Sremska Mitrovica – Zorana Mihajlović, ministarka energije, razvoja i zaštite životne sredine pozvala je rukovodstva škola i lokalnih samouprava u Srbiji da se priključe i aktivno učestvuju u ostvarivanju državnog programa za povećanje energetske efikasnostu škola.

Mihajlovićeva je podsetila da je od 1. januara 2014. godine formiran Budžetski fond za podizanje energetske efikasnost i pozvala sve lokalne samouprave i škole da se jave na konkurs Ministarstva kako bi se zajedničkim ulaganjima uradile bar osnovne stvari koje predstavljaju početak, ali i veliki pomak u poboljšanju energetske efikasnosti objekata.

Pored lokalnih samouprava, škola, na konkurs koji je najavljen početkom januara za subvencionisane kredite iz fonda mogu da se jave i domaćinstva, skupština zgrade i fizička lica.

Možda Vam se svidi i