Spisak dobitnika Svetosavske povelje

Sremska Mitrovica – U ponedeljak, 27. januara u 12 časova u Gradskoj kući u Sremskoj Mitrovici održaće se svečana dodela Svetosavskih povelja.

Nagrada se sastoji od povelje i novčane nagrade.

Spisak ovogodišnjih dobitnika:

OSNOVNE ŠKOLE:

SRPSKI JEZIK I KNJIŽEVNOST

1. NEVENA SIKER, OŠ «Jovan Jovanović Zmaj» Martinci

 VIII razred, Mentor: Ivana Pejinović, prof.

 III mesto Republičko takmičenje iz književnosti, Sremski Karlovci «Književna olimpijada»

PRIRODNE NAUKE

1. MILENKO LAĆARAC, OŠ «Boško Palkovljević Pinki» Sremska Mitrovica,

 VIII razred, Mentor: Milena Ćorić, prof.

 geografija

2. NAĐA ČERGIĆ, OŠ «Jovan Jovanović Zmaj» Sremska Mitrovica,

VII razred, Mentor: Ljiljana Funduk, prof.

I mesto Republičko takmičenje, Bor „Međunarodna juniorska ekološka olimpijada“

I mesto Međunarodno takmičenje, Bor „Međunarodna juniorska ekološka olimpijada“

3. RAŠA PAVLOVIĆ, OŠ «Jovan Jovanović Zmaj» Sremska Mitrovica,

VII razred, Mentor: Ljiljana Funduk, prof.

I mesto Republičko takmičenje, Bor „Međunarodna juniorska ekološka olimpijada“

I mesto Međunarodno takmičenje, Bor „Međunarodna juniorska ekološka olimpijada“

4. ANJA KRSTIĆ, OŠ «Jovan Jovanović Zmaj» Sremska Mitrovica,

VII razred, Mentor: Branka Veselinović, prof.

I mesto Republičko takmičenje, Bor „Međunarodna juniorska ekološka olimpijada“

II mesto Međunarodno takmičenje, Bor „Međunarodna juniorska ekološka olimpijada“

5. MILA NIKOLIĆ, OŠ «Jovan Jovanović Zmaj» Sremska Mitrovica,

VII razred, Mentor: Ljiljana Funduk, prof.

I mesto Republičko takmičenje, Bor „Međunarodna juniorska ekološka olimpijada“

III mesto Međunarodno takmičenje, Bor „Međunarodna juniorska ekološka olimpijada“

6. NATALIJA VULETIĆ, OŠ «Jovan Jovanović Zmaj» Sremska Mitrovica,

VII razred, Mentor: Ljiljana Funduk, prof.

I mesto Republičko takmičenje, Bor „Međunarodna juniorska ekološka olimpijada“

7. MAŠA KOVAČEVIĆ, OŠ «Jovan Jovanović Zmaj» Sremska Mitrovica,

VI razred, Mentor: Ljiljana Funduk, prof.

I mesto Republičko takmičenje, Bor „Međunarodna juniorska ekološka olimpijada“

8. RASTKO PAVLOVIĆ, OŠ «Slobodan Bajić Paja» Sremska Mitrovica,

VIII razred, Mentor: Dragan Zukić, nast.

II nagrada 41. Državno takmičenje iz fizike, Kladovo

9. MILICA ROSIĆ, OŠ «Jovan Jovanović Zmaj» Sremska Mitrovica,

VII razred, Mentor: Ljiljana Funduk, prof.

II mesto Republičko takmičenje, Bor „Međunarodna juniorska ekološka olimpijada“

I mesto Međunarodno takmičenje, Bor „Međunarodna juniorska ekološka olimpijada“

10. DUNJA GRUJIČIĆ, OŠ «Jovan Jovanović Zmaj» Sremska Mitrovica,

VII razred, Mentor: Ljiljana Funduk, prof.

II mesto Republičko takmičenje, Bor „Međunarodna juniorska ekološka olimpijada“

I mesto Međunarodno takmičenje, Bor „Međunarodna juniorska ekološka olimpijada“

11. ANDREJA VUČIĆ, OŠ «Jovan Jovanović Zmaj» Sremska Mitrovica,

VIII razred, Mentor: Ljiljana Funduk, prof.

