Sutra festival „Mašta i snovi“

Od strane Ozon
0 komentar

Sremska Mitrovica – Centar za kulturu “Sirmiumart” desetu godinu za redom uspeo je da pod svoje okrilje okupi nekoliko stotina mladih ljudi, u misiji očuvanja jezika i lepih reči. Deseti MEĐUNARODNI FESTIVAL POEZIJE MLADIH PESNIKA “MAŠTA I SNOVI” održaće se u utorak, 30. juna 2020. godine u 18 časova, u Lapidarijumu Muzeja “Srema”.

Na pesnički konkurs ove godine pristiglo je 311 pesama iz 13 zemalja. Žiri je jednoglasno doneo odluke o dodeli nagrada, pohvala, specijalnih nagrada i priznanja pojedincima, radionicama i školama, koje će nagrađenima biti dodeljene u utorak, na samom Festivalu.

Centar za kulturu “Sirmiumart“ kao organizator ove manifestacije i kao idejni osnivač ovog Festivala, ne krije svoje zadovoljstvo zbog velikog broja prispelih radova.

NAGRADE I PRIZNANJA

NAGRADA „SUNČANI SAT“ – za delo i podsticaj literarnog stvaralaštva mladih
-Jolanka Kovač (Zrenjanin), školski bibliotekar, pisac knjiga i udžbenika
-Radovan Vlahović (Novo Miloševo), pisac i tvorac manifestacija za decu
-Dragiša V. Jošić (Beograd) magistar bibliotekarstva, programer kulture čitanja, pisanja i govora za decu

Strani pisac
-Ištvan Z. Nemet (Slovačka), pisac poezije, dramskih tekstova, bajki za decu

Specijalna nagrada
-Turistička agencija UNO TRAVEL, Sremska Mitrovica, 10 godina sa festivalom

NAGRADE ZA MLADE PESNIKE
Za mlađi uzrast:
-Jovana Glindžić, IV – OŠ „Stefan Nemanja“ Niš, pesma: „Nisam više mala“

Za srednji uzrast
-Helena Tatić, VII – OŠ „Kralj Aleksandar I“ Beograd, pesma „Vatromet boja“

Za stariji uzrast
-Ivana Ohmut, IV – SMŠ „Petar Krančević“ Sremska Mitrovica, pesma: “Nestajanje“

POSEBNE NAGRADE

Za najlepšu ljubavnu pesmu
-Anja Kodić, IV – Gimnazija „Filip Višnjić“ Bijeljina, Republika Srpska, pesma: „Na putu za jug“

-Za najhumaniju pesmu
Natalija Karova, VIII – OU „Nikola Karev“ Kočani, Severna Makedonija, pesma: „Da se bide čovek“

-Za najslikovitiju pesmu
Nikolina Ristić, III – OŠ „Jovan Popović“ Sremska Mitrovica, pesma: „Sunce sja“

-Za najlepšu rodoljubivu pesmu
Sara Atlagić, II – Gimnazija Vukovar, Hrvatska, pesma: „Dom“

PRIZNANJA
-Osnovna škola „Olga Milošević“ Smederevska Palanka
-Boško Delić, Prijatelji dece Srbije – Voždovac, Beograd
-Milan Ilijin Micko, Prijatelji dece Srbije, Zemun

POHVALE
25 specijalne pohvale učenicima:

Osnovne škole 1.raz: Doris Đurđević (Francuska), Mihailo Aničić (Zasavica 1), Lora Deh (Sremska Mitrovica)
2.raz: Iskra Gligorić (Sremska Mitrovica)
3.raz: nema
4.raz: Anđela Duval Lazić (Francuska), Tatjana Pantelić (Mačvanska Mitrovica)
5.raz: Dimitrije Jovanović (Sremski Karlovci), Konstantina Vaidi (Grčka), Nikolina Radojičić (Smederevska Palanka)
6.raz: Anja Maširević (Hrvatska), Ana Dabić (Kuzmin), Iva Tenji (Malta)
7.raz: Anja Klašnja (R. Srpska), Kristina Simić (R. Srpska), Aleksandra Lukić (Sremska Mitrovica)
8.raz: Nevena Janićijević (Smederevska Palanka)

Srednje škole
1.raz: Marina Gošić (Krupanj)
2.raz: Anđela Đurić (Šabac), Elena Kostić (Sremska Mitrovica)
3.raz: Dragana Zeljko (R. Srpska), Ajla Hadžihajdić (R. Srpska), Milica Mrkonjić (R. Srpska),
4.raz: Maja Koprivanac (Hrvatska), Aleksandra Ostojić (R. Srpska), Ivana Belić (Sremska Mitrovica)

KOMISIJA ZA DODELU NAGRADA
Nedeljko Terzić, predsednik
Prof. dr Slađana Milkenković
mr Jasna Kalauzović

Možda Vam se svidi i