Sremska Mitrovica – Košarkaši Mega Leksa večeras od 20:30 časova završavaju takmičenje u Košarkaškoj Ligi šampiona utakmicom Sremskoj Mitrovici gde će dočekati ekipu Tenerifa. Karte za meč su već u prodaji po ceni od 300 dinara za tribine i mogu se kupiti u periodu od 8 do 22 časa u kafiću Pinki u okviru hale, kao i na blagajni dva sata pred početak utakmice.
Mega je porazom u Belgiji u prethodnom kolu izgubila sve šanse za plasman u narednu fazu Lige šampiona, dok je „u igri“ još uvek plasman u FIBA Evrokup, gde će se plasirati najgora petoplasirana ekipa, sve šestoplasirane i dve najbolje sedmoplasirane ekipe iz 5 grupa Lige šampiona. Pored pobede protiv španske ekipe, Mega će zavisiti i od rezultata iz drugih grupa. Dejan Milojević na ovom meču neće moći da računa na poslednje pojačanje Predraga Samardžiskog kao i na ranije povređene Marka Tejića, Radovana Đokovića i Ognjena Čarapića.
Trener Mega Leksa ističe da je ekipa Tenerifa favorit u ovom meču: „U sredu igramo naš poslednji meč u Ligi šampiona a u goste nam dolazi lider naše grupe i jedan od favorita za osvajanje takmičenja. Pored Lige šampiona, Tenerife igra sjajno i u ACB ligi gde su trenutno na drugom mestu, što je još jedan dokaz njihovog kvaliteta. U odnosu na meč u Španiji gde smo bili „u igri“ do poslednjih 5 minuta meča, sada verujem da se nalazimo u boljoj formi, što pokazuju i naše igre u poslednje vreme. Gosti su svakako veliki favoriti na ovom meču. Mi iako nemamo šanse za prolaz dalje, a za plasman FIBA Evrokup zavisimo i od drugih rezultata, svakako ćemo dati sve od sebe da pružimo kvalitetnu igru i da zabeležimo pobedu, sa kojom bi imali šanse da nastavimo našu evropsku priču“, izjavio je Milojević.
Na meču protiv Tenerifa će biti nastavljeno sa projektom „Mega Experience“ u okviru kog su gosti kluba mladi i talentovani Mitrovčani.
Mega Leks i Tenerife su se sastali u 7. kolu D grupe Lige šampiona kada je španska ekipa na domaćem terenu slavila sa 73:59. Na tabeli D grupe ekipa Tenerifa je prva sa skorom 10-3 dok je Mega sedma sa 4 pobede i 9 poraza.
Foto: Mega Leks/Ivica Veselinov