena su u Gradskoj kući na svečanosti koju je organizovala Gradska uprava za kulturu i sport, u saradnji sa Sportskim savezom Grada Sremska Mitrovica. Nagrađeni su najbolji u kategoriji pionira, kadeta, juniora, seniora, klubovi, treneri, profesori, a dodeljeno je i priznanje za Poseban doprinos sportu koje je pripalo proslavljenoj atletičarki Dragani Tomašević.

Načelnik za kulturu i sport, Vasilj Ševo čestitao je svim nagrađenima i istakao da je ponosan što je nagrađen veliki broj mladih ljudi i da se nada da će tako biti uspešna i ova godina.

Načelnik je, takođe, poručio da je Sremska Mitrovica grad sporta i sportista, a za to su zaslužni svi ovi mladi ljudi, koji su najbolji ambasadori svog grada.

“Kandidata je bilo puno, imali smo pune ruke posla, nijanse sh odlučile. Grad svake godine ulaže sve više, ove godine povećali smo budžet i taj novac ćemo usmeriti u uspešne pojedince i sportske kolektive.” rekao je Vasilj Ševo, načelnik za kulturu i sport.

Priznanja su uručena pojedincima za ostvarene sportske rezultate, kao i sportskim kolektivima u godini za nama. Nagrade su dodeljene u juniorskim, pionirskim, seniorskim i kadetskim konkurencijama.

U kategoriji pionira nagrađeni su Anđela Perović, karate, Irena Grujanić za karate,Dunja Berežni za karate i Miona Murić, karate. U u kategoriji kadeta, nagrade su pripale Ani Mihajlović, Jovani Antić, Dušanu Žeraviću i Katarini Tomić.

PIONIRI:

  1. ANĐELA PEROVIĆ, Karate klub „Srem“
    Domaća takmičenja:
  • 1. mesto, kata tim pioniri, Prvenstvo Srbije
  • 2. mesto, apsolutna kategorija pioniri, kate, Prvenstvo Srbije
  • 1. mesto, borbe, pioniri -40kg, Prvenstvo Srbije
  • 1. mesto, kata tim pioniri, Prvenstvo Vojvodine
  • 1. mesto, apsolutna kategorija pioniri, kate, Prvenstvo Vojvodine
  • 1. mesto, borbe, pioniri -40kg, Prvenstvo Vojvodine
    Međunarodna takmičenja:
  • 3. mesto, kata tim pioniri, Balkansko Prvenstvo
  • 1. mesto, apsolutna kategorija pioniri, kate, Balkansko Prvenstvo
  • 3. mesto, borbe, pioniri -40kg, Balkansko Prvenstvo
  • 1. mesto, kata tim pioniri, RODA KUP
  • 1. mesto, apsolutna kategorija pioniri, kate, RODA KUP
  • 1. mesto, borbe, pioniri -40kg, RODA KUP
  1. IRENA GRUJANIĆ, Karate klub „Srem“
    Domaća takmičenja:
  • 1. mesto, pionirke, apskolutna kategorija, Prvenstvo Srbije, Smederevo
  • 1. mesto, pionirke, Klasa B, Prvenstvo Srbije, Smerevo
  • 1. mesto, nade kate ekipno, Prvenstvo Srbije, Smederevo
  • 1. mesto, pionirke, apsolutna kategorija, Prvenstvo Vojvodine
  • 1. mesto, pionirke kate klasa B, Prvenstvo Vojvodine, Inđija.
    Međunarodna takmičenja:
  • 1. mesto- kate pionirke pojedinačno, 26. BALKAN KARATE CHAMPIONSHIP,
    PRVENSTVO BALKANA, Beograd
  • 1. mesto- pionirke kate pojedinačno, Internacionalni karate turnir RODA KUP,
    Beograd
  • 1. mesto- pionirke apsolutna kategorija, Internacionalni karate turnir RODA KUP,
    Beograd
  1. DUNJA BEREŽNI, Karate klub „Srem“
    Domaća takmičenja:
  • 1. mesto, apsolutna kategorija, Prvenstvo Srbije, Smederevo
  • 1. mesto , klasa C, Prvenstvo Srbije, Smederevo
  • 1. mesto, apsolutna kategorija, Prvenstvo Vojvodine, Inđija
  • 1. mesto, klasa C, Prvenstvo Vojvodine, Inđija
    Međunarodna takmičenja:
  • 3. mesto, apsolutna kategorija, „26. BALKAN KARATE CHAMPIONSHIP“,
    PRVENSTVO BALKANA, Beograd
  • 1. mesto, apsolutna kategorija, International karate tournament RODA KUP, Beograd
– 1. mesto, klasa C, International karate tournament RODA KUP, Beograd
  1. MIONA MURIĆ, Karate klub „Srem“
    Domaća takmičenja:
  • 1. mesto, nade kate ekipno, Prvenstvo Srbije, Smederevo
  • 1. mesto, nade kate, apsolutna kategorija
  • 1. mesto, nade kate ekipno, Prvenstvo Vojvodine, Inđija
  • 2. mesto, pionirke kate, apsolutna kategorija, Prvenstvo Vojvodine, Inđija
    Međunarodna takmičenja:
  • 3. mesto, ženski kata tim- 26. BALKAN KARATE CHAMPIONSHIP, PRVENSTVO
    BALKANA, Beograd
  • 1. mesto – nade kaate ekipno, Zlatni pojas 51. Tradicionalni međunarodni karate
    turnir
  • 1. mesto – nade kate A klasa, Zlatni pojas 51. Tradicionalni međunarodni karate
    turnir
  • 1. mesto – nade kate apsolutna kategorija, Zlatni pojas 51. Tradicionalni
    međunarodni karate turnir

