Rezultati Gradskog prvenstva u atletici

Sremska Mitrovica – Gradsko prvenstvo u atletici za osnovne i srednje škole održano je juče na Gradskom atletskom stadionu u Sremskoj Mitrovici.

Takmičenje je organizovala Gradska uprava za kulturu, sport i omladinu, Savez Sport za sve grada Sremska Mitrovica i Sportski savez Grada, a tehnički organizator takmičenja bila je Ustanova Atletski stadion.

Na takmičenju je učešće uzelo oko 110 takmičara.

U kategoriji osnovnih škola nastupili su takmičari iz: OŠ „S. B.
Paja“, OŠ „Jovan Jovanović Zmaj“, OŠ „Jovan Popović“, OŠ
„B.P.Pinki“, OŠ “Sveti Sava“ , OŠ “Sveti Sava“, Divoš, OŠ
„T.V.Lebarnik“, Laćarak, OŠ „Jovan Jovanović Zmaj“, OŠ
„D.R.Narod“, M.Mitrovica.

PLASMAN:

Pionirke

100m
1. Sara Kiš – OŠ „B.P.Pinki“ 12,27
2. Stojanović Nina – OŠ „Sv.Sava“ 13,62
3. Maslać Marija – OŠ „J.J.Zmaj“ 14,35
4. Vukajlović Jovana – OŠ „J.Popović“ 14,53
5. Palković Tijana – OŠ „S.B.Paja“ 14,77

300m
1. Ratić Anja – OŠ „Sv.Sava“ 49, 28
2. Stević Milica – OŠ „J.Popović“ 51,71
3. Lazić Ivana – OŠ „J.J.Zmaj“ 52,06
4. Panić Dunja – OŠ „B.P.Pinki“ 53, 03
5. Novaković Anđela – OŠ „T.V.Lebarnik“, Laćarak 56,90

600m
1. Bertok Sara – OŠ „Sv.Sava“ 1:52,60
2. Pejaković Natalija – OŠ „B.P.Pinki“ 2:04,06

Štafeta 4*100m
1. Stojanović Mina, Rašović Ivana, Bugadžija Vanja, Ratić Anja – OŠ „Sv.Sava“ 56,44
2. Cikuša Zorana, Pejaković Natalija, Bajuk Anastazija, Kiš Sara – OŠ „B.P.Pinki“ 57,97
3. Radojević Jovana, Kovačić Anđela, Vukajlović Jovana, Stević, Milica – OŠ „J.Popović“ 58,74
4. Konjević Slavica, Novaković Anđela, Maričić Dunja, Nalesnik Valentina – OŠ „T.V.Lebarnik“, Laćarak 1:04,52

Skok u vis
1. Bajuk Anastazija – OŠ „B.P.Pinki“ 1,35 m
2. Grabić Dunja – OŠ „Jovan Popović“ 1,30 m
3. Ivana Krmpota – OŠ „J.J. Zmaj“ 1,20 m
4. Milekić Anastasija – OŠ „Sv.Sava“
5. Dejana Štrbački – OŠ „T.V.Lebarnik“, Laćarak disk.

Skok u dalj
1. Anja Lajić – OŠ „Jovan Jovanović Zmaj“ 5,07 m
2. Kovačić Anđela – OŠ „Jovan Popović“ 4,48 m
3. Vanja Bugadžija – OŠ „Sv.Sava“ 4,25 m
4. Zarić Branka – OŠ „T.V.Lebarnik“, Laćarak 3,59 m
5. Papišta Sonja – OŠ „B.P.Pinki“ 3,17 m

Bacanje kugle
1. Radojević Jovana – OŠ „Jovan Popović“ 10,98 m
2. Cikuša Zorana – OŠ „B.P.Pinki“ 8,50 m
3. Škorić Anja – OŠ „S.B.Paja“ 7,89 m
4. Rašović Jovana – OŠ „Sv.Sava“ 7,88 m
5. Lakić Slađana – OŠ „Jovan Jovanović Zmaj“ 6,83 m
6. Vitasović Marina – OŠ „T.V.Lebarnik“, Laćarak 6,03 m