II mesto Republičko takmičenje, Bor „Međunarodna juniorska ekološka olimpijada“

12. ANA MARKOVIĆ, OŠ «Jovan Jovanović Zmaj» Sremska Mitrovica,

VII razred, Mentor: Ljiljana Funduk, prof.

II mesto Republičko takmičenje, Bor „Međunarodna juniorska ekološka olimpijada“

13. VUKAŠIN BOSANAC, OŠ «Jovan Jovanović Zmaj» Sremska Mitrovica,

VI razred, Mentor: Branka Veselinović, prof.

II mesto Republičko takmičenje, Bor „Međunarodna juniorska ekološka olimpijada“

14. JOVAN ĐURĐEVIĆ, OŠ «Jovan Jovanović Zmaj» Sremska Mitrovica,

VI razred, Mentor: Branka Veselinović, prof.

III mesto Republičko takmičenje, Bor „Međunarodna juniorska ekološka olimpijada“

15. MARKO JOVANOVIĆ, OŠ «Jovan Jovanović Zmaj» Sremska Mitrovica,

VIII razred, Mentor: Ljiljana Funduk, prof.

III mesto Republičko takmičenje, Bor „Međunarodna juniorska ekološka olimpijada“

16. ELENA GIMBAROVSKI, OŠ «Jovan Jovanović Zmaj» Sremska Mitrovica,

VIII razred, Mentor: Ljiljana Funduk, prof.

III mesto Republičko takmičenje, Bor „Međunarodna juniorska ekološka olimpijada“

17. ANA ĐORĐEVIĆ, OŠ «Jovan Jovanović Zmaj» Sremska Mitrovica,

VII razred, Mentor: Ljiljana Funduk, prof.

III mesto Republičko takmičenje, Bor „Međunarodna juniorska ekološka olimpijada“

18. LARA NIKOLOVSKI, OŠ «Jovan Jovanović Zmaj» Sremska Mitrovica,

VII razred, Mentor: Ljiljana Funduk, prof.

III mesto Republičko takmičenje, Bor „Međunarodna juniorska ekološka olimpijada“

19. IVA LALIĆ, OŠ «Jovan Jovanović Zmaj» Sremska Mitrovica,

VII razred, Mentor: Ljiljana Funduk, prof.

III mesto Republičko takmičenje, Bor „Međunarodna juniorska ekološka olimpijada“

20. JOVANA TRNINIĆ, OŠ «Jovan Jovanović Zmaj» Sremska Mitrovica,

VII razred, Mentor: Ljiljana Funduk, prof.

III mesto Republičko takmičenje, Bor „Međunarodna juniorska ekološka olimpijada“

DRUŠTVENE NAUKE

1. MARIJA TODOROVIĆ, OŠ «Dobrosav Radosavljević Narod» Mačvanska

Mitrovica, VIII razred, Mentor: Željko Gligorić, prof.

III mesto Republičko takmičenje iz španskog jezika,Beograd

MUZIKA

1. ISIDORA KOZLINA, MŠ «Petar Krančević»,Sremska Mitrovica,

V razred, Mentor: Tatjana Miljković, prof.

I nagrada – Republičko takmičenje učenika muzičkih škola Srbije, Beograd, flauta – I kategorija

I nagrada – 63. Festival muzičkih i baletskih škola Srbije, Paraćin, flauta

2. KIM SRETKOVIĆ, MŠ «Petar Krančević» Sremska Mitrovica,

I razred, Mentor: Dušanka Gavrilović, prof.

I nagrada – Laureat Republičko takmičenje učenika muzičkih škola Srbije, Beograd, klavir – pretkategorija

I nagrada – Laureat Međunarodno takmičenje «Davorin Jenko», Beograd, klavir –pretkategorija A

3. IRENA PANIĆ, MŠ «Petar Krančević» Sremska Mitrovica,

IV razred, Mentor: Jelena Vlaović, prof.

I nagrada – Laureat Republičko takmičenje učenika muzičkih škola Srbije, Beograd, flauta – I kategorija

4. TARA VUKADINOVIĆ, MŠ «Petar Krančević» Sremska Mitrovica,

VI razred, Mentor: Margarita Vujović, prof.

