U Bogatiću proglašena vanredna situacija

Od strane Ozon
0 komentari

Sremska Mitrovica – U ponedeljak, 6. jula vanredna situacija proglašena je na teritoriji opštine Bogatić.

Kako se navodi na sajtu bogatic.rs ovu odluku doneo je Nenad Beserovac, predsednik opštine Bogatić razmatrajući situaciju u vezi sa virusom COVID 19 i naglog povećanja broja obolelih, a po predlogu Opštinskog štaba za vanredne situacije .

„Vanredna situacija se proglašava kada su rizici i pretnje ili nastale posledice katastrofe po stanovništvo, materijalna i kulturna dobra ili životnu sredinu takvog obima i intenziteta da njihov nastanak ili posledice nije moguće sprečiti ili otkloniti redovnim delovanjem nadležnih organa i službi, zbog čega je za njihovo ublažavanje i otklanjanje neophodno upotrebiti posebne mere, dodatne snage i sredstva uz pojačan režim rada“, piše u odluci koja je stupila na snagu omah po njenom donošenju, odnosno prvog dana ove nedelje.

Možda Vam se svidi i