Dodeljene Svetosavske povelje

Od strane Ozon
0 komentar

Sremska Mitrovica – Tradicionalna Svetosavska akademija održana je danas u Gradskoj kući u Sremskoj Mitrovici i tom prilikom Svetosavskom poveljom nagrađeni su učenici osnovnih i srednjih škola koji su ostvarili zapažene rezultate na republičkom i međunarodnom nivou iz nekoliko različitih oblasti u toku prošle školske godine.

Za uspehe u školskoj 2014/2015 godini nagrađeno je 59 učenika, dok je ove godine taj broj znatno veći i ovo priznanje dobio je čak 101 učenik. Svi učenici su pored Svetosavske povelje nagrađeni i novčanom nagradom u vrednosti od 9.000 dinara. Nagradom od 2.000 dinara nagrađeni su i svi mentori učenika.

IMG_9150
Foto: N. Grujučić

Svetosavska nagrada se dodeljuje učenicima koji su postigli zapažene uspehe iz nekoliko različitih oblasti, a to su: srpski jezik i književnost, društvene nauke, tehnika, muzička kultura, fizička kultura, praktična nastava.

12636918_1662257540693855_220485106_o

OSNOVNE ŠKOLE OBLAST:

SRPSKI JEZIK I KNJIŽEVNOST
1. MARIJA RATKOV, OŠ «Slobodan Bajić Paja» Sremska Mitrovica, VII razred, Mentor: Sandra Hadžić, prof.
2. LENA ALARGIĆ, OŠ «Jovan Jovanović Zmaj» Sremska Mitrovica, VIII razred, Mentor: Bojana Zorić, prof.
3. KRISTINA KOTUR, OŠ «Jovan Jovanović Zmaj» Martinci, VIII razred, Mentor: Slađana Gvojić, prof.
4. DRAGANA TEŠIĆ, OŠ «Boško Palkovljević Pinki» Sremska Mitrovica, VIII razred, Mentor: Ljiljana Jevtić, prof.

OBLAST: PRIRODNE NAUKE
1. NIKOLA DUGOŠIJA, OŠ «Jovan Jovanović Zmaj» Sremska Mitrovica, VI razred, Mentor: Branislava Blajvaz, prof.
2. MILICA TANASIĆ, OŠ «Dobrosav Radosavljević Narod» Mačvanska Mitrovica, V razred, Mentor: Svetlana Petrović, prof.
3. KOSTA BESERMENJI, OŠ «Jovan Jovanović Zmaj» Sremska Mitrovica, VII razred, Mentor: Branislava Blajvaz, prof.
4. DUŠAN KOSTIĆ, OŠ «Jovan Jovanović Zmaj» Sremska Mitrovica, VII razred, Mentor: Milica Kobaš, prof.
5. OLJA NADOVEZA, OŠ «Triva Vitasović Lebarnik» Laćarak, VIII razred, Mentor: Vladica Milaković, prof.

OBLAST: DRUŠTVENE NAUKE
1. KATARINA DERENJ, OŠ «Triva Vitasović Lebarnik» Laćarak, VIII razred, Mentor: Biljana Duduk Milovanović, prof.

12592022_1662257480693861_1852446128_o

OBLAST: TEHNIKA
1. BILJANA NIKOLIĆ, ŠOSO»Radivoj Popović», Sremska Mitrovica, VIII razred, Mentor: Zoran Šarošković, prof.
2. KATARINA HRENKA, ŠOSO»Radivoj Popović», Sremska Mitrovica, VIII razred, Mentor: Andrija Dučak, prof.
3. JASMINA FERATOVIĆ, ŠOSO»Radivoj Popović», Sremska Mitrovica, VII razred, Mentor: Ana Kovačević, prof.
4. VELJKO NIKOLIĆ, ŠOSO»Radivoj Popović», Sremska Mitrovica, VIII razred, Mentor: Andrija Dučak, prof.
5. VIKTORIJA BLAGOJEVIĆ, ŠOSO»Radivoj Popović», Sremska Mitrovica, VIII razred, Mentor: Ana Kovačević, prof.
6. BORIS DUDKA, ŠOSO»Radivoj Popović», Sremska Mitrovica, VIII razred, Mentor: Andrija Dučak, prof.
7. JOVANA STANKOVIĆ, ŠOSO»Radivoj Popović», Sremska Mitrovica, VIII razred, Mentor: Zoran Šarošković, prof.
8. NEBOJŠA NIKOLIĆ, ŠOSO»Radivoj Popović», Sremska Mitrovica, VIII razred, Mentor: Andrija Dučak, prof.
9. ALEKSA RADOJIČIĆ, OŠ»Jovan Jovanović Zmaj», Sremska Mitrovica, VIII razred, Mentor: Radmila Kličković, prof.

