Sremska Mitrovica – „Život je ono što od njega napravimo. I Srbija je ono što od nje napravimo.” tema je ovogodišnjeg, desetog po redu nacionalnog takmičenja “Besede u Zoranovu čast” koje se održava u znak sećanja na život i viziju Zorana Đinđić.
Takmičenje u besedništvu u čast Zorana Đinđića organizovano je prvi put 2006. godine u Kikindi, promovišući vrednosti moderne i evropske Srbije koje je definisao upravo dr Zoran Đinđić.
Ove godine kvalifikaciona takmičenja će biti održana u Beogradu, Sremskoj Mitrovici, Senti, Smederevskoj Palanci, Nišu, Užicu, Pančevu, Novom Sadu, Vladičinom Hanu, Leskovcu, Kragujevcu. Finale će biti organizovano 12. marta 2015. u Beogradu.
Kvalifikaciono takmičenje z Sremskoj Mitrovici održaće se u nedelju, 1. marta 2015. godine u 17:00 časova.
Finale će se održati u Beogradu, 12. marta 2015. godine.
Prijave i više informacija možete dobiti u Centru za edukaciju – Demokratska stranka, u ulici Krunska 69, u Beogradu ili na broj telefona: 011 3443 003, lokal 204, kao i na e-mail: besednistvo@ds.org.rs, osoba za kontakt je Milena Mićović Trajković (066 478 375).