35 nagrada „Svetosavska povelja“ za sremskomitrovačke GIMNAZIJALCE. Spisak učenika

Od strane Ozon
0 komentar


Školska 2020/21 za gimnazijalce je bila jedna od najuspešnijih godina po pitanju rezultata na takmičenjima do sada. Veliki broj učenika takmičio se na najvišim nivoima, a najbolji od njih osvojili su neko od prva tri mesta. S obzirom na to, ove godine sremskomitrovački gimnazijalci dobiće čak 35 nagrada „Svetosavska povelja“!

Sledeći učenici, i njihovi mentori, biće nagrađeni ovom prestižnom nagradom:
OSNOVNA ŠKOLA

  1. MARKO PEPELČEVIĆ, «Mitrovačka gimnazija» Sremska Mitrovica, VII razred, Mentor: Ana Alargić, prof.
    II nagrada 42. Državno takmičenje iz fizike, Sokobanja
    SREDNjA ŠKOLA
    SRPSKI JEZIK I KNjIŽEVNOST
  2. BOŠKO JANKOVIĆ, «Mitrovačka gimnazija», Sremska Mitrovica, IV razred, Mentor: Silvija Stojilković, prof.
    I mesto Republičko takmičenje iz književnosti, «Književna olimpijada», Sremski Karlovci
  3. MILICA PETKOVIĆ, «Mitrovačka gimnazija», Sremska Mitrovica, IV razred, Mentor: Silvija Stojilković, prof.
    III mesto Republičko takmičenje iz književnosti, «Književna olimpijada», Sremski Karlovci
    PRIRODNE NAUKE
  4. NIKOLA DUGOŠIJA, «Mitrovačka gimnazija», Sremska Mitrovica, IV razred, Mentor: Aleksandra Pantić, prof.
    I nagrada – 42. Matematički turnir, Beograd
    (Prvenstvo srednjih škola u matematici)
    Matematičko društvo „Arhimedes“
  5. Katarina DUPOR, Ognjen ĆULIBRK, Jovana KURIDžA, Nikola DUGOŠIJA
    EKIPA ŠKOLE, «Mitrovačka gimnazija», Sremska Mitrovica, I – IV razred, Mentori: Đorđe Domazet, prof., Aleksandra Pantić, prof., Biljana Milutinov, prof.
    III nagrada – 42. Matematički turnir, Beograd
    (Prvenstvo srednjih škola u matematici)
    Matematičko društvo „Arhimedes“
  6. MATIJA ŠEREMET, «Mitrovačka gimnazija», Sremska Mitrovica, III razred, Mentor: Jadranka Vitasović Mladenović, prof.
    III nagrada – 63. Državno takmičenje iz matematike, Beograd
    Društvo matematičara Srbije
  7. MATIJA ŠEREMET, «Mitrovačka gimnazija», Sremska Mitrovica, III razred, Mentor: Jadranka Vitasović Mladenović, prof.
    III nagrada – Međunarodno matematičko takmičenje
    „Kengur bez granica“, Beograd
    Društvo matematičara Srbije
  8. DUNjA SARIĆ, «Mitrovačka gimnazija», Sremska Mitrovica, III razred, Mentor: Janko Jovanović, prof.
    II nagrada – 58. Državno takmičenje iz fizike, Kragujevac
  9. LUKA NIKOLIĆ, »Mitrovačka gimnazija», Sremska Mitrovica, IV razred, Mentor: Sanja Bačvanin, prof.
    I mesto Republičko takmičenje, Bor
    „Nacionalna ekološka olimpijada“
  10. MARKO ĐANIĆ, «Mitrovačka gimnazija», Sremska Mitrovica, III razred, Mentor: Sanja Bačvanin, prof.
    I mesto Republičko takmičenje, Bor
    „Nacionalna ekološka olimpijada“
  11. NAĐA FUNDUK, «Mitrovačka gimnazija», Sremska Mitrovica, III razred, Mentor: Sanja Bačvanin, prof.
    I mesto Republičko takmičenje, Bor
    „Nacionalna ekološka olimpijada“
  12. LENKA RIKIĆ, «Mitrovačka gimnazija», Sremska Mitrovica, III razred, Mentor: Sanja Bačvanin, prof.
    I mesto Republičko takmičenje, Bor
    „Nacionalna ekološka olimpijada“
  13. ĐORĐE DABIĆ, «Mitrovačka gimnazija», Sremska Mitrovica, III razred, Mentor: Sanja Bačvanin, prof.
    I mesto Republičko takmičenje, Bor
    „Nacionalna ekološka olimpijada“
  14. MILICA ŠEIK, «Mitrovačka gimnazija», Sremska Mitrovica, III razred, Mentor: Sanja Bačvanin, prof.
    I mesto Republičko takmičenje, Bor
    „Nacionalna ekološka olimpijada“
  15. MARKO ĐURĐEVIĆ, «Mitrovačka gimnazija», Sremska Mitrovica, III razred, Mentor: Sanja Bačvanin, prof.
    I mesto Republičko takmičenje, Bor
    „Nacionalna ekološka olimpijada“
  16. KATARINA MRĐEN, «Mitrovačka gimnazija», Sremska Mitrovica, III razred, Mentor: Sanja Bačvanin, prof.
    I mesto Republičko takmičenje, Bor
    „Nacionalna ekološka olimpijada“
  17. ANA KOBAŠ, «Mitrovačka gimnazija», Sremska Mitrovica, III razred, Mentor: Sanja Bačvanin, prof.
    I mesto Republičko takmičenje, Bor
