Sremska Mitrovica – Danas je u Gradskoj kući grada Sremska Mitrovica upriličen prijem za takmičare 7. Sportske olimpijade školske omladine koja je održana prošlog vikenda u Somboru, kao i prijem za Igora Kovačića, osvajača šest medalja na svetskom prvenstvu u kuglanju.
Prijemu sportista je prisustvovao Ilija Nedić, načelnik gradske uprave za kulturu, sport i omladinu koji je uputio čestitke takmičarima, profesorima fizičkog vaspitanja, trenerima sportskih klubova i roditeljima, kao i Nemanja Crnić, generalni direktor Sportskog saveza grada Sremska Mitrovica koji se pored čestitke osvrnuo na uspeh koji je postignut kao dokaz da je sport u Sremskoj Mitrovici, pored uslova koji nisu idealni, na zavidnom nivou i poželeo nastavak uspešne sportske karijere svim prisutnim sportistima.
Igor Kovačić, mladi kuglaš je na održanom svetskom prvenstvu u juniorskoj konkurenciji osvojio četiri medalje u juniorskoj i dve u seniorskoj konkurenciji i pri tom oborio tri svetska rekorda.
Na 7. po redu SOŠO mladi sportisti Sremske Mitrovice osvojili su 7 zlatnih, 3 srebrne i tri bronzane medalje u konkurenciji 1700 takmičara iz cele Vojvodine. Najbolji rezultati ostvareni su u individualnim sportovima (atletici, gimnastici, plivanju).
Rezultati osvojeni na SOŠO
Kategorija I-IV razred ženska sportska gimnastika OŠ“Boško Palkovljević Pinki“ ekipno II mesto (Anđela Ćurguz, Sonja Papišta, Anja Žunić, Marina Burmudžija) Vođa ekipe nastavnik Igor Došen.
Pojedinačni plasman:
Anđela Kovačić II mesto OŠ“Jovan Popović“ Kategorija I-IV razred muška sportska gimnastika: OŠ“Boško Palkovljević Pinki“ ekipno I mesto (Predrag Đuričić, Boris Giner, Marko Burmudžija).
Pojedinačno: Boris Giner III mesto, Marko Burmudžija IV mesto i Predrag Đuričić IX mesto.
Ekipu je vodio nastavnik Igor Došen.
Kategorija V- VI razredi ženska sportska gimnastika:
OŠ“Sveti Sava“ ekipno I mesto (Jelena Blagojević, Anđela Đukanović, Jelena Žilić i Teodora Vančik).
Pojedinačni plasman: Teodora Vančik I mesto.
Vođa ekipe nastavnica Branislava Ćirić.
Atletika
Skok u dalj iz zone I-IV razred
devojčice:
2. mesto: Bertok Sara, OŠ „Sveti Sava“ Sremska Mitrovica, 4,16
Skok u dalj iz zone I-IV razred
dečaci:
4. mesto: Mitrović Danilo, OŠ „J.J.Zmaj“ Sremska Mitrovica, 4,17
Bacanje vorteksa I-IV razred
devojčice:
6. mesto: Šijak Nikolina, OŠ „J.J.Zmaj“, Šašinci, 30,38
Bacanje vorteksa I-IV razred
dečaci:
8. mesto: Drljača Siniša, OŠ „Jovan Popović“, Sremska Mitrovica, 32,60
60m V-VI razred
devojčice:
7. mesto: Nedaković Jelena, OŠ „J.J.Zmaj“, Sremska Mitrovica, 9,47
60m V-VI razred
dečaci:
4. mesto: Dragović Marko, OŠ „J.J.Zmaj“, Sremska Mitrovica, 8,58
300m V-VI razred
dečaci:
3. mesto: Lovčanin Miloš, OŠ „J.J.Zmaj“, Sremska Mitrovica, 46,82
600m V-VI razred
devojčice:
1. mesto: Šuman Nikolina, OŠ „B.P.Pinki“ Sremska Mitrovica, 1:45.58
600m V-VI razred
dečaci:
1. mesto: Lazić Uroš, OŠ „J.J.Zmaj“, Sremska Mitrovica, 1:48.36
Skok u vis V-VI razred
devojčice:
3. mesto: Topalović Milica, OŠ „J.J.Zmaj“, Šašinci, 1.28