I nagrada – Republičko takmičenje učenika muzičkih škola Srbije, Beograd, klavir – III A kategorija

I nagrada – Smotra muzičkih talenata Srbije, Sremski  Karlovci, klavir

I nagrada – Festival slovenske muzike, Beograd  klavir – II kategorija

5. KLAVIRSKI DUO, Kim SRETKOVIĆ, Mihajlo CRNOJAKIĆ

MŠ «Petar Krančević» Sremska Mitrovica,

I razred, Mentor: Dušanka Gavrilović, prof.

I nagrada – Međunarodno takmičenje «Davorin Jenko»,  Beograd, klavirski duo –pretkategorija A

6. LEON ŽARKO, MŠ «Petar Krančević» Sremska Mitrovica,

III razred, Mentor: Margarita Vujović, prof.

I nagrada – 63. Festival muzičkih i baletskih škola Srbije,

Paraćin, klavir – kategorija solista I nagrada – Festival slovenske muzike, Beograd, klavir – I kategorija

7. EKIPA SOLISTA: MŠ «Petar Krančević» Sremska Mitrovica,

Isidora KOZLINA, Leon ŽARKO, Boško PETKOVIĆ, Alisa BOŽIĆ,

III-V razred, Mentori: Snežana Radojičić, prof.

Aleksandra Đorđević, prof.

Tatjana Miljković, prof.

Margarita Vujović, prof.

I nagrada – 63. Festival muzičkih i baletskih škola Srbije, Paraćin, kategorija ekipa škole

8. MARKO JOVANOVIĆ, MŠ «Petar Krančević» Sremska Mitrovica,

VI razred, Mentor: Nevena Eraković, prof.

I nagrada – 26. Republičko takmičenje iz solfeđa i teoretskih predmeta, Beograd, III A kategorija, solfeđo

9. BOŠKO PETKOVIĆ, MŠ «Petar Krančević» Sremska Mitrovica,

III razred, Mentor: Snežana Radojičić, prof.

I nagrada – 63. Festival muzičkih i baletskih škola Srbije, Paraćin, – kategorija harmonika

10. NIKOLINA BJELIĆ, MŠ «Petar Krančević» Sremska Mitrovica,

V razred, Mentor: Nevena Eraković, prof.

I nagrada – 26. Republičko takmičenje iz solfeđa i teoretskih predmeta, Beograd, II b kategorija, teorija muzike

11. JOVANA TRNINIĆ, MŠ «Petar Krančević» Sremska Mitrovica,

V razred, Mentor: Nevena Eraković, prof.

I nagrada – 26. Republičko takmičenje iz solfeđa i teoretskih predmeta, Beograd, II b kategorija, solfeđo

FIZIČKA KULTURA

1. MARINA BURMUDŽIJA, OŠ «Boško Palkovljević Pinki» Sremska Mitrovica,

VIII razred, Mentori: Vladimir Petković, prof.

Gordana Burmudžija, prof.

I mesto Prvenstvo Republike Srbije u gimnastici, Novi Sad

– učenice VII-VIII razred

2. EKIPA ŠKOLE – Anđela ĆURGUZ, Anja ŽUNIĆ, Marina BURMUDŽIJA,

OŠ «Boško Palkovljević Pinki» Sremska Mitrovica,

VIII razred, Mentori: Vladimir Petković, prof.

Mlađen Jakovljević, mentor II mesto Prvenstvo Republike Srbije u gimnastici, Novi Sad

– učenice VII-VIII razred EKIPNO

3. ANDREJ JOKSIMOVIĆ, OŠ «Sveti Sava», Sremska Mitrovica,

VIII razred Mentor: Srđan Božić, prof.

II mesto Prvenstvo Republike Srbije u atletici, Sremska Mitrovica – 800m, učenici OŠ

4. SARA STARČEVIĆ, OŠ «Jovan Popović», Sremska Mitrovica,

IV razred, Mentor: Iva Vinković, trener

II mesto Prvenstvo Republike Srbije u karateu, Pančevo

– kate, učenice III-IV razred

5. LANA GAVRILOVIĆ, OŠ «Jovan Jovanović Zmaj» Sremska Mitrovica,

VIII razred, Mentor: Dejan Kozeljac, prof.