Ekipno:
1. OŠ „Sv.Sava“ 11 bodova
2. OŠ „B.P.Pinki“ 10 bodova

Pioniri

100m
1. Panić Damjan – OŠ „Jovan Popović“ 12,42
2. Žabić Nikola – OŠ „T.V.Lebarnik“, Laćarak 12,52
3. Strniša Matija – OŠ „Sv.Sava“ 12,61
4. Prijić Bojan – OŠ „Jovan Jovanović Zmaj“ 12,63
5. Eraković Aleksandar – OŠ „D.R.Narod“, M. Mitrovica 12,69
6. Kličarić Rada – – OŠ „Sv.Sava“ Divoš 12,72
7. Mirković Nemanja – OŠ „B.P.Pinki“ 13,10
8. Jovanović Nikola – OŠ „S.B.Paja“ 14,53

300m
1. Laćarački Stanko – OŠ „B.P.Pinki“ 41,15
2. Savić Duško – OŠ „Sv.Sava“ 44,34
3. Malinović Jovan – OŠ „T.V.Lebarnik“, Laćarak 45,26
4. Lukić Bojan – OŠ „D.R.Narod“, M. Mitrovica 46,32
5. Drakulić Luka – OŠ „Jovan Jovanović Zmaj“ 47,33
6. Radaković Borislav – OŠ „Jovan Popović“ 48,30
7. Miković Nikola – OŠ „S.B.Paja“ 49,55

800m
1. Lazić Uroš – OŠ „J. J. Zmaj“ 2:17,86
2. Vujović Branko – OŠ „Jovan Popović“ 2:21,47
3. Ostojić Luka – OŠ „Sv.Sava“ 2:30,82
4. Orelj Nemanja – OŠ „B.P.Pinki“ 2:35,79
5. Milošević Dragan – OŠ „T.V.Lebarnik“, Laćarak 2:37,97
6. Belić Uroš – OŠ „S.B.Paja“2:57,14
7. Mačkić Milan – OŠ „Sv.Sava“, Divoš3;25,00

Štafeta 4*100m
1. Radaković Borislav, Sapun Stevan, Savić Jovan, Panić Damjan – OŠ „Jovan Popović“ 52,18
2. Malinović Jovan, Milošević Duško, Umetić Aleksandar, Žabić Nikola – OŠ „T.V.Lebarnik“, Laćarak 53,43
3. Jovanović Nikola, Đukić Tadija, Đorđević Sergej, Denić Aleksandar – OŠ „S.B.Paja“ 55,07
4. Vukićević Vuk, Hegediš Matija, Prijić Bojan, Drakulić Luka – OŠ „J. J. Zmaj“ 57,07
5. OŠ „Sv.Sava“ disk.
6. OŠ „B.P.Pinki“ disk.

Skok u dalj
1. Sapun Stevan – OŠ „Jovan Popović“ 4,92 m
2. Denić Aleksandar – 4,84 m
3. Pejić Ognjen – 4,48 m
4. Lavrin Ivan – OŠ „Sv.Sava“ 4,39 m
5. Stanisavljević Stefan – OŠ „B.P.Pinki“ 4,20 m

Skok u vis
1. Radukić Đorđe – OŠ „B.P.Pinki“ 1,65 m
2. Savić Jovan – OŠ „Jovan Popović“ 1,60 m
3. Matija Hegediš – OŠ „Jovan Jovanović Zmaj“ 1,55 m
4. Bojan Milutinović – OŠ „Sv.Sava“ 1,50 m
5. Nemanja Kutić – OŠ „T.V.Lebarnik“, Laćarak 1,50 m
6. Uroš Đorđić – OŠ „D.R.Narod“, M.Mitrovica1,45 m
7. Đukić Tadija – OŠ „S.B.Paja“m 1,35 m

Bacanje kugle
1. Laketić Nikola – OŠ „T.V.Lebarnik“, Laćarak 11,75
2. Nikić Đorđe – OŠ „Sv.Sava“, Divoš 10,77 m
3. Vukmanović Dušan – OŠ „Jovan Popović“ 10,57 m
4. Vidačković Stefan – OŠ „B.P.Pinki“10.57 m
5. Jurišić Luka – OŠ „Jovan Popović“ 10,49
6. Danilović Srđan – OŠ „Sv.Sava“, 10,41 m
7. Marković Mihajlo – OŠ „Jovan Jovanović Zmaj“ 10,11 m
8. Galić Stefan – OŠ „B.P.Pinki“ 9,35 m
9. Đorđević Sergej – OŠ „S.B.Paja“ 6,44 m

Ekipno:
1. OŠ „Jovan Popović“ 35 bodova
2. OŠ „T.V.Lebarnik“, Laćarak 28 bodova
3. OŠ „B.P.Pinki“ 24 OŠ „B.P.Pinki“ 24 bodova
4. OŠ „Jovan Jovanović Zmaj“ 21 bodova
4.OŠ „Sv.Sava“ 21 bodova
5. OŠ „S.B.Paja“ 14 bodova

Prve tri ekipe i tri prvoplasirana učesnika su kao nagradu dobili
diplome.