Bacanje kugle 2 kg V-VI razred
devojčice:
1. mesto: Jovanović Tamara, OŠ „J.J.Zmaj“, Sremska Mitrovica, 12.35
Bacanje kugle 3 kg V-VI razred
dečaci:
4. mesto: Petrović Nikola, OŠ „B.P.Pinki“ Sremska Mitrovica, 10.90
600m VII-VIII razred
devojčice:
4. mesto: Tadić Ivana, OŠ „Sveti Sava“, Sremska Mitrovica, 1:56.39
Skok u dalj VII-VIII razred
devojčice:
4. mesto: Maksimović Jovana, OŠ „Sveti Sava“, Sremska Mitrovica, 4.54
Skok u dalj VII-VIII razred
dečaci:
5. mesto: Stojanović Ognjen, OŠ „Sveti Sava“, Sremska Mitrovica, 5.40
Skok u vis VII-VIII razred
devojčice:
5. mesto: Veselinović Sanja, OŠ „Sveti Sava“, Sremska Mitrovica, 1.39
Skok u vis VII-VIII razred
dečaci:
1. mesto: Mitrović Miloš, OŠ „Jovan Popović“, Sremska Mitrovica, 1.75
Plivanje
50m slobodno I-IV razred
devojčice:
7. mesto: Gavrilović Sara, OŠ „B.P.Pinki“ Sremska Mitrovica, 51.98
50m slobodno I-IV razred
dečaci:
6. mesto: Roman Ivan, OŠ „Jovan Popović“, Sremska Mitrovica, 41.65
50m slobodno V-VI razred
dečaci:
7. mesto: Jović Jovan, OŠ „J.J.Zmaj“, Sremska Mitrovica, 37.42
50m slobodno VII-VIII razred
devojčice:
6. mesto: Jelić Dajana, OŠ „Sveti Sava“, Sremska Mitrovica, 33.67
50m slobodno VII-VIII razred
dečaci:
5. mesto: Bukorac Zoran, OŠ „J.J.Zmaj“, Sremska Mitrovica, 32.91
50m prsno I-IV razred
devojčice:
7. mesto: Uzelac Kristina, OŠ „Jovan Popović“, Sremska Mitrovica, 49.90
50m prsno I-IV razred
dečaci:
5. mesto: Radmanović Jovan, OŠ „J.J.Zmaj“, Sremska Mitrovica, 58.28
50m prsno VII-VIII razred
devojčice:
5. mesto: Plavšić Ana, OŠ „J.J.Zmaj“, Sremska Mitrovica, 42.71
50m prsno VII-VIII razred
dečaci:
4. mesto: Golubović Luka, OŠ „B.P.Pinki“ Sremska Mitrovica, 38.85
50m leđno I-IV razred
devojčice:
6. mesto: Popov Ana, OŠ „J.J.Zmaj“, Sremska Mitrovica, 52.98
50m leđno I-IV razred
dečaci:
6. mesto: Sapun Bogdan, OŠ „Jovan Popović“, Sremska Mitrovica, 52.09
50m leđno V-VI razred
devojčice:
7. mesto: Vidović Ana, OŠ „J.J.Zmaj“, Sremska Mitrovica, 46.86
50m leđno V-VI razred
dečaci:
5. mesto: Popov Kosta, OŠ „J.J.Zmaj“, Sremska Mitrovica, 39.79
50m leđno VII-VIII razred
dečaci:
6. mesto: Nešković Stefan, OŠ „Sveti Sava“, Sremska Mitrovica, 45.13
50m delfin I-IV razred
devojčice:
4. mesto: Gavrilović Lana, OŠ „J.J.Zmaj“, Sremska Mitrovica, 40.85
50m delfin V-VI razred
devojčice:
8. mesto: Jelić Deana, OŠ „Sveti Sava“, Sremska Mitrovica, 46.89
50m delfin V-VI razred
dečaci:
4. mesto: Sapun Stevan, OŠ „Jovan Popović“, Sremska Mitrovica, 34.04
50m delfin VII-VIII razred
devojčice:
6. mesto: Bogdanović Iva, OŠ „Sveti Sava“, Sremska Mitrovica, 41.67
Streljaštvo:
Ekipno dečaci:
4. mesto: OŠ „J.J.Zmaj“, Sremska Mitrovica, 481
(Vukadinović Nebojša, Popović Aleksandar, Hodoba Branko)
Pojedinačno dečaci:
6. mesto: Popović Aleksandar, OŠ „J.J.Zmaj“, Sremska Mitrovica, 164
9. mesto: Vukadinović Nebojša, OŠ „J.J.Zmaj“, Sremska Mitrovica, 163
14. mesto: Hodoba Branko, OŠ „J.J.Zmaj“, Sremska Mitrovica, 154
Fudbal
dečaci:
6. mesto: OŠ „J.J.Zmaj“, Sremska Mitrovica
Košarka
devojčice:
8. mesto: OŠ „T.V. Lebarnik“, Laćarak