III mesto Prvenstvo Republike Srbije u plivanju, Kragujevac

– delfin stil, učenice VIII razred

6. MILA MILJKOVIĆ, OŠ «Sveti Sava», Sremska Mitrovica,

VIII razred Mentor: Srđan Božić, prof.

III mesto Prvenstvo Republike Srbije u atletici, Sremska Mitrovica – bacanje kugle, učenice OŠ

7. ANJA ČANČAREVIĆ, OŠ «Slobodan Bajić Paja», Sremska Mitrovica,

VI razred Mentor: Gordana Burmudžija, prof.

Slobodan Macanović, trener

III mesto Prvenstvo Republike Srbije u atletici, Sremska Mitrovica – bacanje kugle 2kg, učenice V-VI razred

8. MIONA MURIĆ, OŠ «Jovan Jovanović Zmaj» Sremska Mitrovica,

III razred, Mentor: Iva Vinković, trener

III mesto Školsko prvenstvo Srbije u karateu, Pančevo

– kate, učenice I-II razred 9. SARA ZASKALICKI, OŠ «Jovan Jovanović Zmaj» Sremska Mitrovica,

VIII razred, Mentor: Dejan Kozeljac, prof.

III mesto Prvenstvo Republike Srbije u džudou, Beograd

– do 63 kg, učenice VII-VIII razred

10. NIKOLINA GRUBIŠA, OŠ «Jovan Popović» Sremska Mitrovica,

VIII razred Mentor: Iva Vinković, trener

III mesto Prvenstvo Republike Srbije u karateu, Pančevo

– kate, učenice VII-VIII razred

I mesto Školsko prvenstvo Vojvodine, Inđija – kate, učenice V-VI razred

11. TEODORA ANTONIĆ, OŠ «Triva Vitasović Lebarnik» Laćarak,

VIII razred Mentor: Srđan Šulaja, prof.

III mesto Prvenstvo Republike Srbije u džudou, Beograd

– 32 kg, učenice V-VI razred

12. KATARINA TOMIĆ, OŠ «Slobodan Bajić Paja» Sremska Mitrovica,

V razred Mentor: Velimir Vukolić, trener,

III mesto Prvenstvo Republike Srbije u džudou, Beograd

– 32 kg, učenice V-VI razred

13. BILJANA DRAGOJLOVIĆ, OŠ «Jovan Popović» Sremska Mitrovica,

IV razred Mentor: Iva Vinković, trener

III mesto Školsko prvenstvo Srbije u karateu, Pančevo,

– kate, učenice III-IV razred

TEHNIKA / TEHNIČKO I INFORMATIČKO OBRAZOVANJE

1. NATAŠA DVOŠTANSKI, OŠ «Dobrosav Radosavljević Narod» Mačvanska

Mitrovica, VII razred, Mentor: Željko Ivanković, prof.

I mesto Republičko takmičenje, Paraćin

disciplina – avio modelarstvo

2. JOVA STANKOVIĆ, ŠOSO»Radivoj Popović», Sremska Mitrovica,

razred: JOR, Mentor: Andrija Dučak, prof.

I mesto Republičko takmičenje, Paraćin, disciplina – brodo modelarstvo

3. MAJA BAJRIĆ, ŠOSO»Radivoj Popović», Sremska Mitrovica,

razred: JOR, Mentor: Andrija Dučak, prof.

I mesto Republičko takmičenje, Paraćin, disciplina – raketno modelarstvo

4. JAKOV JANKOVIĆ, OŠ »Slobodan Bajić Paja», Sremska Mitrovica,

razred: VI razred, Mentor: Smiljana Ripić, nast.

II mesto Republičko takmičenje, Paraćin, disciplina – auto modelarstvo

5. ILIJA STANIMIROVIĆ, ŠOSO»Radivoj Popović», Sremska Mitrovica,

VII razred, Mentor: Vladimir Pauljev, nast.