KADETI:

  1. ANA MIHAJLOVIĆ, Gradski ženski odbojkaški klub „Srem“
    Domaća takmičenja:
  • m. Mesto na Prvenstvu Vojvodine
    Međunarodna takmičenja:
  • 4. mesto na prvenstvu Evrope kao članica kadetske reprezentacije Srbije
  • 1. mesto na prvenstvu Balkana kao članica kadetske reprezentacije Srbije
  • MVP igračica prvenstva Balkana za kadetkinje
  1. JOVANA ANTIĆ, Gradski ženski odbojkaški klub „Srem“
    Domaća takmičenja:
  • 3. mesto na Prvenstvu Vojvodine
    Međunarodna takmičenja:
  • 4. mesto na prvenstvu Evrope kao članica kadetske reprezentacije Srbije
  • 1. mesto na prvenstvu Balkana kao članica kadetske reprezentacije Srbije
  • Najbolji srednji bloker prvenstva Balkana za kadetkinje
  1. DUŠAN ŽERAVIĆ, Ju Jutsu MMA „Bezbednost“ SM
    Domaća takmičenja:
  • Prvenstvo Srbije, disciplina K1- 1. mesto
  • Prvenstvo Srbije, disciplina „ FULL CONTACT“, 1. mesto
  • Prvenstvo Srbije, disciplina „LOU KICK“ 1. mesto
  • Prvenstvo Vojvodine, disciplina „LOU KICK“ 1. mesto
  • Prvenstvo Vojvodine, disciplina K1- 1. mesto
  • Prvenstvo Vojvodine, disciplina „ FULL CONTACT“, 1. mesto
    Međunarodna takmičenja:
  • Međunarodni kup „ Grand prix“ 1. mesto
  • Evropski kup „WAKO EUROPEAN CUP“ 1. mesto
  • Balkansko prvenstvo „Balkan open“ 1. mesto
  • Balkanski kup „BALKANS BEST FIGHTERS“ 1. mesto
  1. KATARINA TOMIĆ, Džudo klub „Sirmium“
    Domaća takmičenja:
  • Prvenstvo Vojvodine 3. mesto
  • Prvenstvo Srbije 3. mesto
  • Školsko prvenstvo Vojvodine 1. mesto
  • Školsko prvenstvo Srbije 3. mesto
  • SOŠOV, školska olimpijada mladih, 1. mesto
  • Priznanje „Sportista generacije“ O.Š. „Sobodan Bajić Paja“
    Međunarodna takmičenja:
  • Međunarodni džudo turnir „Trofej Pantera“ Bijeljina open, 2. mesto
  • Međunarodni džudo turnir „Junior open“ Stepanovićevo, 2. mesto
  • Međunarodni džudo turnir „Velikani Vojvodine“ Novi Sad, 1. mesto
  • Međunarodni džudo turnir „Trofej Voždovca“ Beograd, 2. mesto

JUNIORI:

  1. MILA MARINKOVIĆ, Atletski klub „Sirmium“
    Domaća takmičenja:
  • Pobednica republičkog školskog prvenstva
  • Pobednica pojedinačnog prvenstva Srbije
  • Pobednica pojedinačnog prvenstva APV
  • Pobednica finala kupa u disciplini 400m
    Međunarodna takmičenja:
  • 2 medalje sa prvenstva Balkana za juniorke u Turskoj za reprezentaciju Srbije.
  1. ALEKSANDAR JOVANOVIĆ, Kajak klub „Val“
    Domaća takmičenja:
  • Prvenstvo Srbije: K1 200m, 3. mesto; K2 500m, 6. mesto- seniori
  • Kup Srbije: K1 200m, 1. mesto; K1 500m, 3. mesto
    Međunarodna takmičenja:
  • Evropsko prvenstvo za juniore i mlađe seniore (Beograd): K1 500m 9. mesto
  • Međunarodna regata (Bratislava) 4. Mesto K1 500m; 4. Mesto K4 500m; 5. mesto K1
    200m
  • Svetsko prvenstvo za juniore i mlađe seniore ( Segedin) 3. mesto B finale (12. mesto)
    K1 500m.
  1. OGNJEN TROGRLIĆ, Džudo klub „Sirmium“
    Domaća takmičenja:
  • Školsko prvenstvo Vojvodine 1. mesto
  • Školsko prvenstvo Srbije, Beograd 1. mesto
  • Prvenstvo Vojvodine 3. mesto
  • Prvenstvo Srbije, Beograd, 3. mesto
  • SOŠOV, školska olimpijada mladih 2. mesto