12636866_1662257610693848_804194597_o

OBLAST: MUZIKA
1. MIA VUKOMANOVIĆ, OŠ «Jovan Jovanović Zmaj» Sremska Mitrovica, III razred, Mentor: mr Dušanka Gavrilović, prof.
2. MINA ĐURĐEVIĆ, OŠ «Jovan Jovanović Zmaj» Sremska Mitrovica, V razred, Mentor: mr Dušanka Gavrilović, prof.
3. ENA BORIČIĆ, OŠ «Jovan Jovanović Zmaj» Sremska Mitrovica, II razred, Mentor: mr Dušanka Gavrilović, prof.
4. MARKO ĐANIĆ, OŠ «Jovan Jovanović Zmaj» Sremska Mitrovica, VI razred, Mentor: mr Dušanka Gavrilović, prof.
5. TEODOR KLINCOV, MŠ «Petar Krančević» Sremska Mitrovica, II razred, Mentor: Duško Španović, nast.
6. JOVANA IGNJATOVIĆ, MŠ «Petar Krančević» Sremska Mitrovica, III razred, Mentor: Duško Španović, nast.
7. OGNJEN NIKOLAJEVIĆ, MŠ «Petar Krančević» Sremska Mitrovica, VI razred, Mentor: Ivana Mirosavljević, nast.
8. BILJANA BEARA, MŠ «Petar Krančević» Sremska Mitrovica, VI razred, Mentor: Tatjana Miljković, nast.
9. IVANA KRMPOTA, MŠ «Petar Krančević» Sremska Mitrovica, IV razred, Mentor: Irena Milić, prof. 10. ISIDORA KOZLINA, MŠ «Petar Krančević» Sremska Mitrovica, I razred, Mentor: Tatjana Miljković, nast.
11. NIKOLINA MIJAILOVIĆ, MŠ «Petar Krančević» Sremska Mitrovica, III razred, Mentor: Irena Milić, prof.
12. MILICA ŠEIK, MŠ «Petar Krančević» Sremska Mitrovica, II razred, Mentor: Tatjana Miljković, nast.
13. TAMARA FUNŠTAJN, MŠ «Petar Krančević»,Sremska Mitrovica, IV razred, Mentor: Irena Milić, prof.
14. DARJA MAKSIMOČEVA, MŠ «Petar Krančević» Sremska Mitrovica, III razred, Mentor: Margarita Vujović, prof.
15. SARA NIKOLIĆ, MŠ «Petar Krančević» Sremska Mitrovica, V razred, Mentor: Irena Milić, prof.
16. KATARINA KRNJAJIĆ, MŠ «Petar Krančević» Sremska Mitrovica, IV razred, Mentor: Irena Milić, prof.
17. TARA VUKADINOVIĆ, MŠ «Petar Krančević» Sremska Mitrovica, II razred, Mentor: Margarita Vujović, prof.
18. ANĐELA RELIĆ, MŠ «Petar Krančević» Sremska Mitrovica, I razred, Mentor: Margarita Vujović, prof.
19. KONSTANTIN KOČIĆ, MŠ «Petar Krančević» Sremska Mitrovica, II razred, Mentor: Irena Milić, prof.
20. MARIJA JOVANOVIĆ, MŠ «Petar Krančević» Sremska Mitrovica, V razred, Mentor: Milda Kuzminac, prof.
21. IVANA OHMUT , MŠ «Petar Krančević» Sremska Mitrovica, IV razred, Mentor: Cecilija Tomkić, prof.
22. MILICA ŠAROŠKOVIĆ, MŠ «Petar Krančević» Sremska Mitrovica, VI razred, Mentor: Cecilija Tomkić, nast.
23. IVA LUKAČ, MŠ «Petar Krančević»,Sremska Mitrovica, IV razred, Mentor: Duško Španović, nast.
24. ANĐELA TOMIĆ, MŠ «Petar Krančević» Sremska Mitrovica, V razred, Mentor: Mr Dušanka Gavrilović, prof.
25. LAZAR KUZMINAC, «Petar Krančević» Sremska Mitrovica, II razred, Mentor: Duško Španović, nast.
26. SARA GAVRILOVIĆ , MŠ «Petar Krančević», Sremska Mitrovica, II razred, Mentor: mr Dušanka Gavrilović, prof.
27. MIHAJLO ZORIĆ, saksofon, MŠ «Petar Krančević», Sremska Mitrovica, II razred, Mentor: Siniša Murić, nast.
28. NAĐA KOMLENIĆ, MŠ «Petar Krančević» Sremska Mitrovica, III razred, Mentor: Olivera Milić-Hiršer,nast.
29. BOGDAN BIBIĆ, MŠ «Petar Krančević», Sremska Mitrovica, III razred, Mentor: Mirjana Milaković, nast.
30. DUO « Zwillinge», MIHAJLO I ZORAN MAHOVAC, MŠ «Petar Krančević», Sremska Mitrovica, V razred, Mentor: Zorica Opačić, nast.
31. HOR OŠ «SLOBODAN BAJIĆ PAJA», OŠ «Slobodan Bajić Paja», Učenici: Danijela Ćetojević i ostali (35)… Sremska Mitrovica, V-VIII razred, Mentor: Snežana Podgorica, nast.

