Sremska Mitrovica – U organizaciji Doma zdravlja Sremske Mitrovice ponovo je posle pauze u januaru počela sa radom „Škola za roditeljstvo“.

Predavanja se održavaju svake srede u mesecu u Dispanzeru na Savi, na drugom spratu u vremenskom periodu od 12:00 do 13:30 časova.

Prve srede u mesecu kada se formira grupa u kojoj se nalazi ne više od petnaest trudnica, predavanje održi ginekolog, druge srede u mesecu predavanje održi pedijatar, treće srede stomatolog i fizijatar, a poslednje srede u mesecu predavanja održe patronažna sestra i psiholog. Pored trudnica na predavanjima su dobrodošli očevi, kao i drugi članovi porodice.

Tim stručnjaka je zadužen da tokom svakog predavanja pruže neophodne i najvažnije informacije trudnicama, posebno korisna predavanja su za prvorotkinje jer su predavanja savršena prilika da saznaju sve što ih interesuje, da razreše eventualne nedoumice i da dobju korisne savete.

Prema rečima Sanje Laketć, patronažne sestre zainteresovanost za „Školu roditeljstva“ je svake godine sve veća i trudnice su izražavaju izuzetno zadovoljstvo nakon završetka predavanja.

„Škola za roditeljstvo“ postoji već pet godina u okviru Doma zdravlja, sva predavanja su besplatna i na dobrovoljnoj bazi, sve zainteresovane trudnice su dobrodošle da prisustvuju predavanjima. Više informacija možete dobiti na 022/615-180

Možda Vam se svidi i