Maskenbal okupio oko 500 mališana

Sremska Mitrovica- U organizaciji Biblioteke “Gligorije Vozarović” na gradskom trgu danas je održan  maskenbal po nazivom “U bajci stanujem”.
Prema rečima organizatora ovaj maskenbal se održava osmi put zaredom a ove godine je broj prijavljenih mališana  najveći do sad.

Učestvovalo je preko 500 dece predškolskog i osnovnoškolskog uzrasta, čije su maske bile inspirisane likovima iz dečije književnosti.

Učestvovale su sve gradske osnovne škole , škola “Radivoje Popović”, PU “Pčelica” – “Buba Mara”, “Maja”, dečica iz Ravnja, Šašinaca, Noćaja, Ležimira, Radenkovića, vrtića “Stonogice” i “Pikola”.

U programu su učestvovali dečiji hor “Piccolo” i glumci Dramskog studija “Gartel”, a dvočlani žiri u sastavu Maja Ognjanović i Dunja Pejović su  odabrale najbolje maske iz dve kategorije, grupna i pojedinačna maska za predškoski i školski uzrast.
NAGRADE:
Najmlađa učesnica: Anđelija Đina Pavić, 3 meseca (Vila)
Najoriginalnija maska: Tata Dražen i sin Jan Marek (Guliver i liliputanac)
Najmaštovitija maska: Vrtić STONOGICA (grupna maska – Čarobnjak iz Oza )
Najzvezdastija maska : grupna maska S.B.Paja (Galaksija)
Najmasovnija škola na maskenbalu : OŠ „Jovan Popović“

Predškolci
1.Ognjen Ostojić , (MAJA)
2.Nemanja Žunić, puž (MAJA)
3.Alisa Žambok , štrumfeta (BUBA MARA)
Grupne:
1, PIKOLO (Panonski mornari)
2. MATEJA, LUKA, DAVID – Čarobni Meksikanci (Buba Mara)
Pohvale predškolci:
1. Anja Tumarić ( Buba Mara)
2. Novak Murić (Buba Mara)
3. Marija Gagić (Šašinci)
4. Anja Milenković (Šašinci)
5. Matija Nikolić (Ravnje)
6. Snežana Sremčić (Ležimir)
7. Maja Spasojević (Salaš Noćajski)
8. Jana Đorđić (Radenković)
9. Nemanja Radošević (Buba Mara)
10. Mila Zeljug (Buba Mara)

ŠKOLARCI:

1. Petar Lemajić (S.Sava)
2. Aleksandra Nerandžić (J.Popović) i Jovana Palikuća (J.Popović)
3. Ana KOvačević (S.Sava) i Bojan Takač ( S.Sava)

GRUPNE:

1, Anja i Vuk Nikitović (J.Popović)
1.Bijelić Veljko i Veselin (S.B.Paja)
2. Miloš Ranisavljević i Boško Novoselac (B.P.Pinki)
2. grupa „Radivoje Popović“
3. Udruženje nevidljivih (J.J.Zmaj)
3. I/3 Čarobnjak iz Oza (S.Sava)

POHVALE:
1.Ena Todorović (S.Sava)
2. Iva Perković (B.P.Pinki)
3.Aleksandar Radović (J.Popović)
4. Aleksandar Pejić (S.Sava)
5.Aleksandar Jovanović (B.P.Pinki)
6. Filip Bojanić (R.Popović)
7. Elvis Barić (R,Popović)
8.Dunja Žalac (B.P.Pinki)
9.Saška Sinanić (S,Sava)
10. Petar Čulić (J.popović)

Sva nagrađena deca postaju i počasni članovi Dečjeg odeljenja naše biblioteke.

You May Also Like