Sremska Mitrovica – U vreme od 16.00 do 18.00 časova i od 22.00 do 6.00 časova, i vikendom od 22.00 do 7.00 časova , stanari se moraju ponašati na način koji obezbeđuje potpuni mir i tišinu u zgradi (vreme odmora). Ukoliko se radovi izvode tokom “zabranjenog” peroda, plaća se novčana kazna.

Neki građani koji žive u stambenim zgradama nađu se u situaciji da se ranom zorom probude  iz dubokog sna ili tokom popodnevnog odmora zbog zvuka bušilice ili neke druge buke.

506b37e6d9127e30de00198e._w.1500_s.fit_-490x326

busenje

A kada buka postane česta i nesnosna kome se obratiti?
Građani koji imaju opravdani razlog treba da se obrate Komunalnoj policiji Sremske Mitrovice.

k

Odlukom o izmenama i dopunom odluke o kućnom redu u stambenim zgradama („Sl. List grada Sremska Mitrovica, broj 4/2014, objavljen 30. aprila. 2014. godine) – strana 55.
Poslove inspekcijskog nadzora nad primenom ove odluke vrše Gradska uprava za urbanizam, komunalne i inspekcijske poslove putem komunalnog i građevinskog inspektora
i Gradska uprava za zdravstvenu, socijalnu i zaštitu životne sredine putem inspektora za zaštitu životne sredine“.
Komunalno-policijske poslove vrši Gradska uprava za opšte i zajedničke poslove putem komunalne policije koja može izdati prekršajni nalog, ukoliko je za prekršaj po ovoj Odluci propisana novčana kazna u fiksnom iznosu i preduzeti druge mere u skladu sa svojim ovlašćenjima propisanim zakonom.

Zakonom se reguliše kućni red u stambenim zgradama na teritoriji grada Sremska Mitrovica, pod kojim se podrazumevaju pravila ponašanja vlasnika, odnosno korisnika stanova i drugih posebnih delova zgrade.

Odluka određuje da je pri korišćenju stambenih ili zajedničkih prostorija u zgradi zabranjeno vikom, bukom, skakanjem i sličnim postupcima ometati druge stanare u mirnom korišćenju stana.
Korišćenje muzičkih aparata, raznih mašina, sviranje i pevanje u stanu, korišćenje televizora i radio aparata dozvoljeno je samo do sobne jačine zvuka.

Ako se ne poštuju pravila ponašana ono što je najverovatnije, jeste visina kazne koju možete platiti ako ne poštujete pravila. Novčane kazne se kreću u rasponu od 5.000 do 500.000 dinara!

Iz Komunalne policije objašnjavaju da postoji više načina da se prijavi komunalni problem, takođe najavljuju uskoro i novi način prijave a to je nova aplikacija pomoću koje će građani moći da elektronskim putem bez dolaska u Komunalnu policiju ili da pozivaju službu, prijave problem.

„Mi imamo 13 generisanih elektronskih usluga i drugi smo po broju generisanih usluga u Srbiji, a planiramo da uvedemo još četiri a vrlo brzo i još desetak, pa se nadamo da će Sremska Mitrovica biti lider u pružanju elektronskih usluga u Srbiji, rekao je načelnik Gradske uprave za opšte i zajedničke poslove Miroslav Jokić.

Nove najavljene četiri elektronske usluge su prijava problema komunalnoj inspekciji, Građevinskoj inspekciji, Inspekciji za zaštitu životne sredine i Saobraćajnoj inspekciji.

Jokić dodaje da u Sremskoj Mitrovici nikakvih problema nije bilo, građani su postupili po usmenoj prijavi. U najviše navrata lica koja se kontrolišu odreaguju na upozorenje komunalnih policajaca na obavezu poštovanja kućnog reda.

Komunalna policija može da piše kaznu tek ako zatekne problem kada stigne na mesto dešavanja po prijavi građana, inače se ukaže na problem i izriče usmena prijava.

Možda Vam se svidi i