OBLAST: LIKOVNO STVARALAŠTVO
1. JOVANA PAVLICA, OŠ «Dobrosav Radosavljević Narod» Mačvanska Mitrovica, VIII razred, Mentor: Nataša Marelj, nast.

OBLAST: FIZIČKA KULTURA
1. Ekipa: Vanja VANČIK, Anđela KOVAČIĆ, Teodora STOJANOVIĆ, Jovana RADOJEVIĆ EKIPNO UČENICE – GIMNASTIKA OŠ «Jovan Popović» Sremska Mitrovica, V i VI razred, Mentor: Miroslav Erak, prof.
2. Ekipa: Marina BURMUDŽIJA, Anja ŽUNIĆ, Anđela ĆURGUZ, Lena MARTINOVIĆ EKIPNO UČENICE – GIMNASTIKA OŠ «Boško Palkovljević Pinki» Sremska Mitrovica, I – IV razreda, Mentor: Gordana Burmudžija, prof.
3. NEMANJA JORGIĆ, OŠ «Jovan Popović» Sremska Mitrovica, VIII razred, Mentor: Miroslav Erak, prof.
4. ANĐELA KOVAČIĆ, OŠ «Jovan Popović» Sremska Mitrovica, VI razred, Mentor: Miroslav Erak, prof.
5. Ekipa: Dušan Mađarovski, Mirko Mauna, Slavko Stević, Ognjen NJežić, Jovan Burmudžija, Nemanja Jorgić, Nikola Đorđević EKIPNO UČENICI – ATLETIKA «Jovan Popović» Sremska Mitrovica, VIII razred, Mentor: Miroslav Erak, prof.
6. TEODORA VANČIK, OŠ «Sveti Sava» Sremska Mitrovica, VII- VIII razred, Mentor: Branislava Alatić, prof.
7. MARINA BURMUDŽIJA, OŠ «Boško Palkovljević Pinki» Sremska Mitrovica, IV razred, Mentor: Gordana Burmudžija, prof.
8. OŠ «SLOBODAN BAJIĆ PAJA» EKIPNO DEČACI – MALI FUDBAL Ekipa: Rončević Danijel i ostali(10)… OŠ «Slobodan Bajić Paja», Sremska Mitrovica, V-VIII razred, Mentor: Mentor: Jovan Ružak, prof
9. VANJA VANČIK, OŠ «Jovan Popović» Sremska Mitrovica, VI razred, Mentor: Miroslav Erak, prof.
10. LANA GAVRILOVIĆ, OŠ «Jovan Jovanović Zmaj» Sremska Mitrovica, I-IV razred, Mentor: Joca Kopčić, prof.
11. STEVAN SAPUN, OŠ «Jovan Popović» Sremska Mitrovica, VI razred, Mentor: Miroslav Erak, prof.
12. MALE OLIMPIJSKE IGRE, OŠ «Sveti Sava» Sremska Mitrovica, Ekipa: Sara Palinkaš, Anja Panić, Katarina Vesić, Tijana Vislavski, Sara Dimitrijević, Nikolina Šipka, Mila Miljković, Maša Strniša, Dejana Kukić. Teodora Milošević III razred, Mentor: Mirjana Dokić, prof.
13. JELENA JANKOVIĆ, OŠ «Slobodan Bajić Paja» Sremska Mitrovica, IV razred, Mentor: Nenad Vukolić, prof.

