Prijem u Gradskoj kući za osvajače medalja u Vranju

Od strane Ozon
0 komentar

Sremska Mitrovica – Danas je u Gradskoj kući u Sremskoj Mitrovici načelnik Gradske uprave za kulturu, sport i omladinu Ilija Nedić organizovao prijem za osvajače medalja na Školskoj olimpijadi koja je održana u Vranju od 8. do 15. maja, njihove nastavnike i roditelje.

Na takmičenju je nastupilo oko 7.000 takmičara iz svih gradova u Srbiji, a od toga 119 Mitrovčana koji su osvojili ukupno 28 medalja, 12 zlatnih, 8 srebrnih, a isto toliko i bronzanih.

13296345_1705707803015495_686835196_n

Zlatne medalje osvojili si sledeći takmičari i ekipe:
1. Osnovna škola „Boško Palkovljević Pinki“ (Marko Burmudžija, Predrag Đuričić, Boris Giner), gimnastika, V-VI razredi, dečaci ,ekipno;
2. Anđea Kovačić, OŠ „Jovan Popović“ Sremska Mtrovica, gimnastika, V-VI razredi, višeboj;
3. Tamara Jovnović OŠ „Jovan Jovnović Zmaj“ Sremska Mitrovica, atletika, devojčice, bacanje kugle;
4. Anja Lajić OŠ „Jovan Jovanović Zmaj“ Sremska Mitrovica, atletika, devojčice, skok u dalj;ž
5. Stefan Milić, Mitrovačka gimnazija, atletika, omladinci, 100 metara;
6. Ekonomska škol „9. maj“ (Uroš Petrić, Aleksandar Macanović, Saša Babioć, Nemanja Milošević), atletika, omladinci, štafeta 4×100
7. Uroš Petrić, Ekonomska škola „9. maj“, atletika, omladinci, bacanje kugle;
8. Slavica Novevski, Medicinska škola „Draginja Nikšić“, atletika, omladinke, skok u dalj;
9. Ivana Atarac, OŠ „Triva Vitasović Lebarnik“, Laćarak, džudo, devojčice, V-VIII razredi, 32 kg;
10. Zorana Gajić, Ekonomska škola „9. maj“, džudo, devojke, 57kg;
11. Milana Simić, OŠ „Slobodan Bajić Paja“, mini atletika, I-IV razred, devojčice, 60 metara
12. Dario Grgić OŠ „Sveti Sava“, mini atletika, V-VI razred, dečaci, 600 metara

Srebrne medalje osvojili su:
1. OŠ „Sveti Sava“ (Jelena Blagojević, Anđela Đukanović, Teodora Vančić, Jelena Žilić), gimnastika, VII-VIII razred, devojčice, ekipno;
2. Ekonomska škola „9. maj“ (Saša Babić, Jovana Đokić, Uroš Petrić, Aleksandar Macanović, Nemanja Milošević, Dejan Novaković), atletika, omladinci, ekipno;
3. Tamara Solarević, OŠ „Triva Vitasović Lebarnik“, Laćarak, džudo; devojčice, V-VIII razred, 32kg;
4. Marija Radivojević, Medicinska škola „Draginja Nikšić“, džudo, devojke, 78kg;
5. Nevena Todić, Medicinska škola „Draginja Nikšić“, džudo, devojke, 48 kg;
6. Ksenija Zoranović, OŠ „Jovan Jovanović Zmaj“, Sremska Mitrovica, mini atletika, devojčice, V-VI razred, 60 metara;
7. Sara Bertok, OŠ “Sveti Sava“, mini atletika, devojčice V-VI razred, 600 metara
8. Anastasija Pavlešin, OŠ „Triva Vitasović Lebarnik“, karate – kate, VII-VIII razred.

Bronzane medalje osvojili su:
1. Teodora Vančik, OŠ „Sveti Sava“, gimnastika VII-VIII razredi, devojčice, višeboj;
2. Ognjen Stojanović, Ekonomska škola „9. maj“, etletika, omladinci, 100 metara;
3. Milica Đurić, OŠ „Triva Vitasović Lebarnik“, Laćarak, džudo, devojčice, I-IV razred, 31kg;
4. Andrea Alimpić, OŠ “Jovan Jovanović Zmaj“, Jarak, devojčice, V-VIII razred, 44 kg;
5. Vuk Šuman, OŠ „Boško Palkovljević Pinki“, mini atletika, dečaci, V-VI, 300 metara;
6. Filip Ilić, OŠ „Jovan Jovanović Zmaj“, Sremska Mitrovica, mini atletika, dečaci, V-VI razred, bacanje kugle;
7. Mladen Nedimović, Prehrambeno-šumarska i hemijska škola, karate – kate, omladinci;
8. Aleksandra Alimpić, Srednja tehnička škola „Nikola Tesla“, džudo, devojke, 63 kg.

Načelnik Nedić je iz potvrdu da će svi osvajači medalja biti nagrađeni i od strane Grada Sremska Mitrovica, čestitao ne samo njima, nego i njihovim nastavnicima, roditeljima i Sportskom savezu grada.

On je naglasio da je Mitrovica grad sporta i da se to na svakom takmičenju uspesima i potvrdi.

Nemanja Crnić, generalni sekretar Sportskog saveza grad sa ponosom je rekao da pored osvojenih medalja i postignutog uspeha, čitav utisak koji je delegacija iz Sremske Mitrovice ostavila na takmičenju fantastičan.

„Bilo je organizaciono teško, nama i daleko to Vranje, ali bili smo vrhunski na svim nivoima i u svim segmentima“, rekao je Crnić.

You may also like