SENIORI:

  1. BOJAN ZDELAR, Kajak klub „Val“
    Domaća takmičenja:
  • Prvenstvo Srbije: 1. mesto K1 1000m; 1. mesto K1 500m; 3. mesto K1 200m
  • Prvenstvo Srbije na 5000m: 1. mesto K1 5000m;
  • Kup Srbije: 1. mesto K1 1000m, 1. mesto K1 500m; 2. mesto K2 miks 500m
    Međunarodna takmičenja:
  • Svetsko prvenstvo za mlađe seniore: 3. mesto K1 500m, 3. mesto K1 1000m;
  • Evropsko prvenstvo za mlađe seniore; 7. mesto K1 1000m; 5. mesto K1 500m
  • Evropsko prvenstvo za seniore; 6. mesto K1 1000m; 4. mesto K1 500m
  • Svetski kup: 9. mesto K1 1000m; 5. mesto K2 miks 500m
  1. DUNJA GRABIĆ, Gradski ženski odbojkaški klub „Srem“
    Domaća takmičenja:
  • Nosilac igre i kapiten ekipe Srem, koja je zauzela 7. mesto na takmičenju Super lige
    Srbije
  • Osam puta je proglašena za najboljeg igrača utakmice
    Međunarodna takmičenja:
  • Članica Mediteranske reprezentacije Srbije
  • U21 Prvenstvo Evrope – srebrna medalja
  1. STEFAN VRDOLJAK, Kajak klub „Val“
    Domaća takmičenja:
  • Prvenstvo Srbije: K1 200m 9. mesto; K2 200m 9. mesto
  • Kup Srbije: K1 200m 1. mesto; K1 500m 7. mesto; K4 500m 2. mesto
    Međunarodna takmičenja:
  • Evropsko prvenstvo za mlađe seniore: K4 500m 2. mesto; K1 200m 7. mesto
  • Svetsko prvenstvo za mlađe seniore: K4 500m 7. mesto
  • Evropsko prvenstvo za seniore: K4 500m 8. mesto.

KLUB:

  1. KAJAK KLUB “VAL“
    Domaća takmičenja:
  • Prvenstvo Srbije : 10 zlatnihn medalja i 3 bronzane
  • Prvenstvo Srbije na 5000m: 2 zlatne medalje
  • Kup Srbije : 6 zlatnih, 2 srebrne i 2 bronzane medalje
    Međunarodna takmičenja:
  • Evropsko prvenstvo seniori: 4. mesto, 6. mesto, 8. mesto i 9. mesto
  • Svetsko prvenstvo za juniore: U23: 2 bronzane medalje, 5. mesto, 8. mesto i 12. mesto
  • Evropsko prvenstvo za juniore i U23: 1 srebrna medalja, 4. mesto, dva 5. mesta, 8. mesto
    i 9. mesto
  1. GRADSKI ŽENSKI ODBOJKAŠKI KLUB „SREM“
    Domaća takmičenja:
  • 7. mesto Prvenstvo Srbije
  • Drugi tim- 2. mesto – druga liga Srbije
  • Pionirska ekipa prvakinje Srbije
  • Pionirska ekipa prvakinje Vojvodine
  • Pretpionirska ekipa prvakinje Srbije
  • Pretpionirska ekipa prvakinje Vojvodine
    Međunarodna takmičenja:
  • Novogodišnji turnir Novi Sad 2. mesto u kategoriji pionirki ( nezvanično klupsko
    prvenstvo Balkana za mlađe kategorije)
  1. ATLETSKI KLUB „SIRMIUM“
  • Prvaci države:
  • Tomašević Dragana –disk seniorke
  • Dasović Mirjana – kugla seniorke
  • Mila Marinković- prvakinja Srbije, 2 medalje Balkan
  • Čančarević Anja – finale EYOF
  • Đonić Stefan – rekord 60m prepone
  • Pioniri 2. U državi
  • I još mnogo medalja sa prvenstava Srbije i APV.
  • Evropsko prvenstvo za seniore: K4 500m 8. mesto.

TRENER:

  1. NIKOLA KAPRIC Gradski ženski odbojkaški klub „Srem“
    Domaća takmičenja:
  • 7. mesto u najvišem odbojkaškom takmičenju Super ligi Srbije sezona 2021./22.,
  • 5. mesto u kupu Srbije za odbojkašice
  • 1. mesto u Vojvodini – pionirska ekipa Srem
  • 3. mesto u Srbiji – kadetska ekipa Srem
  • 2. mesto u Srbiji – pionirska ekipa Srem
    Međunarodna takmičenja:
  • 2. mesto na međunarodnom turniru OSV u konkurenciji pionirki

Možda Vam se svidi i