Sremska Mitrovica – Zahtevi za upućivanje korisnika penzija na rehabilitaciju za 2014. godinu se Republičkom fondu za penzijsko i invalidsko osiguranje mogu predati do nedelje, 16. marta.
Podsećamo da je PIO fond 01. marta raspisao oglas za prijem zahteva za upućivanje korisnika penzija na rehabilitaciju za 2014. godinu, i da pravo na besplatnu rehabilitaciju u zdravstveno – stacionarnim ustanovama i banjsko – klimatskim lečilištima, imaju korisnici starosnih, invalidskih i porodičnih penzija, koji imaju prebivalište na teritoriji Republike Srbije i čija je penzija za januar, odnosno februar niža od 24.170,00 dinara.
Pravo da se jave na oglas imaju penzioneri iz kategorije zaposlenih, samostalnih delatnosti i poljoprivrednici, koji, osim penzije koja je niža od 24.170,00 dinara, nemaju druga lična primanja.
Pravo da se jave na oglas imaju i penzioneri koji su to pravo ostvarili primenom domaćih propisa i na osnovu međunarodnih ugovora, pod uslovom da zbir tih penzija ne prelazi pomenuti iznos.
Pravo na besplatnu rehabilitaciju u trajanju od 10 dana imaju korisnici penzija koji to pravo nisu koristili u poslednjih 5 godina, a korisnici poljoprivredne penzije, pored navedenih uslova, moraju da imaju i najmanje 10 godina staža po osnovu obavljanja poljoprivredne delatnosti.
Uz prijavu, potrebno je podneti i :
– penzijski ček za januar ili februar 2014. godine – dokaz o visini penzije ostvarene po međunarodnim ugovorima (izvod iz banke ili potvrda o inostranog nosioca socijalnog osiguranja) – fotokopiju lične karte – postojeću medicinsku dokumentaciju – pisanu izjavu, na propisanom obrascu prijave, o drugim ličnim primanjima i o tome da u prethodnih 5 godina nisu koristili rehabilitaciju o trošku Fonda. Prijave se podnose opštinskim organizaijama penzionera, prema mestu prebivališta, a korisnici sa teritorije AP Kosovo i Metohija ispostavi ili filijali Fonda u mestu prebivališta.
Prijave na oglas mogu da se podnesu do nedelje, 16. marta tekuće godine, a iz Gradskog udruženja penzionera ovim putem pozivaju sve penzionere sa teritorije grada Sremska Mitrovica , koji žele da odu na besplatni rehabilitaciju, da se jave ovom udruženju, koje se nalazi u ulici 28. marta, broj 17 u Sremskoj Mitrovici.
Ove godine za odlazak penzionera na besplatnu desetodnevnu rehabilitaciju i odmor u banjama Srbije, PIO Fond je izdvojio 339, 6 miliona dinara.
2013. godine na teritoriji Sremske Mitrovice ovo pravo je iskoristilo oko 100 penzionera a očekuje se da će i ove godine ineresovanje biti slično.