II mesto Republičko takmičenje, Paraćin, disciplina – avio modelarstvo

6. DANIJEL NIKOLIĆ, ŠOSO»Radivoj Popović», Sremska Mitrovica,

VII razred, Mentor: Vladimir Pauljev, nast.

II mesto Republičko takmičenje, Paraćin, disciplina – avio modelarstvo

7. ALEKSANDAR JOVANOVIĆ, ŠOSO»Radivoj Popović», Sremska Mitrovica,

razred: VII razred, Mentor: Vladimir Pauljev, nast.

II mesto Republičko takmičenje, Paraćin,  disciplina – auto modelarstvo

8. LANA VUJINOVIĆ, OŠ «Sveti Sava», Sremska Mitrovica,

V razred, Mentor: Mirjana Karastanković, nast.

III mesto – Evropsko takmičenje, Ženeva 2019. «Šta znaš o saobraćaju»

9. ELVIS BAJRIĆ, ŠOSO»Radivoj Popović», Sremska Mitrovica,

VII razred, Mentor: Andrija Dučak, nast.

III mesto Republičko takmičenje, Paraćin, disciplina – raketno modelarstvo

10. EKIPNO – Nikolina VASILJEVIĆ, Nikola DIVLJAK,

Lana VUJINOVIĆ, Petar LUKIĆ

OŠ «Jovan Popović», Sremska Mitrovica

OŠ «Sveti Sava», Sremska Mitrovica,

OŠ «Boško Palkovljević Pinki», Sremska Mitrovica

VIII i VI razred, Mentori: Aleksandra Penjašković, prof.

Mirjana Karastanković, nast.

Biljana Gavrilović, prof.

III mesto – 50. Republička smotra «Šta znaš o saobraćaju», Beograd

SREDNJE ŠKOLE

SRPSKI JEZIK I KNJIŽEVNOST

1. ZORAN MAHOVAC, Mitrovačka gimnazija, Sremska Mitrovica,

III razred, Mentor: Katica Babić, prof.

I mesto Republičko takmičenje iz književnosti, «Književna olimpijada», Sremski Karlovci

2. TAMARA JOVANOVIĆ,«Mitrovačka gimnazija», Sremska Mitrovica,

IV razred, Mentor: Nataša Nedimović, prof.

I mesto Republičko takmičenje iz književnosti, «Književna olimpijada», Sremski Karlovci

3. ISIDORA BOŽIĆ,«Mitrovačka gimnazija», Sremska Mitrovica,

IV razred, Mentor: Nataša Nedimović, prof.

I mesto Republičko takmičenje iz književnosti, «Književna olimpijada», Sremski Karlovci

4. SARA RADIVOJEVIĆ,«Mitrovačka gimnazija», Sremska Mitrovica,

IV razred, Mentor: Nataša Nedimović, prof.

I mesto Republičko takmičenje iz književnosti, «Književna olimpijada», Sremski Karlovci

5. IVANA SIMIĆ , EŠ »9. Maj», Sremska Mitrovica,

III razred, Mentor: Verica Karić, prof.

II mesto Republičko takmičenje iz književnosti, «Književna olimpijada», Sremski Karlovci

6. JELENA VITOROVIĆ,«Mitrovačka gimnazija», Sremska Mitrovica,

III razred, Mentor: Katica Babić, prof.

II mesto Republičko takmičenje iz književnosti, «Književna olimpijada», Sremski Karlovci

7. MIHAILO MAHOVAC, «Mitrovačka gimnazija», Sremska Mitrovica,

III razred, Mentor: Katica Babić, prof.

II mesto Republičko takmičenje iz srpskog jezika i jezičke kulture, Tršić

8. DUNJA PANIĆ,«Mitrovačka gimnazija», Sremska Mitrovica,

I razred, Mentor: Katica Babić, prof.

II mesto Republičko takmičenje iz književnosti, «Književna olimpijada», Sremski Karlovci

9. ĐORĐE DABIĆ, «Mitrovačka gimnazija», Sremska Mitrovica,

II razred, Mentor: Sandra Petrović, prof.

III mesto Republičko takmičenje iz književnosti, «Književna olimpijada», Sremski Karlovci

10. IGOR PEJIĆ, EŠ »9. Maj», Sremska Mitrovica,

III razred, Mentor: Katarina Popov, prof.