U kategoriji srednjih škola, natupili su takmičari iz: SMŠ
„Draginja Nikšić“, EŠ „9. Maj“, „Mitrovačka Gimnazija“, „PŠH“,
STŠ „Nikola Tesla“, sve iz Sremske Mitrovice.

Omladinke

100m
1. Travar Tanja – SMŠ „Draginja Nikšić“ 12,79
2. Šubatlija Jovana – SMŠ „Draginja Nikšić“ 12,95
3. Đorđević Anastasija – „Mitrovačka Gimnazija“ 16,36

400m
1. Šuman Nikolina – SMŠ „Draginja Nikšić“ 1:07,43
2. Kostić Milena – „Mitrovačka Gimnazija“ 1:24,43

800m
1. Tadić Ivana – „Mitrovačka Gimnazija“ 2:28,57
2. Nikolić Aleksandra – SMŠ „Draginja Nikšić“ 3:54,09

4*100m
1. Travar Tanja, Šuman Nikolina, Novevski Slavica, Šubatlija Jovana – SMŠ „Draginja Nikšić“ 55,34
2. Đorđević Anastasija, Maksimović Jovana, Drljača Maja, Veselinović Sanja – „Mitrovačka Gimnazija“ 59,12

Skok u vis
1. Poznanović Željka – „PŠH“ 1,50 m
2. Veselinović Sanja – „Mitrovačka Gimnazija“ 1,40
3. Tepavac Ana – SMŠ „Draginja Nikšić“ 1,25 m

Skok u dalj
1. Drljača Maja – „Mitrovačka Gimnazija“ 4,39 m
2. Rašović Nikolina – SMŠ „Draginja Nikšić“ 4,30 m

Bacanje kugle
1. Jovanović Tamara – STŠ „Nikola Tesla“ 11,55 m
2. Ana Mirjana – SMŠ „Draginja Nikšić“ 10,33 m
3. Alargić Lena- „Mitrovačka Gimnazija“ 5,90 m

Ekipno:
1. SMŠ „Draginja Nikšić“ 11 bodova
2. „Mitrovačka Gimnazija“ 10 bodova

Omladinci

100m
1. Stojanović Ognjen – EŠ „9. Maj“ 10,69
2. Jorgić Nemanja – SMŠ „Draginja Nikšić“ 10,79
3. Aleksandar Sekulić – STŠ „Nikola Tesla“ 11,79

400m
1. Džodan Dušan – STŠ „Nikola Tesla“ 55,23
2. Bosančić Milan – SMŠ „Draginja Nikšić“ 58,65
1000m
1. Mauna Mirko – STŠ „Nikola Tesla“ 2:48,19
2. Babić Dragan – SMŠ „Draginja Nikšić“ 3,07,32

4*100m
1. Sekulić Aleksandar, Vukajlović Uroš, Mitrović Miloš, Džodan Dušan – STŠ „Nikola Tesla“ 47,61
2. Marković Uroš, Ostojić Milan, Karajlović Filip, Jorgić Nemanja – SMŠ „Draginja Nikšić“ 49,13

Skok u vis
1. Stević Slavko – „Mitrovačka Gimnazija“ 1,85 m
2. Mitrović Miloš – STŠ „Nikola Tesla“ 1,85 m
3. Uroš Stević – SMŠ „Draginja Nikšić“ 1,80 m

Skok u dalj
1. Drobac Srđan – STŠ „Nikola Tesla“ 6,02 m
2. Antunović Dejan – STŠ „Nikola Tesla“ 5,78 m
3. Vraneš Dušan – STŠ „Nikola Tesla“ 5,28 m

Bacanje kugle
1. Vukajlović Uroš – STŠ „Nikola Tesla“ 11,75 m
2. Radojčić Sreten – SMŠ „Draginja Nikšić“ 11,72 m
3. Ivanković Filip – „Mitrovačka Gimnazija“ 8,35 m

Ekipno:
1. STŠ „Nikola Tesla“
Prve tri ekipe i tri prvoplasirana učesnika su kao nagradu dobili
diplome.

You May Also Like