OBLAST: TEHNIČKO I INFORMATIČKO OBRAZOVANJE
1. OGNJEN ČAVIĆ, OŠ «Jovan Popović» Sremska Mitrovica, I razred, Mentor: Aleksandra Penjašković, prof.
2. BRANKA RUSIĆ, OŠ «Boško Palkovljević Pinki» Sremska Mitrovica, VII razred, Mentor: Drago Trivun, prof.
3. MIONA LUKIĆ, OŠ «Boško Palkovljević Pinki» Sremska Mitrovica, V razred, Mentor: Drago Trivun, prof.

SREDNJE ŠKOLE OBLAST:

SRPSKI JEZIK I KNJIŽEVNOST
1. NATAŠA POPOVIĆ, Mitrovačka gimnazija, Sremska Mitrovica, II razred, Mentor: Saša Nedeljković, prof.
2. NIKOLINA BELOMARKOVIĆ, Mitrovačka gimnazija, Sremska Mitrovica, II razred, Mentor: Dobrila Nosović, prof.
3. MINA KUZMINAC, Mitrovačka gimnazija, Sremska Mitrovica, IV razred, Mentor: Dobrila Nosović, prof.
4. TIJANA STANIVUKOVIĆ, Mitrovačka gimnazija, Sremska Mitrovica, IV razred, Mentor: Saša Nedeljković, prof.
5. ANDREA TOMIĆ, Mitrovačka gimnazija, Sremska Mitrovica, I razred, Mentor: Sandra Petrović, prof.

OBLAST: PRIRODNE NAUKE
1. DANIJEL RADULOVIĆ, biologija, «Mitrovačka gimnazija», Sremska Mitrovica, III razred, Mentor: Ksenija Bujnović, prof.
2. MARKO SKAKUN, fizika, «Mitrovačka gimnazija», Sremska Mitrovica, II razred, Mentor: Janko Jovanović, prof.
3. LENKA RISTIVOJEVIĆ, fizika, «Mitrovačka gimnazija», Sremska Mitrovica, I razred, Mentor: Janko Jovanović, prof.
4. MIROSLAV ŽIVANOVIĆ, fizika, «Mitrovačka gimnazija», Sremska Mitrovica, IV razred, Mentor: Zlatko Šalić, prof.

OBLAST: DRUŠTVENE NAUKE
1. ANA MIRKOVIĆ, latinski jezik, MŠ »Draginja Nikšić», Sremska Mitrovica, II razred, Mentor: Nebojša Mirilović, prof.
2. ISIDORA LAZIĆ, latinski jezik, MŠ «Mitrovačka gimnazija», Sremska Mitrovica, I razred, Mentor: Zorica Obradović, prof.
3. MARINA DRINIĆ, latinski jezik, MŠ «Mitrovačka gimnazija», Sremska Mitrovica, II razred, Mentor: Zorica Obradović, prof
4. JELENA HAJDUKOVIĆ, italijanski jezik, MŠ «Mitrovačka gimnazija», Sremska Mitrovica, IV razred, Mentor: Marina Tintor Popović, prof.