III mesto Republičko takmičenje iz književnosti, «Književna olimpijada», Sremski Karlovci

11. VINETA STOJKOVIĆ, «Mitrovačka gimnazija», Sremska Mitrovica,

IV razred, Mentor: Nataša Nedimović, prof.

III mesto Republičko takmičenje iz književnosti, «Književna olimpijada», Sremski Karlovci

PRIRODNE NAUKE

1. SLAVKO KRSTIĆ, «Mitrovačka gimnazija», Sremska Mitrovica,

IV razred, Mentor: Aleksandra Pantić, prof.

I nagrada – Republičko matematičko takmičenje „Misliša“, Beograd, Matematičko društvo „Arhimedes“

2. MARKO ĐANIĆ, «Mitrovačka gimnazija», Sremska Mitrovica,

II razred, Mentor: Sanja Bačvanin, prof.

I mesto Republičko takmičenje, Bor „Nacionalna ekološka olimpijada“

3. JELENA VITOROVIĆ, «Mitrovačka gimnazija», Sremska Mitrovica,

III razred, Mentor: Sanja Bačvanin, prof.

I mesto Republičko takmičenje, Bor „Nacionalna ekološka olimpijada“

4. DANILO MITROVIĆ, «Mitrovačka gimnazija», Sremska Mitrovica,

II razred, Mentor: Biljana Milutinov, prof.

II nagrada – 41. Matematički turnir, Beograd  (Prvenstvo srednjih škola u matematici) Matematičko društvo „Arhimedes“

5. SLAVKO KRSTIĆ, «Mitrovačka gimnazija», Sremska Mitrovica,

IV razred, Mentor: Aleksandra Pantić, prof.

II nagrada – 41. Matematički turnir, Beograd (Prvenstvo srednjih škola u matematici) Matematičko društvo „Arhimedes“

6. Danilo MITROVIĆ, Nikola DUGOŠIJA,

Dušan ĐURIČIĆ, Slavko KRSTIĆ

EKIPA ŠKOLE, «Mitrovačka gimnazija», Sremska Mitrovica,

I – IV razred, Mentori: Biljana Milutinov, prof.

Aleksandra Pantić, prof.

Đorđe Domazet, prof.

II nagrada – 41. Matematički turnir, Beograd (Prvenstvo srednjih škola u matematici) Matematičko društvo „Arhimedes“

7. DUŠAN KOSTIĆ, «Mitrovačka gimnazija», Sremska Mitrovica,

III razred, Mentor: Sanja Bačvanin, prof.

II mesto – Republičko takmičenje, Bor «Nacionalna ekološka olimpijada»

8. EVA MUNIĆ, MŠ »Draginja Nikšić», Sremska Mitrovica,

II razred, Mentor: Zvezdana Roljić, prof.

II mesto – Republičko takmičenje, Bor, «Nacionalna ekološka olimpijada»

9. NAĐA FUNDUK, «Mitrovačka gimnazija», Sremska Mitrovica,

II razred, Mentor: Sanja Bačvanin, prof.

II mesto – Republičko takmičenje, Bor «Nacionalna ekološka olimpijada»

10. MIHAJLO ZORIĆ, «Mitrovačka gimnazija», Sremska Mitrovica,

III razred, Mentor: Sanja Bačvanin, prof.

II mesto – Republičko takmičenje, Bor «Nacionalna ekološka olimpijada»

11. DUŠAN ĐURIČIĆ, «Mitrovačka gimnazija», Sremska Mitrovica,

IV razred, Mentor: Đorđe Domazet, prof.

III nagrada – 61. Državno takmičenje iz matematike, Novi Sad

12. SLAVKO KRSTIĆ, «Mitrovačka gimnazija», Sremska Mitrovica,

IV razred, Mentor: Marija Kurucić, prof.

III nagrada – 57. Državno takmičenje iz fizike, Subotica

DRUŠTVENE NAUKE

1. VLADIMIR PAŠIĆ, EŠ «9. Maj», Sremska Mitrovica,

III razred, Mentor: Vesna Popović, prof.

