ŠAH Rezultati šestog kola vojvođanskih liga: Srem (Sremska Mitrovica) – Platičevo 4,5:1,5

Odigrano je šesto kolo u svim vojvođanskim ligama, izuzev Druge lige Srbije – grupa Vojvodina i Međuopštinske lige Srem, koja je završena proteklog vikenda pobedom novoosnovane ekipe šahovskog kluba Inđija.

Do kraja takmičenja ostalo je da se odigra još sedmo kolo, koje je na programu predstojećeg vikenda.

Bačka liga Novi Sad

Rezultati 6. kola: Hercegovac (Gajdobra) – Srbobran 4:2, Mladost (Bački Petrovac) – Anpasan (Novi Sad) 3:3, Vojvodina (Tovariševo) – Pravi potez (Novi Sad) 4:2, Detelinara (Novi Sad) – Čenejac (Čenej) 3:3, „Kapablanka 1992“ (Novi Sad) – Eđšeg (Novi Sad) 4:2.

Stanje posle 6. kola: 1. Srbobran 15 (23,5), 2. Vojvodina 13 (20,5), 3. Hercegovac 12 (22), 4. Mladost 11 (20), 5. Anpasan 8 (18,5), 6. „Kapablanka 1992“ 7 (18), 7. Detelinara 7 (17), 8. Pravi potez 6 (15,5), 9. Čenejac 5 (15), 10. Eđšeg 1 (10).

Bačka liga Subotica

Rezultati 6. kola: Polet (Rastina) – Vulkan Protektor (Apatin) 3:3, Hajduk (Kula) – Gornji Breg 1:5, Vuk-mat (Bačka Topola) – Omladinac (Kucura) 4,5:1,5, „Žaki Jožef“ (Stara Moravica) – „Lajoš Segi“ (Bajša) 2:4, BTŠK (Bačka Topola) – Penzioner (Subotica) 3:3.

Stanje posle 6. kola: 1. Polet 16 (21), 2. Hajduk 12 (20,5), 3. Gornji Breg 10 (21), 4. Vuk-mat 10 (20,5), 5. Penzioner 7 (17,5), 6. „Lajoš Segi“ 7 (16,5), 7. Vulkan Protektor 7 (16), 8. „Žaki Jožef“ 6 (16,5), 9. BTŠK 5 (14), 10. Omladinac 4 (16,5).

Banatska liga sever

Rezultati 6. kola: Bilećanin (Sečanj) – Rusanda (Melenci) 3:3, Proleter (Zrenjanin) – Jedinstvo (Novi Bečej) 2,5:3,5, Naftagas 2 (Elemir) – Radnički (Kikinda) 3:3, Napredak (Čestereg) – Mladost (Banatski Despotovac) 3,5:2,5, Budućnost (Srpska Crnja) – Proleter (Čoka) 3:3.

Stanje posle 6. kola: 1. Rusanda 14 (20), 2. Jedinstvo 11 (21,5), 3. Radnički 8 (19,5), 4. Bilećanin 8 (18,5), 5. Napredak 7 (18), 6–7. Naftagas 2 i Proleter (Čo) 6 (18), 8–9. Proleter (Zr) i Mladost 5 (16), 10. Budućnost 2 (14,5).

Banatska liga jug

Rezultati 6. kola: „Bora Kostić” (Vršac) – Radnički (Kovin) 3,5:2,5, PAŠK (Pančevo) – Sloga (Plandište) 4:2, Unirea (Ritiševo) – Kovačica 3:3, Bela Crkva – Banatski Karlovac 4,5:1,5, Alibunar je bio slobodan, jer je „Bora Ivkov“ (Banatsko Novo Selo) odustao od daljeg takmičenja.

Stanje posle 6. kola: 1. „Bora Kostić” 15 (22), 2. PAŠK 15 (21,5), 3. Kovačica 10 (20), 4. Alibunar 9 (17), 5. Radnički 8 (18,5), 6. Unirea 8 (17), 7. Banatski Karlovac 7 (16,5), 8. Bela Crkva 7 (15,5), 9. Sloga 5 (16), 10. „Bora Ivkov“ 0 (1).