OBLAST: MUZIKA
1. MIRJANA BOMETA, MŠ „Petar Krančević“, Sremska Mitrovica, IV razred, Mentor: Siniša Murić, prof.
2. JOVANA MARIN, MŠ „Petar Krančević“, Sremska Mitrovica, II razred, Mentor: Vesna Radivojević, prof.
3. TEODORA SKURATOVIĆ, MŠ „Petar Krančević“, Sremska Mitrovica, IV razred, Mentor: Vesna Radivojević, prof.
4. TIJANA MIHAJLOVIĆ, MŠ „Petar Krančević“, Sremska Mitrovica, III razred, Mentor: Vesna Radivojević, prof.
5. MILICA MANDIĆ, MŠ „Petar Krančević“, Sremska Mitrovica, III razred, Mentor: Vesna Radivojević, prof.
6. KATARINA MILUTINOVIĆ, MŠ „Petar Krančević“, Sremska Mitrovica, III razred, Mentor: Milan Čizmić, prof.
7. MILOŠ ANDRIĆ, MŠ „Petar Krančević“, Sremska Mitrovica, II razred, Mentor: Milica Miljanić, prof.
8. SARA MEDAR, MŠ „Petar Krančević“, Sremska Mitrovica, II razred, Mentor: Duško Španović, prof.

OBLAST: FIZIČKA KULTURA
1. EKIPNO – ATLETIKA Ekipa: Petrić Uroš, Đokić Milorad, Babić Saša, Aleksandar Macanović,Nemanja Milošević, Dejan Novaković, Ognjen Stojanović. EŠ »9. Maj», Sremska Mitrovica, I-IV razred, Mentor: Aleksandar Prokić, prof.
2. MIODRAG ĐOKIĆ, EŠ »9. Maj», Sremska Mitrovica, IV razred, Mentor: Aleksandar Prokić, prof.
3. SAŠA BABIĆ, EŠ »9. Maj», Sremska Mitrovica, III razred, Mentor: Aleksandar Prokić, prof.
4. ZORANA GAJIĆ, EŠ »9. Maj», Sremska Mitrovica, II razred, Mentor: Ivica Kozenko, trener

OBLAST: PRAKTIČNA NASTAVA
1. ALEKSANDRA VIJATEK, ŠOSO »Radivoj Popović», Sremska Mitrovica, I razred, Mentor: Renata Cakić-Komlenić, nast.
2. LIDIJA MILJKOVIĆ, Prehrambeno-šumarska i hemijska škola, Sremska Mitrovica, IV razred, Mentor: Svetlana Perić Durić, prof.
3. EKIPA – MUŠKIH FRIZER, MŠ »Draginja Nikšić», Sremska Mitrovica, Ekipa: Lidija Radosavljević, Jelena Grbatinić III razred, Mentor: Dušan Lopatić, nast. i Vesna Miljković, nast.
4. CVIJETIN TOMAŠEVIĆ, ŠOSO»Radivoj Popović», Sremska Mitrovica, III razred, Mentor: Marinko Savić, nast.
5. EKIPA PRVE POMOĆI, MŠ »Draginja Nikšić», Sremska Mitrovica, Ekipa: Nikolina Vučićević, Dejan Petrović, Aleksandar Šarac, Stefan Janošević, Slađana Kurtić, Veljko Mirčeta, Miloš Vasić III razred, Mentor: Dragana Petković, nast.
6. RADOJKA STEVANOVIĆ, ŠOSO»Radivoj Popović», Sremska Mitrovica, III razred, Mentor: Danijel Pajić, nast.
7. LIDIJA RADOSAVLJEVIĆ, MŠ »Draginja Nikšić», Sremska Mitrovica, III razred, Mentor: Dušan Lopatić, nast.
8. SAVA ĐURĐEVIĆ, ŠOSO»Radivoj Popović», Sremska Mitrovica, II razred, Mentor: LJiljana Veličković, nast.
9. JELENA GRBATINIĆ, MŠ »Draginja Nikšić», Sremska Mitrovica, III razred, Mentor: Vesna Miljković, nast.

You may also like