I mesto Konkurs „Etička dilema“ iz programa biznis etika, Novi Sad, Dostignuća mladih Srbije -preduzetništvo

2. ANNA SOKOLOVA, «Mitrovačka gimnazija», Sremska Mitrovica,

IV razred, Mentor: Marina Jović, prof.

II mesto Republičko takmičenje iz engleskog jezika, Beograd

3. BOŠKO JANKOVIĆ, «Mitrovačka gimnazija», Sremska Mitrovica,

III razred, Mentor: Zorica Vukmir, prof.

II mesto Državno takmičenje iz istorije, Niš

4. ANA MIHALJEVIĆ, «Mitrovačka gimnazija», Sremska Mitrovica,

III razred, Mentor: Zorica Obradović, prof.

III mesto Republičko takmičenje iz latinskog jezika, Beograd

5. DANILO MITROVIĆ, «Mitrovačka gimnazija», Sremska Mitrovica,

II razred, Mentor: Milorad Jevremović, prof.

III mesto Državno takmičenje iz istorije, Niš

MUZIKA

1. ZORAN MAHOVAC, MŠ „Petar Krančević“, Sremska Mitrovica,

III razred, Mentor: Vesna Radivojević, prof.

I nagrada – 26. Republičko takmičenje iz solfeđa i teoretskih predmeta, Beograd, solfeđo – VI a kategorija

I nagrada – 24.Međunarodno takmičenje „Petar Konjović“, Beograd,solfeđo-Va kategorija

2. IVA LUKAČ, MŠ „Petar Krančević“, Sremska Mitrovica,

II razred, Mentor: Duško Španović, prof.

I nagrada – Republičko takmičenje učenika muzičkih škola Srbije, Beograd, truba – III kategorija

3. MARIJA JOVANOVIĆ, MŠ „Petar Krančević“, Sremska Mitrovica,

II razred, Mentor: Jelena Jović, prof.

I nagrada – 26.Republičko takmičenje iz solfeđa i teoretskih predmeta,Beograd,teorija muzike-Vb kategorija

4. IVANA VELBL, MŠ „Petar Krančević“, Sremska Mitrovica,

III razred, Mentor: Jovanka Ivanić, prof.

I nagrada – 24.Međunarodno takmičenje „Petar Konjović“, Beograd, kontrapunkt – III b kategorija

5. LUKA IVANIĆ, MŠ „Petar Krančević“, Sremska Mitrovica,

III razred, Mentor: Jovanka Ivanić, prof.

I nagrada – 24.Međunarodno takmičenje „Petar Konjović“, Beograd, kontrapunkt – III b kategorija

6. MARIJA JOVANOVIĆ, MŠ „Petar Krančević“, Sremska Mitrovica,

II razred, Mentor: Vesna Radivojević, prof.

I nagrada – 26.Republičko takmičenje iz solfeđa i teoretskih predmeta,Beograd, solfeđo -Va kategorija

7. BOGDAN BIBIĆ, MŠ „Petar Krančević“, Sremska Mitrovica,

I razred, Mentor: Jelena Jović, prof.

I nagrada – 26.Republičko takmičenje iz solfeđa i teoretskih predmeta, Beograd,teorija muzike- IVb kategorija

8. SARA NIKOLIĆ, MŠ „Petar Krančević“, Sremska Mitrovica,

III razred, Mentor: Irena Milić, prof.

I nagrada – Međunarodno takmičenje «Davorin Jenko», Beograd, flauta – kategorija C

I nagrada – Republičko takmičenje učenika muzičkih škola Srbije, Beograd, flauta – IV kategorija

9. TEODORA GLIGOROVIĆ, MŠ „Petar Krančević“, Sremska Mitrovica,

III razred, Mentor: Jovanka Ivanić, prof.

I nagrada – 24.Međunarodno takmičenje „Petar Konjović“, Beograd, kontrapunkt – III b kategorija

LIKOVNO STVARALAŠTVO

1. IVANA ČUTURIĆ, «Mitrovačka gimnazija», Sremska Mitrovica,

I razred, Mentor: Aleksandra Kutuzov Antić, prof.