Sremska liga

Rezultati 6. kola: „Car Uroš“ (Jazak) – Šimanovci 3,5:2,5, Stara Pazova – Hajduk (Beška) 3:3, Srem (Sremska Mitrovica) – Platičevo 4,5:1,5, Sloga (Inđija) – Sloven 2 (Ruma) 3:3, Banovci Dunav (Stari Banovci) – Cement (Beočin) 4,5:1,5.

Stanje posle 6. kola: 1. „Car Uroš“ 14 (22), 2. Stara Pazova 11 (21,5), 3. Hajduk 11 (20,5), 4. Srem 11 (19,5), 5. Banovci Dunav 10 (20,5), 6. Sloga 8 (18,5), 7. Šimanovci 8 (17,5), 8. Sloven 2 7 (15), 9. Platičevo 3 (12,5), 10. Cement 0 (12,5).

Zonska liga Srema

Rezultati 6. kola: Deč – Sremac 2 (Vojka) 5:1, Podunavac (Belegiš) – Radnički (Šid) 3,5:2,5, Brile (Ruma) – Sirmium (Sremska Mitrovica) 2:4, Borac (Veliki Radinci) – Sloga 2 (Inđija) 3:3, Sloven 3 (Ruma) – Banovci Dunav 2 (Stari Banovci) 3:3.

Stanje posle 6. kola: 1. Deč 15 (24,5), 2. Podunavac 15 (21), 3. Sirmium 13 (20,5), 4. Sremac 2 9 (17,5), 5. Sloven 3 7 (18,5), 6. Sloga 2 7 (14), 7. Radnički 6 (17), 8. Borac 6 (15,5), 9. Banovci Dunav 2 3 (16), 10. Brile 3 (15,5).

Severnobačka liga

Rezultati 6. kola: Panonija PTK (Panonija) – Vrbas 3:3, Ravangradske ajkule (Sombor) – Bezdan 2,5:3,5, Radnički (Tornjoš) – Prigrevački šahovski klub (Prigrevica) 1:5, Bački Breg – Mladost (Oyaci) 1,5:4,5.

Stanje posle 6. kola: 1. Ravangradske ajkule 13 (22), 2. Panonija PTK 13 (22), 3. Prigrevački ŠK 11 (23), 4. Vrbas 10 (22), 5. Bezdan 10 (19,5), 6. Radnički 5 (17), 7. Mladost 4 (12), 8. Bački Breg 0 (6,5).

Južnobačka liga

Rezultati 6. kola: Bukovac – „64“ (Novi Sad) 1:5, Temerin – Gimnazijalac 1 (Bačka Palanka) 2,5:3,5, Kraljica PTT 2 (Petrovaradin) – Selenča 3:3, Titel – Sutjeska 1 (Bačko Dobro Polje) 2,5:3,5, Jugović 2 (Kać) – Šajkaš (Kovilj) 3,5:2,5.

Stanje posle 6. kola: 1. „64“ 12 (21), 2–3. Gimnazijalac 1 i Sutjeska 1 11 (20), 4. Bukovac 10 (21,5), 5. Kraljica PTT 2 9 (20), 6. Temerin 9 (19), 7. Selenča 9 (18), 8. Jugović 2 6 (13,5), 9. Titel 3 (13,5), 10. Šajkaš 3 (13,5).

Severnobanatska liga

Rezultati 6. kola: Borac (Aleksandrovo) – Novi Kneževac 2,5:3,5, Zlatica – Aradac 3:3, Lehel (Mužlja) – Zadrugar (Lazarevo) 1,5:4,5, 2. oktobar (Kumane) – Jedinstvo (Ečka) 5:1, Sarča (Sutjeska) – Petrovgrad (Zrenjanin) 3:3, Mladost (Lukićevo) je bila slobodna.