    „Nacionalna ekološka olimpijada“
  18. MIA TEŠEVKIĆ, «Mitrovačka gimnazija», Sremska Mitrovica, I razred, Mentor: Sanja Bačvanin, prof.
    I mesto Republičko takmičenje, Bor
    „Nacionalna ekološka olimpijada“
  19. JANA OBRADOVIĆ, «Mitrovačka gimnazija», Sremska Mitrovica, III razred, Mentor: Sanja Bačvanin, prof.
    I mesto Republičko takmičenje, Bor
    „Nacionalna ekološka olimpijada“
  20. OLIVERA BABIĆ, «Mitrovačka gimnazija», Sremska Mitrovica, I razred, Mentor: Vladica Milaković, prof.
    I mesto Republičko takmičenje, Bor
    „Nacionalna ekološka olimpijada“
  21. KATARINA DUPOR, «Mitrovačka gimnazija», Sremska Mitrovica, I razred, Mentor: Vladica Milaković, prof.
    I mesto Republičko takmičenje, Bor
    „Nacionalna ekološka olimpijada“
  22. NIKOLINA BJELIĆ, «Mitrovačka gimnazija», Sremska Mitrovica, I razred, Mentor: Vladica Milaković, prof.
    I mesto Republičko takmičenje, Bor
    „Nacionalna ekološka olimpijada“
  23. LARA NIKOLOVSKI, «Mitrovačka gimnazija», Sremska Mitrovica, I razred, Mentor: Vladica Milaković, prof.
    I mesto Republičko takmičenje, Bor
    „Nacionalna ekološka olimpijada“
  24. DANILO MITROVIĆ, «Mitrovačka gimnazija», Sremska Mitrovica, III razred, Mentor: Sanja Bačvanin, prof.
    II mesto Republičko takmičenje, Bor
    „Nacionalna ekološka olimpijada“
  25. RAŠA PAVLOVIĆ, «Mitrovačka gimnazija», Sremska Mitrovica, I razred, Mentor: Vladica Milaković, prof.
    II mesto Republičko takmičenje, Bor
    „Nacionalna ekološka olimpijada“
  26. NINA KARASTANKOVIĆ, «Mitrovačka gimnazija», Sremska Mitrovica, I razred, Mentor: Vladica Milaković, prof.
    III mesto Republičko takmičenje, Bor
    „Nacionalna ekološka olimpijada“
    DRUŠTVENE NAUKE
  27. ANA MIHALjEVIĆ, «Mitrovačka gimnazija», Sremska Mitrovica, IV razred, Mentor: Nedeljka Fabri, prof.
    II mesto Republičko takmičenje iz engleskog jezika, Beograd
  28. MARKO ĐANIĆ, «Mitrovačka gimnazija», Sremska Mitrovica, III razred, Mentor: Milorad Jevremović, prof.
    II mesto Državno takmičenje iz istorije, Šabac
  29. MARKO DOSTANIĆ, «Mitrovačka gimnazija», Sremska Mitrovica, IV razred, Mentor: Jasminka Đurković, prof.
    III mesto X Srpska olimpijada filozofije „SOFija 2021“, Požarevac
    LIKOVNO STVARALAŠTVO
  30. MIA TEŠEVKIĆ, «Mitrovačka gimnazija», Sremska Mitrovica, I razred, Mentor: Aleksandra Kutuzov Antić, prof.
    I mesto – Republičko takmičenje učeničkog likovnog stvaralaštva, Udruženje likovnih pedagoga Srbije, Beograd
  31. MIA FOKS, «Mitrovačka gimnazija», Sremska Mitrovica, II razred, Mentor: Aleksandra Kutuzov Antić, prof.
    II mesto – Republičko takmičenje učeničkog likovnog stvaralaštva, Udruženje likovnih pedagoga Srbije, Beograd
    FIZIČKO VASPITANjE
  32. Katarina ŽIVANOVIĆ, Vanja MILANOVIĆ, Iva BOŠNjAK, Ivona LAJIĆ, Lana GAVRILOVIĆ, Mila MILjKOVIĆ, Mila MARINKOVIĆ,
    EKIPNO UČENICE, »Mitrovačka gimnazija», Sremska Mitrovica, I i II razred, Mentor: Vladimir Bando, prof.
    II mesto Prvenstvo Republike Srbije u atletici, Sremska Mitrovica, učenice SŠ – ekipno
  33. Ognjen LjUBIŠIĆ, Ilija VUKOV, Vuk MARINKOVIĆ, Vuk ŠUMAN, Miloš STANKOVIĆ, Slaven TRIVAN, Nemanja ORELj,
    EKIPNO UČENICI, »Mitrovačka gimnazija», Sremska Mitrovica, I – IV razred, Mentor: Vladimir Bando, prof.
    II mesto Prvenstvo Republike Srbije u atletici, Sremska Mitrovica, učenici SŠ – ekipno
  34. ILIJA VUKOV, »Mitrovačka gimnazija», Sremska Mitrovica, IV razred, Mentor: Vladimir Bando, prof.
    II mesto Prvenstvo Republike Srbije u atletici, Sremska Mitrovica, učenici SŠ – skok u dalj
  35. OGNjEN LjUBIŠIĆ, »Mitrovačka gimnazija», Sremska Mitrovica, III razred, Mentor: Vladimir Bando, prof.
    III mesto Prvenstvo Republike Srbije u atletici, Sremska Mitrovica, učenici SŠ – skok u vis
    Nagrade učenicima i mentorima će biti uručene 27.01.2022. godine (ČETVRTAK) u velikoj sali Skupštine grada Sremska Mitrovica sa početkom u 11 časova za OŠ i u 12 časova za SŠ.
    ČESTITAMO!

Možda Vam se svidi i