II mesto – Republičko takmičenje učeničkog likovnog stvaralaštva, Beograd,

FIZIČKA KULTURA

1. SARA KIŠ, MŠ »Draginja Nikšić», Sremska Mitrovica,

III razred, Mentor: Srđan Šulaja, prof.

I mesto Prvenstvo Republike Srbije u atletici, Sremska Mitrovica, učenice SŠ – 100m

2. JOVANA GNJATOVIĆ, MŠ »Draginja Nikšić», Sremska Mitrovica,

III razred, Mentor: Srđan Šulaja, prof.

I mesto Prvenstvo Republike Srbije u atletici, Sremska Mitrovica, učenice SŠ – skok u dalj

3. MIRJANA DASOVIĆ, MŠ »Draginja Nikšić», Sremska Mitrovica,

III razred, Mentor: Srđan Šulaja, prof.

II mesto Prvenstvo Republike Srbije u atletici, Sremska Mitrovica, učenice SŠ – bacanje kugle

4. Sara KIŠ, Jovana GNJATOVIĆ, Mirjana DASOVIĆ, Nikolina ŠUMAN, Tanja TRAVAR, Jovana RADOJEVIĆ, Anja LAJIĆ, Valentina VUKOVIĆ

EKIPNO UČENICE, MŠ »Draginja Nikšić» Sremska Mitrovica,

III i IV razred, Mentor: Srđan Šulaja, prof.

II mesto Prvenstvo Republike Srbije u atletici, Sremska Mitrovica, učenice SŠ – ekipno

TEHNIKA / PRAKTIČNA NASTAVA

1. STEFANA KRASULJA, MŠ »Draginja Nikšić», Sremska Mitrovica,

IV razred, Mentor: Dragana Pejić, nast.

II mesto VII Republičko takmičenje iz zdravstvene nege, Beograd

2. MAJA BOGDANOVIĆ, »Prehrambeno-šumarska i hemijska škola», Sremska Mitrovica, IV razred, Mentor: Franjo Molnar, nast.

II mesto – XXII Republičko takmičenje iz područja rada šumarstva i obrade drveta, Kragujevac disciplina Praktičan rad – tapetar

3. BOŽIDAR VIJATEK, ŠOSO »Radivoj Popović», Sremska Mitrovica,

III razred, Mentor: Renata Cakić-Komlenić, nast.

II mesto XXI Republičko takmičenje u znanju i veštinama, za područje rada hemija, nemetali i grafičarstvo, Beograd, obrazovni profil – sitoštampar

4. MILAN VILOTIĆ, ŠOSO »Radivoj Popović», Sremska Mitrovica,

III razred, Mentor: Marinko Savić, nast.

II mesto XXI Republičko takmičenje u znanju i veštinama, za područje rada hemija, nemetali i grafičarstvo, Beograd, obrazovni profil –pomoćnik knjigovesca

5. TANASIJE MAŠIĆ, ŠOSO »Radivoj Popović», Sremska Mitrovica,

III razred, Mentor: Marinko Savić, nast.

II mesto XXI Republičko takmičenje u znanju i veštinama, za područje rada hemija, nemetali i grafičarstvo, Beograd,obrazovni profil – pomoćnik kartonažera

6. Teodora PALKOVIĆ, Anastasija PAVLEŠIN,

Nikolina BLAGOJEVIĆ, Nikola TRNIĆ, Anja JOVANOVIĆ,

EKIPA ŠKOLE – «Dolce Rosa», MŠ »Draginja Nikšić», Sremska Mitrovica, IV razred, Mentor: Jelica Zečević, nast.

III mesto – Nacionalno takmičenje najboljih učeničkih kompanija, Novi Sad

7. David MITRIĆ, Ivana IVANKOVIĆ, Ivana DUGAJLIĆ, Maja JOVELIĆ, Uroš NOVAKOVIĆ, Jovana SEKULIĆ

EKIPA ŠKOLE, EŠ »9. Maj», Sremska Mitrovica, IV razred,

Mentor: Zorica Marković, prof. III mesto Republičko takmičenje u Simulaciji sudskog procesa, Niš, ekipno

You May Also Like

2 thoughts on “Spisak dobitnika Svetosavske povelje

Comments are closed.