Stanje posle 6. kola: 1. Novi Kneževac 15 (26), 2. Aradac 11 (21,5), 3–4. Borac i Zadrugar 11 (19,5), 5. 2. oktobar 10 (15,5), 6. Mladost 10 (15), 7. Zlatica 8 (18,5), 8. Petrovgrad 6 (13,5), 9. Lehel 6 (13), 10. Sarča 5 (10), 11. Jedinstvo 5 (8).

Južnobanatska liga

Rezultati 6. kola: „Svetozar Gligorić“ 2 (Pančevo) – Padina 4:2, Agrostepa (Ilandža) – Jabuka 3:3, Borac 2 (Starčevo) – Radnički 2 (Kovin) 5:1, Izbište – „Bata Ćosić“ 2 (Opovo) 3:3, Spartak (Debeljača) – Voja poštar (Gaj) 5:1, Čokot (Gudurica) – Bavanište 4,5:1,5, „Aljehin“ (Pančevo) je bio slobodan.

Stanje posle 6. kola: 1. „Svetozar Gligorić“ 2 16 (26), 2. Borac 2 13 (20), 3. Jabuka 12 (22,5), 4. Padina 10 (21), 5. „Bata Ćosić“ 2 10 (18,5), 6–7. Agrostepa i Spartak 9 (19), 8. „Aljehin“ 9 (16,5), 9. Izbište 8 (19,5), 10. Radnički 2 7 (17,5), 11. Čokot 7 (15), 12. Voja poštar 6 (13,5), 13. Bavanište 3 (6).

MOL Subotica

Rezultati 6. kola: Potisje (Kanjiža) – Gunaroš 4:2, Žednik (Stari Žednik) – Gornji Breg 2 4:2, Polet 2 (Rastina) – Senta 2 5,5:0,5, Sivac – Aleksa Šantić 2:4.

Stanje posle 6. kola: 1. Polet 2 18 (27), 2. Aleksa Šantić 15 (20,5), 3. Potisje 12 (21), 4. Žednik 7 (20), 5. Gornji Breg 2 7 (17,5), 6. Gunaroš 7 (17), 7. Senta 2 4 (14), 8. Sivac 0 (7).

MOL Vrbas – Bačka Palanka

Rezultati 6. kola: Zmajevo – Gimnazijalac 2 (Bačka Palanka) 4:2, Kulpin – Borac 2017 (Obrovac) 1,5:4,5, Bačka Palanka 2 – Velemajstor (Apatin) 4,5:1,5, Sutjeska 2 (Bačko Dobro Polje) je bila slobodna, jer je Mladost 2 iz Bačkog Petrovca odustala od takmičenja.

Stanje posle 6. kola: 1. Zmajevo 15 (21,5), 2. Borac 2017 12 (19,5), 3. Bačka Palanka 2 12 (19), 4. Kulpin 9 (20), 5. Velemajstor 4 (12,5), 6. Sutjeska 2 1 (8,5), 7. Gimnazijalac 2 0 (7).

Novosadska liga

Rezultati 6. kola: Čenejac 2 (Čenej) – Omladinac (Žabalj) 2:4, Futog – Borac (Novi Sad) 4,5:1,5, Hajduk (Čurug) – Pion (Bečej) 1:5, Jedinstvo (Rumenka) – „Mihail Talj“ (Veternik) 1,5:4,5, Šajkaš – Penzioner Nedeljko Rudić (Novi Sad) 2,5:3,5, Bubamara (Novi Sad) – Hajduk (Gardinovci) 3:3.

Stanje posle 6. kola: 1. Omladinac 16 (22), 2. Futog 15 (22), 3. Pion 10 (22), 4. Borac 10 (19,5), 5. Čenejac 2 9 (16,5), 6. „Mihail Talj“ 8 (21), 7. Hajduk (Ču) 7 (16,5), 8. Šajkaš 6 (17), 9. Hajduk (Ga) 6 (16,5), 10. Penzioner Nedeljko Rudić 6 (16,5), 11. Jedinstvo 6 (15), 12. Bubamara 4 (11,5).

I. Uzelac Dnevnik

You May Also Like